Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Feljelenthetem-e az apámat...

Feljelenthetem-e az apámat ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Pénteken történt, hogy zuhanyozni szerettem volna és már többedjére szólt az öregem, ne menjek. Mióta élek, rendre kötekszik velem. Rákérdeztem: "Időbeosztás van? Nem tudok róla." Erre pofozni kezdett. 3-4 éve, de azelőtt is többször nekem jött, de igazából máig próbál legalább nevetéssel lejáratni. Az utóbbi években anyám (teljes joggal) mindig közénk áll, és majdnem sírva aggódni kezd, látni, ahogy ez egészséget is megviseli, szinte kimegy belőle a levegő. Jut eszembe: apám ELŐTTE anyázott, és a saját feleségére is rászólt. Sajnos anyám túlságosan ijedős, gyanítom, az önuralomra nem képes, hirtelen haragú apámtól is tart, ezért szintén, mióta élek, inkább behódol neki, és engem vádol. De még így is szeretem őt. Látva, hogyan érinti apám erőszakossága, pláne. Mondtam apámnak, hívom a rendőrséget, az ugyanis, amit művel, garázdaság. De csak dülledt szemekkel, ütlegelve előrehaladva mondta a magáét, mintha ittas lenne vagy nem is hallaná, amit más mond neki. Azzal fenyegetőzött még, kiszáll a nevét viselő vállalkozásból, ha értesítem a zsarukat, de hiába mondtam neki, a cég kívánalmait teljesítem (cikkeket írok, számlát adok), úgyhogy nem érvényes, amit mond, de nem izgatta. Sőt, apám és anyám (akiről továbbra sem mondok le) azzal fenyegetnek, kitesznek otthonról, holott láttuk, ki viselkedett agresszorként. Lehetne mondani, költözzek el, de újságíróként messze nem keresek egy önálló életre valót. Ja, igen, fel is hívtam a rendőrséget, ahol csak egy hajszál választott el attól, hogy a kérésemet ne továbbítsák és küldjenek ki a lakóhelyünkre egy járőrkocsit. Mi a véleményetek?
2019. jún. 11. 15:42
1 2 3
 1/26 Thispain ***** válasza:
89%
Igen. Egy ember ellen elkövetett szinte bármilyen nemű erőszak bűncselekménynek számít elvileg.
2019. jún. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
51%

Ritka hisztis és okoskodó ember lehetsz.

Ha nagykorú vagy költözz el, miért tartana el bárki is?

2019. jún. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
64%
Szar lehet ennyit szenvedni feleslegesen. Kihívod a zsarukat (ténylegesen), elmondod mi a helyzet, ha nem csinálnak semmit, keresel albérletet és nem beszélsz többet apáddal. Ha verbálisan megtámad, elküldöd a p.icsába, ha fizikailag, véletlenül gigán könyöklöd. Sztori vége.
2019. jún. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
100%
Amikor elkezdtem olvasni, azt hittem, ezt egy kiskorú írta, úgy még érthető lett volna a probléma.. de basszus, felnőtt ember vagy, miért élsz még mindig velük? Az, hogy az újságírásból nem élsz meg, elég gyenge kifogás, ezer más dolog van, amiből meg tudnál.
2019. jún. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
52%
Mi van? Feljelented apádat, mert a saját házában túl hosszan volt a fürdőben?! 😂 Ez az ára a mamahotel/apubank életmódnak, tűrjed szépen, vagy költözz el. Feljelentésnek alapja nincs, csak kiröhögtetéd magad.
2019. jún. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
98%

Jogodban áll feljelenteni apádat, mert nincs joga megverni bárkit is. De neki meg joga van a saját ingatlanából kidobni téged. Ha ő alapította a céget akkor joga van azonnali felmondással kirúgni téged..

Nos, mérlegelj. Feljelented, és külön elkezded az életed máshol. Vagy nem jelented fel, de legalább apád nem dob ki.

2019. jún. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
92%
"de újságíróként messze nem keresek egy önálló életre valót"- akkor keress más munkát - pl 3 műszakban szalag mellett, vagy multi pénztárában többet kapsz. Jobb lenne, ha elköltöznél.
2019. jún. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
98%
Ha dolgozol és ilyen apád van, miért élsz még mindig a Szüleiddel?
2019. jún. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
98%
Kényelmesebb neked ez a rendszer, mintha magadat kéne ellátni. Nekem is egy hátizsákom volt, de mentem, mert nem tudtam volna tovább maradni. Amíg ott laksz, addig az ő szabályai lesznek érvényesek. Alkalmazkodj vagy menj.
2019. jún. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
93%

Valamiért nagyon beteges az egész írásod. Oloyan, mint egy folyamatos képzelődés, kitalálás.

Meg az a duma, hogy ujságíróként nyomorogsz, az röhej. Egy Tescós árufeltöltő barátnőm 2 gyerekét tartja el a keresetéből. Menj árufeltöltőnek. Igaz, ott dolgozni kell...

2019. jún. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!