Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Természetes, hogy sok felnőtt...

Természetes, hogy sok felnőtt embert a szülei tartanak el?

Figyelt kérdés

Nekem ez olyan egyértelmű, amikor 18 évesen még mindig a "gyereket" pártolja mindenki, hogy a szülei kötelesek eltartani, most se kerül többe, mint előtte, és a diákmunkás keresetből egy forintot nem illik a szülőnek elkérni.

19 évesen se változik semmi. 24 évesen sem. Miért lenne furcsa, hogy ha még mindig nem ad le egy forintot sem, a teljes keresetét akár el is szórhatja.



#18 éves #hol a határ #nincs határ
2019. jún. 12. 13:06
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
64%
Hát igen, ha nincs diplomád vagy szakképesítésed elég nehéz olyan lakást találni, amit kitudsz fizetni minimálbérből. Sok ember így van vele még én is. Szeptemberbe kezdek el újra tanulni ez lesz az utolsó lehetőségem. Az más kérdés, ha ezt az ember szégyelli vagy sem. Sok minden van a társadalomban, amit nem kéne szégyelni.
2019. jún. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
79%

Ismét egy troll, provokatív kérdés..

20 éves vagyok, hamarosan kezdek az első "komolyabb" munkahelyemen, egyetem mellett fogom csinálni. A szüleim nem mondták, hogy adjak bele a háztartásba, de fogok, fizetem majd magamnak a bérletet és a telefonszámlámat is. Nem azért, mert többe kerülnék a szüleimnek, hanem azért, mert ha valaki van annyira felnőtt, hogy munkája legyen, akkor legyen ahhoz is felnőtt, hogy felfogja a pénz értékét. Nettó pofátlanság elszórni az egész fizudat, miközben nem adsz semmit a háztartásba, de meleg étel, áram, fűtött szoba az van.. Nevelés kérdése valamilyen szinten ez a dolog, nem attól lesz valaki jó szülő, ha mindent a gyerek alá rak, vagy ha mindent enged neki, hanem ha megtanìtja arra is, hogy minden pénzbe kerül. Mint mondtam, nekem sem mondták a szüleim ezt a dolgot, mégis természetesnek veszem, mert felnőtt, munkaképes ember vagyok.

2019. jún. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
20%
Manapság igen. Regen az ember azért vállalt gyereket, hogy abból önálló, produktív életre képes felnőttet neveljen. Ma meg a többség szerint azért, hogy élete végéig a gyerek alá rendelje magát minden téren.
2019. jún. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk az a megállapodás, hogy amíg tanulok, addig tartanak el.

Mielőtt még befejezem a tanulmányaimat már albérletbe szeretnék költözni a párommal, de mivel amúgy otthonról is bejárhatnék, így nem szorulok rá, ezért annak a többletköltségeit mindenképpen magam szeretném állni az egyetem mellett végzett munkából.


Természetesen ha végzek, azonnal szeretnék munkába állni, véglegesen elköltözni otthonról, de ha valamilyen okból kifolyólag mégis ott ragadnék, akkor sem várnék további külön anyagi támogatást, és beszállnék a rezsibe, és egyéb költségekbe. (Körülbelül addig, amíg az én igényelt életszínvonalam tart, tehát pl. étkezésben eltérőek az igényeink, én nyilván az olcsóbb, kevésbé márkás alapanyagot veszem magamtól, a szüleim viszont megtehetik, hogy ne ezek közül válogassanak, így magasabb a költség, ha az ő elveik szerint vásárlunk.) Viszont amúgy tudom, hogy a szüleim eleve nem is fogadnának el tőlem semmit, inkább arra biztatnának, hogy gyűjtsek, önállósodjak.

2019. jún. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom az előző kérdés inspirált.
2019. jún. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
89%

A konkrét kérdésre is válaszolna. Szerintem addig természetes, hogy a szülő támogassa a gyermekét, amig tanul. Addig szerintem nem kellene pénzt kérni tőle, hiszen ahhoz dolgozni kell, ami a tanulás rovására mehet. Az én szüleim mindig azt mondták, hogy inkább igyekezzek mielőbb végezni a tanulmányaimmal, mert a csúszás az ami sokba kerül.

Ami a gyerektől elvárható, az az, hogy besegit a háztartásba. Pl. rendben tartja a szobáját vagy a ház egy bizonyos részét. Ez nem nagy dolog, mig nem dolgozik és a szülei tartják el.

A későbbiekben pedig helyzetfüggő. Vannak jobb módú szülők, akik inkább nem kérnek pénzt a gyerektől annak érdekében, hogy félre tudjon tenni saját lakásra. Ezt Magyarországon nem sok szülő engedheti meg magának, sőt! Amennyiben a szülők nehezebb anyagi helyzetben vannak és a gyerek már dolgozik, tehát már nem tanul, úgy szerintem neki is bele kell szállnia a költségekbe. Legalább a rezsibe.

2019. jún. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
43%
Ne csodálkozz egy olyan országba ahol a fizetésből csak vegetálni lehet.
2019. jún. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
66%
Kövezzetek meg nyugodtan, de elköltöztünk gyerekeink vannak, de még mindig támogatnak a szüleink. Nem azért mert kell, megélnénk enélkül is. Mégis mindig hoznak gyümölcsöt, ételt, új ruhácskát. Nekem ez jó érzés és remélem én is megtehetem majd, hogy támogatom a gyerekeket, unokákat, akkor is ha nem szorulnak rá.
2019. jún. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 szántóvető ***** válasza:
62%
"19 évesen se változik semmi. 24 évesen sem."-akkor 10 év múlva sem fog.ez nyilván nem tekinthető természetesnek.
2019. jún. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

A mai kérdés is ihletett, meg egy mai családi vita is. Az unokaöcsém diákmunkát vállalt a nyáron, és teljesen felháborodott, hogy a szülei egyáltalán feltételezték, hogy beszáll az iskola kezdés költségeibe. Pedig tudja, hogy lecsórósodtak most elég rendesen.

Most az a vita tárgya, hogy meddig köteles a szülő eltartani. Szerinte amíg otthon él. A keresete pedig az övé, teljes mértékben, később sem köteles beszállni.

Ezt még meg is érteném, ha mondjuk lakásra gyűjt, de ő bulizni akar, mert egyszer fiatal.


De a kérdésem az, hogy ha 18 évesen még mindig illik mindent alátenni, és a keresetéből nem illik elkérni, akkor mi változik 19 évesen, vagy 25 vagy 29 évesen?


Most én is tanulok, jövőre diplomázok. Mindezt gyerek mellett, saját költségen. De nem érzem azt, hogy bárkinek el kell tartania. Ha otthon laknék, akkor igen?


Most azon is elgondolkodtam, hogy a saját gyerekem meddig akarom eltartani. Ràm is az vár, hogy nyugdíjból fizetek mindent, mert semmi közöm a pénzéhez, amiért megdolgozott?

2019. jún. 12. 14:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!