Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki tartozik a család fogalmába?

Ki tartozik a család fogalmába?

Figyelt kérdés
Anyám még mindig azt mondja nekem,pedig huszonközép korosztály vagyok,hogy ő és a tesom az első,a párom csak utánuk jön,ők az elsők,mert ők a családom.Egy éve nem élek velük,most azt szajkózza,hogy nincs mögöttem a család,és így nem fogok elérni semmit.Holott dolgozom rendesen,nem élősködöm senkin,és régen sem tettem azt fizettem haza is mikor otthon laktam.A család ,ha a párommal együttélek,ő lesz,mert ahogy telik az idő,átalakul a család szerepe.Legalábbis szerintem.Anyám beteges szinten tartani akarja azt ami régen volt.

2019. máj. 29. 08:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%

Kinek mi a család. Nekem alapesetben a szülők és a gyerekek. De egy házaspár is lehet család, egyedülálló szülő a gy3rekkel szintén, homoszexuális partnerek szinten.

Az általad említett esetben anyadek a családod, a párod pedig a partnered, már ha konzervatívan tekintjük és a párod nem a ferjed/feleséged. De: ha valaki parkapcsolatban el, akkor bizony a partnere az első, a szülő csak utána jön, a testvér pedig még hátrébb kerül a fontossági sorrendben

2019. máj. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
82%
Nekem elsősorban a férjem a családom, utána következnek a testvéreim és a szeretett nagymamám, anyám es apám csak mindezek után. Mindannyian a családom részei, de fel tudom állítani ezt a sorrendet magamban. Ez nem attól függ, kivel milyen a vérségi kapcsolat, hanem a köztetek lévő viszonyoktól.
2019. máj. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%
Anyukád feltehetően függő viszonyt él meg feléd. Ezt nekem is tolták egyfolytában, amíg otthon laktam, kiegészítve azzal, hogy minden barátom, minden leendő partnerem el fog hagyni, csak ők maradnak nekem állandóra. Én ezt akkoriban el is hittem.
2019. máj. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%

"nincs mögöttem a család" Első olvasatra tisztára olyan, mint valami olasz gengszterfilm :)

Tulajdonképpen ez anyukád hülyesége csak. Ha pároddal élsz és inkább vele fogalkolzol, attól még ugyanúgy megmarad a családod. Az anyukád pl az anyukád marad, csak most még féltékenykedik egy kicsit. Próbál zsarolni, választások elé állítani, de ha szerencséd van, hamar elmúlik

2019. máj. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
85%
neked az az első, akit te annak látsz. ebbe senkinek nincs beleszólása. bár én személy szerint egy 1-2 hónapos kapcsolatot még nem tennék a szüleim és a testvéreim elé, egy több éveset viszont simán, főleg ha vele élek együtt.
2019. máj. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%

Nekem a férjem az elsődleges családom, a származási lett a másodlagos, mióta házasok vagyunk. Ezt nálunk is nehezen érti meg anyám, vagy a testvérem, de talán azért is, mert egyikük se volt soha férjnél, másfajta életmódot választottak. Nyilván egy 2 hónapos kapcsolatra ne "cseréld" le a családod, de idővel megházasodsz, talán gyerekeitek is lesznek és ő/ők lesznek az elsők.

27/N

2019. máj. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Anyám ilyen,és a tesómmal is.Pl ha megyek a párom rokonaihoz látogatásra,akkoris mondja,hogy ahelyett,hogy hazamennék.Lassan már nem mondom el neki mikor nem dolgozom mert elvárja,hogy vele legyek,és ne a párommal.Nem szereti a páromat,neki az lenne jó,ha újra körülötte lenne a "kis család".Csupán azt felejti el,hogy felnőttünk.Ha egy nap nem írok neki azt mondja,hogy jól elfelejtettem.Beteges,és látni sem szeretném emiatt,és beszélni sem szeretnék emiatt vele.
2019. máj. 29. 10:08
 8/24 A kérdező kommentje:
Illetve,hogy a párom családja fontosabb mint ők.Tesómnak menjek haza segíteni tanácsokat adni stb.Pedig élném az életem,sok belőle,mármint anyámból.
2019. máj. 29. 10:13
 9/24 anonim ***** válasza:
70%
ha nem akarsz találkozni, beszélgetni vele, akkor ne. így járt
2019. máj. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Ő érte el.Mert mindig jön másokkal,hogy ők hogy élnek,mennyire sok a pénzük stb,és én is megtehetném,ha olyan emberrel lennék együtt.Nem érti meg hogy más élete nem érdekel.
2019. máj. 29. 10:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!