Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet korrekten megoldani?

Hogy lehet korrekten megoldani?

Figyelt kérdés

Kerestem másodállást magamnak, pénz szűkében vagyunk. Találtam egy jó lehetőséget, újság és szórólap kihordás.

A fiam 16 éves, régen rágta a fülem, hogy nyári munkát akar, és diákmunkázni szeretne év közben is.

Megbeszéltük, hogy ez jó lenne neki. Suli mellett is, egy óra alatt ki lehet vinni bicóval, nem kell sokkal korábban kelnie.

Viszont ebben az esetben muszáj, hogy a kiadásai egy részét ő fedezze, nekem így több marad másra.

50 ezer forintot lehet vele keresni havonta. Ami azért nem egy nagy összeg.

Arra gondoltam, hogy veszi a bérletet (1200), év közben a füzetek, körző, stb.

Pipere cikkek: tusfürdő, dezodor, mert abból csak egy marka jó, és az se olcsó. (2-3000) Plusz fodrász. (1800)

Plusz a ruhák.

Cipő és kabát inkább megegyezés szerint, mondjuk fele-fele.

Szórakozás a baratnőjével vagy a haverokkal.

Ahogy számolom, tud belőle félre tenni is, az rajta múlik, hogy ez mennyi.


Minden mást ugyanúgy mi állunk. Rezsi, kaja, mobil előfizetés, gyógyszer, fogorvos, nyelvkönyv, szóval úgy, mint eddig.


Ez így korrekt?

Nálatok hogy van?



2019. jún. 11. 12:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
16 évesen egy forintot sem korrekt elkérni. Ha pont ez az állás keresete kell a családi kasszához, akkor te magad csináld!
2019. jún. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

Szóval 16 évesen vegye ő a bérletet, a tisztálkodási szereket, a ruháit "minden mást" te állsz - most tényleg arra vagy büszke, hogy a rezsit és a kaját nem akarod felszámolni neki? Mit mondjak, m*rha nagylelkű vagy. És még kérdezed, hogy ez mennyire korrekt? Semennyire.

18 év alatt / érettségiid semmit nem korrekt a gyerek keresetéből elkérni.

2019. jún. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
58%

Hogy korrekt-e ennyi alapján nem lehet megmondani. Nem mindegy mi az a más amire több marad, van-e testvér, tőle mi az elvárás. Van-e észrevehetően idióta kiadás.


Csak a plusz kiadásaim álltam diákként a keresetemből. Ha 30. pólót akartam, vagy csak 6ezres volt jó a 2ezres helyett.

2019. jún. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
Nem korrekt. Nem az ő dolga megoldani a szűkös pénzügyi helyzeteteket. Az, hogy a bulizást, programokat zsebpénzből diákmunkából megoldja, az még okés. De hogy az alap higiéniai dolgokat, ruhákat, bérletet sem tudod biztosítani, az nagyon gáz. Menj te másodállásba!
2019. jún. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%

Nekem is van egy 16 évesem, csak ő lány. Nyilván a piperecucca sokszorosa egy fiúénak, meg szerintem a ruha mennyisége is. De eszembe se jutna elkérni tőle egy ft-ot se. Főleg nem tanszerekre meg ruha,cipőre. :O

Az én feladatom gondoskodni róla. Még jó hogy rezsit meg kaját nem számolsz fel...


Nálunk úgy van, hogy fizetjük neki: rezsi,kaja,ruha,cipő,minden eszköz ami a tanulmányaihoz szükséges, bérlet,tisztálkodási szerek,egészségügyi cuccok (tampon stb), gyógyszer,fogorvos,fodrász, telefonszámla


Ő fizet: a zsebpénzéből amit szeretne. Van hogy elveri a rossmannba az egészet, vagy vesz egy 30-ik pólót, esetleg elbulizza a barátaival. De azt gondolom ennyi idősen éppen ennyi is a dolga.

Most nyáron már szeretne diákmunkázni, hogy legyen egy kis plusz pénze, de ezt ő találta ki magának.


Értem én, hogy pénz szűkében vagytok, de ezt nem a gyereknek kell megoldania!

2019. jún. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%

Szóval akkor a gyerek, az 50 ezer forintját, költse bérletre, az iskolai dolgokra , a tisztálkodó szerekre, fizesse a fodrászt, a ruhákat, abból szórakozzon és ha cipő vagy kabát kell, annak a felét is fizesse ő...azért, hogy, idézem "nekem így több marad másra".


nem korrekt egyébként, nagyon nem. Amiket leírtál, hogy magának kellene vennie, azok között semmi fölösleges nincs. Én azt gondolom, hogy azt a pénzt arra kellene költse, amire akarja. Én is dolgoztam 16 éves koromban, amikor volt egy elég rossz periódus anyagilag, mégis azokat a dolgokat amik KELLETTEK, tehát nem fölösleges luxus dolgokról van szó, a szüleim ugyanúgy megvették, hogy azt a pénzt amit megkerestem költsem arra amire akarom. Mindig azt mondták, hogy ha szeretnék valamit, ami nem szükség, hanem csak tetszik vagy igényelném, akkor azt meg tudjam venni magamnak, mert nekik az is nagy segítség. Nem verném a mellem a helyedben arra, hogy a rezsit, kaját, a mobilt, a gyógyszereket(!!!!) ti veszitek helyette. Mert tudod, ez a normális, hogy a kiskorú gyerekét eltartja az ember, arról nem is beszélve, hogy jogilag köteles is vagy erre.

2019. jún. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
Ez egyáltalán nem korrekt, ne is haragudj. Szerinted a csóri gyerek azért akar diákmunkát, hogy fedezze belőle azt, amit a szüleinek KÖTELESSÉGE? Nem, azért szeretne, hogy fussa neki olyasmire, amire más a tehetősebb szüleitől kap, tőletek meg valószínűleg semmit. Egyedül a bulipénzt tartom reálisnak, azt állja csak magának. Egy 16 évesnek nem az a dolga, hogy kvázi eltartsa saját magát vagy felesben fizesse a létfenntartásához szükséges dolgokat. Várjál még két évet, mielőtt erre tereled a témát! Persze, most jöhetsz azzal, hogy neked is jólesne 50 ezret elverni havonta magadra, de olyankor jusson eszedbe, hogy az, hogy milyen helyzetben vagy/vagytok, kizárólag a te/ti felelősségetek, a döntéseitek következménye, nem a gyerek okozta! Majd ő is megtapasztalhatja még bőven eleget, hogy milyen az, amikro egy család felelőssége nyomja a vállát és szűkösek a keretek, de az majd az ő döntéseinek következménye lesz, feleljen azért!
2019. jún. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
59%
És szerinted mennyi maradna így neki havonta? Csak az állandó kiadása havi 6e, és akkor nem vett egy cipőt vagy ruhát sem magának... Minek menne el dolgozni, ha nem marad szinte semmi sem így neki?
2019. jún. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%
Egyaltalan nem korrekt.Nem is tudom hogy juthat ilyen az eszedbe.Ha 18 eves marmint nagykoru lenne megertem.Szegyeld magad.50 ezer nem sok.Hadd legyen az o penze.
2019. jún. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%
Ne haragudj, de a pofámról lesülne a bőr, ha a 16 éves gyerekem magának venné a tanszereit és a bérletét. Inkább akkor én vállalnék másodállást. Ha annyira szeretne dolgozni hagynám, de egy petákot sem vennék el tőle.
2019. jún. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!