Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Illene rezsit fizetni apámnak?

Illene rezsit fizetni apámnak?

Figyelt kérdés
Apám nyugdíjas, ketten élünk egy háztartásban. Én dolgozom 24 éves vagyok, de apám még sose kért rá hogy szálljak be a rezsibe, pedig elég alacsony a nyugdíja. Ő főz, takarít amennyire bírja, de úgy érzem nekem is valahogy segíteni kéne neki. Viszont úgy kevesebb lesz a pénzem. Mit tegyek?
2019. jún. 12. 11:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%

Legegyszerűbb ha megbeszéled vele

Pénzre vagy segítségre van e szüksége :) vagy mindkettőre

Orulhetsz annak is hogy eddig megoldotta és nem kellett adnod vagy segitened

2019. jún. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%

Nyilván ha ott élsz, használod a vizet, villanyt, gázt stb és még eléd is teszik a kaját, adj bele.

Amellett takaríts, mosogass, rendezd a kertet, ha van, mi a kérdés?

24 évesen kiszolgáltatod magad, mint egy 8 éves.


Adj bele a kiadásokba és vedd ki a részed a háztartásból.

2019. jún. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem illene beszállni. Ha a rezsibe nem is, de a napi vásárlásba igen. De ezt beszéljétek meg. Nem tudom, hogy hogy álltok anyagilag.

A házimunkába viszont mindenképpen be kéne segítened, te is ott élsz, felnőtt vagy, ne várd el, hogy gondoskodjon róla, mint egy kisgyerekről. Mert hogy írod, hogy "amennyire bírja", ebből arra következtetek, hogy már kora, egészsége miatt nem igazán megy neki a takarítás.

Apukád is mondhatná, hogy ezentúl rád egy forintot sem költ, mert akkor több pénze lesz.

2019. jún. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%

Felnőtt vagy, dolgozol.

Anyagilag és munkával is be kell szállnod a közös háztartásotokba.

2019. jún. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
Hát ez nem is lehet kérdés. A költségek és a házimunkát felé egyértelműen a tiéd kell hogy legyen
2019. jún. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
95%
Persze, hogy kevesebb lesz a pénzed, de ez már csak ilyen. Tőlem sem kért apukám soha pénzt, amíg ketten laktunk, de általában azért elfogadta. Mikor meg nem, akkor nagybevásárlásnál fizettem.
2019. jún. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem is fogadja el akkor is különítsd el azt a pénzt.Jól jön majd ha elromlik valami pl hűtő gáztűzhely ilyesmi...tehát valami előre nem látható nagyobb kiadás lesz a háztartásban.
2019. jún. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%
A helyedben mélységesen szégyelném magam, hogy már javában felnőtt létemre még mindig a kevés nyugdijból élő apán gondoskodik rólam minden téren! Normális vagy? Szuper, hogy eljutottál arra a szintre, hogy legalább végre megfordult a fejedben, hogy segiteni kellene. Itt most nem is az anayagiakra gondolok, de basszus végig nézed ahogy apud gürcöl a háztartással és kiszolgál téged erőben levő fiatalt? Jó vastag a bőr a pofádon nem mondom...Szörnyen önző vagy. Az lenne a legjobb ha szépen elköltöznél, de várj..akkor kevesebb lenne a pénzed mi? Hogy lehet valaki ennyire magának való? A nyugdijas apján élősködik. Hihetetlen, hogy milyen világban élünk...
2019. jún. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
37%
Beszéljétek meg. Szerintem hülyeség, hogy kell vagy illik, ez mindig az adott körülményektől függ. Tőlünk pl. soha egy forintot vagy egy kanál cukrot nem fogadtak el a szüleink, nemhogy pl. beszálljunk a rezsibe vagy vásároljunk a családnak. Nem volt rá szükségük anyagilag sem, illetve szerintem ezt valahol a büszkeségük is mondatta velük, hogy nehogy már a gyerek segítsen mikor ők akarnak nekünk. A háztartási teendők viszont szerintem is közös feladat lenne, bár amúgy ez is megegyezés kérdése.
2019. jún. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
35%

Oké azért a legtöbb szülő ám meg se engedi, ilyenkor, hogy a gyerek beszálljon, mert hát úristen akkor mit fognak szólni a szomszédok, hogy kizsákmányolja a gyereket, meg az az idős szülőnek jó sokáig nyugtatja a lelkét, hogy igenis a pici gyerekének még mindig szüksége van rá és még mindig el tudja tartani. Ez neki is fontos, mert ezzel fiatalnak érzi magát, meg érzi még hogy szükség van rá.


Ha édesapád még soha nem verte ki a balhét, nem különösebben panaszkodik, akkor nem feltétlen várja el a pénzbeli segítséget. Maximum amit két kézzel meg tudsz csinálni, mint minden család ahogy működik.


Szóval azért annyira ne hordjuk már le szegény kérdezőt, különben meg ma 24 évesen nagyon nem olyan a fiatalok helyzete, mint itt akik általában tanácsot osztanak és hogy ők 30 évvel ezelőtt voltak fiatalok.

Ma sokkal de sokkal kevesebb vagyona van egy 24 évesnek, nagyjából annyi, mint tanulóként 18 évesen szóval nyilván te se a havi 1000€-ból gazdálkodsz mert ingázol a nyugati határ mellett, hanem nyilván egy minimál bérről beszélünk, ami amúgy meg tök gyorsan elfogy.


Édesapádnak lehet már ez elég, hogy magadnak veszel telefont, ruhát, buli + telefonszámla, nyaralás.


Hidd el sok szülő hálás lenne, ha már csak ezt nem kéne a gyerekére fizetni.


Másrészt ne felejtsük el, ha gyermeked lenne, vagy lesz, nincs az a szülő,aki ne támogatná a baba érkezését és anyagilag is hihetetlen sok pénz odakerül, ez minden rendes családban így van, csak épp azt nem számolják.


Most ezt nézd úgy, mindegy milyen jogcímen, de édesapád ígyis-úgyis szánna rád még pénzt egy 28-30 éves korodig.


Az esetek többségében 30 fölött már tényleg nem szokás ilyeneket adnia.

2019. jún. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!