Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet korrekten megoldani?

Hogy lehet korrekten megoldani?

Figyelt kérdés

Kerestem másodállást magamnak, pénz szűkében vagyunk. Találtam egy jó lehetőséget, újság és szórólap kihordás.

A fiam 16 éves, régen rágta a fülem, hogy nyári munkát akar, és diákmunkázni szeretne év közben is.

Megbeszéltük, hogy ez jó lenne neki. Suli mellett is, egy óra alatt ki lehet vinni bicóval, nem kell sokkal korábban kelnie.

Viszont ebben az esetben muszáj, hogy a kiadásai egy részét ő fedezze, nekem így több marad másra.

50 ezer forintot lehet vele keresni havonta. Ami azért nem egy nagy összeg.

Arra gondoltam, hogy veszi a bérletet (1200), év közben a füzetek, körző, stb.

Pipere cikkek: tusfürdő, dezodor, mert abból csak egy marka jó, és az se olcsó. (2-3000) Plusz fodrász. (1800)

Plusz a ruhák.

Cipő és kabát inkább megegyezés szerint, mondjuk fele-fele.

Szórakozás a baratnőjével vagy a haverokkal.

Ahogy számolom, tud belőle félre tenni is, az rajta múlik, hogy ez mennyi.


Minden mást ugyanúgy mi állunk. Rezsi, kaja, mobil előfizetés, gyógyszer, fogorvos, nyelvkönyv, szóval úgy, mint eddig.


Ez így korrekt?

Nálatok hogy van?



2019. jún. 11. 12:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%
Ahogy számolod, tud belőle félre tenni is... ahha persze
2019. jún. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
69%

Sztem korrekt amugy.


De akk tartsd meg magadnak a másodállást,gyerek keressen mást. És amit keres abból állja az extra dolgait mint pl szórakozás.

2019. jún. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
53%

Bunkóság.

Nálam nővérem fizette a tanulmányaimat, havi 30 ezret, hogy ne nyugdíjas anyám fizesse a szakmámal járó költségeket. Ebbe benne volt a bérlet minden amit fizettem, de anyameknak eszébe se jutott hogy a pipere cuccokat én vegyem meg, hanem ez a bérlet pénz volt, busz és ha napközben megeheztem akkor legyen mit ennem.

2019. jún. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
23%

A lanyom a nyari diakmunkajaert kapot pent a kezembe adta h tessek neki nem kell.

O semmit nem kert belole. Osszesen 270e volt...

Tudta h anyagi gondjaink vannak es o ezzel segitett.

A fiam a tanulmanyi ossztondijjat tette le az asztalra. Ez 100e volt.


Ha egy 16 eves havi 50 e keres nalunk alap lenne h megoldana a berletet szorakozast ruhakat piperet.

Es siman el tudna rakni 30e havonta.


Szal ha anyagi gondok vannak akkor korrekt megoldas.

Nem art ha rajon h bizony mennyi mindent kellene fizetnie a szulonek miatta... Legalabb megtanulja beosztani es ertekelni amit keress..


Akinek nem volt soha komoly anyagi gondja az nem tudja h mennyire nehez ez a szulonek. A gyerekem segit ki. De ha ez kell ahhoz h rendezettebb legyen az anyagi helyzett akkor nincs mas valasztasod. A kanaperol tobb szerezres fizetessel konnyu barmit is mondani!

2019. jún. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
75%

14-es!

Ha ez egy átmeneti helyzet, hogy rossz anyagi körülmények közé került a szülő (pl. hirtelen jött betegség, munkahely elvesztése, házastárs elvesztése), akkor azt mondom, oké.

De ha ez egy állandósult állapot, hogy a 16 alatti gyerek pénzére (jövedelmére) rendszeresen számítani kell a szülőnek, akkor azért nagy bajok vannak a tervezéssel, szervezéssel az adott családon belül.

2019. jún. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
71%

"Nem art ha rajon h bizony mennyi mindent kellene fizetnie a szulonek miatta... "



A gyerek vajon magától akart megszületni, vagy a szülei döntöttek úgy, hogy legyen? Amikor eldöntöttem, hogy gyerekem lesz tudtam, hogy ez egy hosszútávú elköteleződés és semmi sincs miatta, inkább érte...

2019. jún. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Remélem, hogy átmeneti pénzzavar. Férjem baleset érte, még hónapokig kell gyógytornára hordani. Addig a fizetése 60%-át kapja, ami elég jelentős kiesés.

Valóban az a legegyszerűbb, ha én csinálom, és akkor a pénzt is én osztom be.

A gyerek meg tud másik munkát keresni nyárra, legfeljebb nem lesz szabad az egész napja, és a pihenő napokon tud csak kikapcsolódni.

Nekem meg muszáj kezelésre és tornára hordani apát. Plusz ott a legkisebb, és a két tesó is. Nap közben nyáron kizárt, hogy dolgozni tudjak.

2019. jún. 12. 10:34
 18/21 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem az lenne reális megoldás, ha pontosan lefektetnétek, hogy mennyit tudtok a fiatokra költeni. Mondjuk beiskolázáskor a tanszerekre x ft, amit ő oszthat be magának, ha ezen felül szeretne valamit, azt a saját pénzéből oldja meg. Vagy mondjuk havi 5000 ft-ot tudtok fordítani a tisztasági cuccokra. Ha ilyen anyagi helyzetben vagytok, akkor gondolom, hogy a továbbtanulásra, a fiatok életben való elindítására sem tudtok majd nagyobb összeget fordítani, ha csak nem változik a helyzet, úgyhogy jobban jár, ha a diákmunkával megkeresett pénzét inkább elkezdi félretenni erre a célra, ha már van elképzelése arról, hogy mivel szeretne majd foglalkozni.
2019. jún. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
60%
Ez az elosztás egyáltalán nem korrekt. Mindent a gyerek venne meg a saját pénzén, te meg állnád az amúgy is alap dolgokat, amik vagy nélkülözhetetlenek (rezsi, kaja) vagy eleve meg sem kell venni (gyógyszer, fogorvos). Még az a szerencséd, hogy fiad van, így valószínűleg nem ruha shoppingra fogja költeni az összes fillérjét, mert egy lányból egyébként ezt simán kinézném, mivel 16 évesen még nincs akkora felelősségérzete az embernek. Ez az elosztás egy szóval arra jó, hogy demoralizáld a gyermekedet. Végre örül, hogy pénzt kereshet, lesz ötvenezre egy hónapban, erre te minden költséget rázúdítanál.
2019. jún. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan nem értem b+, írtál vagy 10 bekezdést, de a leglényegesebb, ami kicsivel változtatna a megítéléseden, az persze kimaradt.
2019. jún. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!