Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat

A kérdés

Mit tegyek ha az új párom nem fogadja el a gyermekeimet?

1 éve váltunk el a férjemmel, fél éve van egy kapcsolatom. A gyermekeim (11 és 4,5 évesek) már megismerkedtek az új párommal. Az elején még nem is volt probléma, de miután közös programokon veszünk részt, egyre többször türelmetlen a kicsivel, erőteljesen szól rá, flegmán szól hozzá, stb.

Csak egy példa…..vett nekem a párom egy üveg vizet, kisfiam rögtön kért belőle. Természetesen rögtön oda is adtam neki, erre a párom hangosan ráförmedt, hogy ne idd meg anya elől a vizet. Nálam ez végleg kiverte a biztosítékot.

Az tény, hogy eleven és néha hisztis a fiam, ha nem úgy van, ahogy ő azt elképzelte, de azért nem kezelhetetlen.

Amikor próbáltam erről a párommal beszélni, megkaptam, hogy azért ilyen a gyerek, mert nem jól nevelem, semmi anyai szigor nincs bennem. Nekem ez nagyon rosszul esett, és az is hogy nem áll mellettem a nevelési elvemben, tény, hogy teljesen különbözik a kettőnké.

Mindezek ellenére sem gondolom, hogy a kapcsolat elején így kellene viselkednie a gyerekeimmel.

A nagylányom közömbös vele, se nem szereti, se nem utálja.

A mi kapcsolatunk felhőtlen, a tenyerén hordoz, lesi minden kívánságomat. Érzem, hogy szeret, de ugyanakkor azt érzem, hogy a gyerekeimet csak úgy megtűri, és olykor idegesíti is.

Nem lakunk együtt, csak a közös programokon találkozik a gyerekekkel.

Őrlődök magamban, hogy mit csináljak. Fussak, vagy tűrjek?

jún. 11. 12:21  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3 4
Jó nagy parasztnak hangzik. Én kiba$znám mint azt a bizonyos macskát

A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/37Időpont jún. 11. 12:25 Privát üzenet

Egyetértek az elsővel.

Egy valamiről kell döntened: a gyermekeid, vagy a pasi.

Mint fiatal felnőtt, aki hasonló cipőben volt, mint a gyermekeid, remélem a gyermekeidet választod.

Pasit lehet találni, nem is olyan nehezen. Gyerekkel már nem ez a helyzet...

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/37Időpont jún. 11. 12:30 Privát üzenet
Èn inkább egyedül lennèk, mint egy ilyen pasival. A gyerekek fontosabbak.

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/37Időpont jún. 11. 12:31 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Természetesen a gyerekeim az elsők!

Teljesen igazatok van,hogy fel is út le is út, én is ezt érzem, csak egy kis "megerősítésre" vágyom! Köszönöm a hozzászólásokat!

# 4/37Időpont jún. 11. 12:31 Privát üzenet
Lapát és kész. Ti nem lesztek soha egy család. Csak te kellesz neki, a gyerekeid nem. Döntsd el, hogy megéri e megnyomorítani a lelküket, a gyerekkorukat egy ilyen pali miatt.

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/37Időpont jún. 11. 12:32 Privát üzenet

Értelemszerűen két dolgot tehetsz.

a) kidobod a srácot

b) megneveled a gyerekeket

Az utóbbi logikusabb döntésnek tűnik.

A válasz 34%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/37Időpont jún. 11. 12:32 Privát üzenet

A párodnak van gyereke? Lehet azért más a hozza állása mert nem szokta meg ezt...kis időt adj neki hogy hátha jobban idomul hozzá

Ha nem akkor sajnos inkább szakits ,a gyerekek az első.

A válasz 93%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/37Időpont jún. 11. 12:34 Privát üzenet

Menekülj.

Jó volna, ha nem , lenne igazam, de az irányításmániások, nárcisztikusok hasonlóan viselkednek.

A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/37Időpont jún. 11. 12:35 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen neki is van egy kamasz fia, de az édesanyjával él, 2 hetente hétvégén van apánál. Hozzáteszem én még nem ismerem a fiát, jelét sem mutatta eddig, hogy be akarja mutatni.

# 9/37Időpont jún. 11. 12:38 Privát üzenet

Sajnos nagyon nehéz gyerekkel párt találni. Van olyan ismerősöm, aki ezért vált el a második férjétől, mert nem tudta megszeretni a gyerekeit a férje. Hiába volt jó a házasságuk ezenkívül, a gyerekek szenvedtek és érezték, hogy nem szereti őket az anyjuk férje.

Anyagi problémák is voltak, egy doboz édességet sem fizetett ki a pasi a gyerekeknek, mert nem az övéi.

Hosszútávon szerintem ilyen hozzàllàssal sérülnek a gyerekek.

Én nem erőltném a dolgot. Fél év után szakítani hátha neked is könnyebb, mint sok év múltán.

Persze egy beszélgetést megérne, de nincs rá garancia, hogy ér valamit. Magától kéne jönnie, hogy elfogadja a gyerekeid.

A válasz 90%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/37Időpont jún. 11. 12:49 Privát üzenet
1 2 3 4

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit tegyek, ha anya nem fogadja el a fiúbarátomat? 16l
Mit lehet tenni ha az "apa" nem fogadja el a saját gyerekét, az egyiket?
Mit tegyek ha anya nem fogadja el a legjobb barátnőm?
A szüleim külön költöztek, most alig van pénzünk. Pedig lenne megoldás, de anyám dacból nem fogadja el. Mit tegyek?
Mit csinálj olyankor ha leülsz anyukáddal beszélni és el mondod neki hogy lezbikus vagy és ő jön azzal h mond el az igazat el mondtad és ő ezt nem fogadja el es azzal jon hogy ő...
Miért nem fogadja el, hogy beteg vagyok? Miért az az első, hogy ez "csak hiszti"?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Szülő-gyermek kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!