Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok szülő miért nem támogatja...

Sok szülő miért nem támogatja a gyerekét?

Figyelt kérdés
A minap voltunk keresztanyumnál, és apummal beszélgettek, én is hallottam. A fizetésről is szó esett, és keresztanyum mondta, hogy annyiból, amennyit apum keres, már lehet félrerakni a gyerekeknek (nekem és öcsémnek). Én majdnem közbeszóltam, hogy ilyen gondolat apum (és anyum) fejében fel sem merülne, hogy a gyerekének félretenne pénzt a jövőre gondolva. Én már 16 éves korom óta diákmunkáztam, és mindig a fizetésem 1/3-ával hozzá kellett járulnom a családi költségvetéshez, pedig egyáltalán nem szorultak volna rá. Most is diákmunkázom (már fösuli mellett) és amellett, hogy nekem kell fizetni az iskolai tanszereket, buszbérletet és egyéb privát kiadásokat, még be kell hogy "szálljak" a rezsibe, és a lakhatásba, holott saját házunk van. 18 éves szülinapomra pedig vehettem magamnak egy cipőt, de úgy, hogy az ár felét én állom. Sikerült a pár év diákmunka alatt összespórolnom 600 ezer forintot, és amint a szüleim ezt megtudták, fokozatosan vissza akarják velem fizettetni a jogsim árát, mondván, én mit kezdenék azzal a pénzzel, saját lakásom úgy sem lesz már a magas árak miatt. No comment. Másnak a szülei meg tök jó fejek, spórolnak a gyereknek saját lakásra, vagy hogy meglegyen neki az önerő. Megint mások pedig finanszírozási forrásként tekintenek a gyerekre, hát akkor ne csodálkozzanak, ha majd egy szép napon fogja magát, és elköltözik, aztán soha többet feléjük se néz.

2019. jún. 11. 07:56
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem gyprsan tűzz el onnan albérletbe,vagy kollégiumba,mert leeszik a hajad is. Az eredeti kérdés sajnos nem lényeg,inkább az,hogy a szüleid szarrágók és téged akarnak lelejmolni. Ne hagyd! Menj el tőlük,állj sajat lábra és vissza se nézz.


Szörnyen undorító,mikor egy szülő a saját gyerekét húzza le...

2019. jún. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Az mégtöbb költséggel járna, ha albérletbe mennék. Koliba meg szerintem nem mehetek, mert levelezőn vagyok.
2019. jún. 11. 08:06
 3/33 anonim ***** válasza:
70%

Én biztos vagyok abban, hogy lesz saját házat, sőt palotád!

Az aki pár év diákmunkával össze tud spórolni 600.000 forintot úgy, hogy közben szinte el is tartja magát, az gyorsan össze tud spórolni egy lakásra, házra valót is.

2019. jún. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
32%
nekem is haza kell adnom a fizetésem egy részét, de nem is raktak félre nekem önerőre, magamnak rakok félre havonta, de ez rendben is van.
2019. jún. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 piroska és a farkas ***** válasza:
91%
Nagyon- nagyon nincs rendben az, hogy egy 16 éves gyerek rezsit fizessen a sajàt szüleinek. Szerintem gyomorforgató. És igen, az a szülő, aki felelősen gondolkodik, ha módja van rà,gyűjtöget a gyerekének.
2019. jún. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonymousreview60 ***** válasza:
88%

A fenti szülők undorítóak. Fontold meg az elköltözési lehetőségeket.

Ha majd ők kérnek anyagi segítséget tőled, akkor kérdezd meg, mire fel.

Jogosítványt meg nem azért fizetünk a gyereknek, hogy visszafizesse, hanem hogy okosabb, kelendőbb legyen.

2019. jún. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
48%

"ne tegyél meg olyat a gyerek helyett, amit ő is megtudna" - ez egy nevelési elv.

Ez nem azt jelenti, hogy ne segítse a gyerekemet. Ez azt jelenti, hogy nagyobb önállóságot várok el tőle és nem kényeztetem.

Aki mindent megkap, sosem tudja meg, milyen a pénzügyi felelősség. Te spórolsz. Neked ez megy. Aki mindent megkap, az könnyebben szórja a pénzt, mert van mit.


Ne máshoz hasonlítsad magad, hanem ahhoz, aki tegnap voltál.


Engem más miatt nem támogattak a szüleim. És hatalmas hátrányt jelent. Pontosan tudom. 17 évesen kezdtem el spórolni, hogy lakhatást tudjak biztosítani magamnak. 20 éves korom óta nem lakom szülőknél és semmiben nem számíthatok rájuk. Laktam utcán, kolikban, albiban. 37 vagyok. Most tudtam egy 25 éves hitelre venni egy 2 szobás ingatlant. Ami a banké. És ha ilyen gyenge lesz a fizum továbbra is, akkor nyugdíjas korom utánig fogom fizetni.


Más meg kap a születitől egy hasonló kaliberű ingatlant, van, aki jobbat, és van, akit már 14 évesen kidobnak otthonról.

De nem más helyében vagyok. A sajátoméban. És ha nem tetszik, amit a szülők velem csináltak, igyexem úgy élni az életem, hogy jobb legyek annál, amit lenézek. Ezért tanulok, fejlesztem magam még 37 évesen, hogy még több lehessek.


Te is bármikor elkezdheted az önálló életedet. Csak rajtad áll, mikor fogsz bele. Erővel nem tarthat ott senki. Szép szóval meg nem tudnak, hiszen onnantól a te döntésed.


Én hálás vagyok, hogy megtanítottak olvasni és éhezni, meg spórolni. Sokak ezt nem tudják elviselni. A többit könyvekből meg lehet ismerni.

2019. jún. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
13%

A leírt viselkedés alapján mennyien megismertek két teljes embert, hogy véleményt tudnak róluk mondani. Biztos ez alapján minden körülményt ismertek? Nem? Akkor miért a személyt szidod, miért nem a helyzetet, a viselkedést? Honnan tudod, hogy mi a valóság? 25 sorból?


Ugyan már! Ezek a szülők miért csinálják ezt? Tőlük ki kérdezte ezt meg?

2019. jún. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
83%

Egyaltalan minek kotod az orrukra, hogy mennyi penzt sporoltal ossze????


Ha fizetnem kellene, akkor inkabb fizetnek egy szobaert. Az ilyen szulo majd egy nap, amikor mar ugymond oreg lesz es elkel a segitseg, majd eloadja, hogy o mit meg nem tett a gyerekert..

Na Kerdezo,sajnos vannak ilyen soher szulok..remelem amint elkoltoztel, te is annyira fogod oket tamogatni, mint amennyire ok teged.

2019. jún. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
19%

Az én szüleim sem tettek félre nekem 1 forintot sem. De egészen 28 éves koromig amíg el nem költöztem a saját házamban a szüleim támogattak. Ingyen laktam ott, ahol saját privat szobám volt. Minden nap friss étel volt az asztalon, a ruháim mindig kimosva, kivasalva. Télen a melegbe mentem haza. Soha 1 fillért nem kértek se a rezsibe, se a kajákba, pedig férfiként tudtam enni rendesen. Amikor elkezdtem dolgozni, többet kerestem ( és keresek ma is) mint anyám. Mégsem jöttek oda, hogy most már ideje a napi megélhetésemet állni anyagilag. Annyit mondtak, hogy spórolj, hogy legyen saját ingatlanod. 28 évesen meg is vettem.

Szóval amikor egy fiatal panaszkodik, hogy miért nem támogatják, azért nem árt ha figyelembe veszi, hogy a villany, gáz, víz, rezsi, kaja, ital, ruházat min-mind pénzbe kerül.. Csak az mondhatja, hogy a szülei nem segítették akit tizenévesen kidobtak a házból, vagy kukából szedte ki a kaját, mert enni sem kapott..

2019. jún. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!