Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt hogy gondolta a mostohaanyám?

Ezt hogy gondolta a mostohaanyám?

Figyelt kérdés

Apám felesége, 8 évvel ezelőtt vette el. (Apu özvegy volt akkor már 6 éve). A lényeg, hogy közben lett egy közös gyerekük, ő fiú, most 5 éves. Én lány vagyok, 22 éves. 1 éve van egy barátom, még ő is az anyjánál lakik. Ő már dolgozik, én még tanulok. Apámat meg akartam kérni, hogy hétvégeken hadd aludjon nálunk a barátom, de apu nem engedte. Erre gondoltam, beszélek a mostohaanyámmal, de ő is azt mondta, hogy nem, mert nem szeretne „idegent kerülgetni” minden hétvégén.

Ebben az az érdekes, hogy annak idején apu őt csak úgy idehozta, feleségül vette egy év „járás” után, nem volt választásom, nekem meg kellett vele osztani az otthonomat. Ha úgy nézzük, nekem meg ő az „idegen”. Most meg ő idegenezi le az én barátomat (amúgy szerintem az, hogy apám sem engedte meg, szerintem az is tőle jön, mert apám nagyon behódol neki.)

Az nem opció, hogy a barátoméknál legyünk, anyja utál engem.

Ő idejöhetett, én kénytelen voltam alkalmazkodni kamasz lányként, akkor neki miért lenne baj, amit kértem? Ez igazságos?



2019. jún. 13. 18:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%
Nem igazságos, de mivel feltételezem apukádé a ház így ő dönti el, ki jön be és ki nem. Mostohaanyukádnak meg semmi beleszólása ebbe. Esetleg próbálj meg észérvékkel hatni rájuk, vagy amint lehet, kezdj el dolgozni, mindketten rakjatok félre, és költözzetek össze, ha együtt akartok aludni.
2019. jún. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Tudom, hogy most egy döbbenetes új infót fogok közölni, de az egy háztartásban élők között az eltartottak és az eltartók nem rendelkeznek ugyanazokkal a jogokkal és lehetőségekkel. Teljesen felesleges a mostohaanyádhoz hasonlítgatni magadat.
2019. jún. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
1-es válaszolónak: Hogy ne lenne köze a mostohaanyának? Az apuka törvényes felesége, és az ő otthona is az, ahol laknak. Abba valóban nincs beleszólása, hogy a mostohalányát ki dugogatja, de abba van beleszólása, hogy a lakásba, ami az ő légtere is, jöhet-e ottalvósra egy neki idegen.
2019. jún. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
Ezt mond meg neki pont igy!
2019. jún. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%

Nem igazságos, de ez van. Hétvégére menjetek el egy hotelbe és meg van oldva a gond.

Egy-egy hétvége még beleférhetne, de minden hétvége egy kicsit túlzás. Pláne úgy, hogy te nem mehetsz a pasidékhoz.

2019. jún. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
33%
Az anyud után te is örököltél a házból nem??? Azt engedsz be akit akarsz!
2019. jún. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

Valamennyi rész a házból valóban a kérdezőé lehet, bár nyilván lehet sokkal bonyolultabb a tulajdonviszony.

De ha máskülönben nincs nagy konfliktus, próbálj valamilyen kompromisszumot kötni, mert azért elég nagy teher valamit heti két nap vendégül látni, "kerülgetni" még akkor is ha igazad van a kölcsönösség miatt. Eleinte csak alkalomszerűen, később sűrűbben pl.

2019. jún. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
6-os, szerintem nem. Az apjának haszonélvezeti joga van a lány része felett is, szerintem.
2019. jún. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, és az anyja, aki téged nem bír, hogyan lakik?
2019. jún. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A barátom anyja egyedül lakik, 3 szobás családi házban (özvegy), barátom pedig egyszem gyerek. Ő Bp-en lakik, mi agglomerációban.
2019. jún. 13. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!