Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha az új párom nem...

Mit tegyek ha az új párom nem fogadja el a gyermekeimet?

Figyelt kérdés

1 éve váltunk el a férjemmel, fél éve van egy kapcsolatom. A gyermekeim (11 és 4,5 évesek) már megismerkedtek az új párommal. Az elején még nem is volt probléma, de miután közös programokon veszünk részt, egyre többször türelmetlen a kicsivel, erőteljesen szól rá, flegmán szól hozzá, stb.

Csak egy példa…..vett nekem a párom egy üveg vizet, kisfiam rögtön kért belőle. Természetesen rögtön oda is adtam neki, erre a párom hangosan ráförmedt, hogy ne idd meg anya elől a vizet. Nálam ez végleg kiverte a biztosítékot.

Az tény, hogy eleven és néha hisztis a fiam, ha nem úgy van, ahogy ő azt elképzelte, de azért nem kezelhetetlen.

Amikor próbáltam erről a párommal beszélni, megkaptam, hogy azért ilyen a gyerek, mert nem jól nevelem, semmi anyai szigor nincs bennem. Nekem ez nagyon rosszul esett, és az is hogy nem áll mellettem a nevelési elvemben, tény, hogy teljesen különbözik a kettőnké.

Mindezek ellenére sem gondolom, hogy a kapcsolat elején így kellene viselkednie a gyerekeimmel.

A nagylányom közömbös vele, se nem szereti, se nem utálja.

A mi kapcsolatunk felhőtlen, a tenyerén hordoz, lesi minden kívánságomat. Érzem, hogy szeret, de ugyanakkor azt érzem, hogy a gyerekeimet csak úgy megtűri, és olykor idegesíti is.

Nem lakunk együtt, csak a közös programokon találkozik a gyerekekkel.

Őrlődök magamban, hogy mit csináljak. Fussak, vagy tűrjek?


2019. jún. 11. 12:21
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
30%
#15: Feltűnt, hogy a pasinak is van két gyereke? Idióta!
2019. jún. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
61%
Útnak ereszteni.Na nekem nem kene egy ilyen az biztos.
2019. jún. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
80%
Ezért nem kellene soha gyerekes nő. Ha figyelmen kívül hagyod a gyerekeit, az a rossz. Ha nevelni próbálod, az a rossz. Hogy lehetne így bármit tervezni? Együtt lakni gyerekekkel, akikre rá se lehet szólni mert ők az elsők? Kösz nem.
2019. jún. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
72%

Azért a sok fröcsögő mutasson más egy olyan 4,5 évest aki sose hisztizik. Nyilván vannak elviselhetetlen kölykök, de fáradtan minden óvodás hisztis.

Az meg, hogy szerencsétlen kölyköt meg kell nevelni mert VIZET kért az anyjától...erre nem is mondok semmif. Normális felnőtt mire gyereket csinál, túllép azon hogy egy négyévestől sajnál egy korty vizet, mert nem neki vette.

Ha nem egyezik a gyereknevelési elvrendszeretek, nagyon sok konfliktus lesz köztetek, és a vége szerintem az lenne hogy két tűz közé kerülsz a párod és a gyerekeid között. Biztos kell ez neked?

2019. jún. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
76%
Oszt csávókám beleszakadt vóna, ha a gyereknek is vesz egy üveg vizet?
2019. jún. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

Meg sem kérdezte, hogy a gyermeknek hozzon-e vizet.


Köszönöm a válaszokat!


A leértékelt áru jelzőt azonban kikérem magamnak! Nem kezdem el megmagyarázni, hogy miért lettem "leértékelt", legyen elég annyi, hogy a 23 éves leányka fittebb és fiatalabb volt nálam.

2019. jún. 11. 14:35
 27/37 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem kötődési zavara lehet, a gyerekeid által meg csökkentebbnek éli meg a kapcsolatotokat, mert figyelsz rájuk.
2019. jún. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
62%

Nem olvastam el a hozzászólásokat,úgyhogy lehet, hogy írta már valaki, akkor bocs.

Szóval, szerintem ha vele is maradsz, ne költözzetek össze, csak úgynevezett látogató kapcsolatban legyetek.

2019. jún. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
56%
Marha érdekes a pontozómanó, aki lepontozgatja az értelmes hozzászólásokat, ámde fel a nő- és anyaelleneseket. Itt van a krapek meg a szülei?
2019. jún. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
88%

Ha még nem találkoztál a fiával alighanem valóban nem tervezi hosszú távra a kapcsolatot Veled. Az viszont, hogy egy 4 évestől sajnál egy korty vizet ilyen hőségben, nonszensz. Lehet, hogy a saját gyerekét is azért nem neveli, mert mindig ilyen fura természete volt.

Én is 4 éves voltam, amikor Anyám másodjára férjhez ment egy olyan férfihoz, akinek volt egy 12 éves fia. A pasi nem úgy viszonyult hozzám mint a sajátjához. Voltak más gondok is, így nem sokáig tartott a házasság, csak papíron. Anyám vagy egy fél évig élt vele, de a válásra csak 10 év után került sor. Viszont nem tudott később sem kiszakadni a kapcsolatból, hetente a nyakunkra járt. Soha nem tudtam anyámmal megbeszélni az iskolai dolgokat, emiatt rengeteg tüske volt bennem.

Azt javaslom, lépj ki ebből a kapcsolatból, nehogy a gyermekeid lássák kárát.

2019. jún. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!