Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 'negativ' neveles eredmenyez...

A 'negativ' neveles eredmenyezhet onbizalomhianyt? 17/l

Figyelt kérdés

Nagyon rossz kapcsolatom van apammal.

Egyszer, mikor mar megint ok nelkul belemkotott, odaszolt nekem, hogy o nem jol nevelt engem.(itt arra gondolt, hogy tobbet kellett volna vernie)

En pedig visszaszoltam csak halkan, hogy igaza van. Nem nevelt jol.

Es igy visszatekintve valoban nem. Legalabbis szerintem.

Egy konkret eset jutott eszembe, mikor elmentunk valami autoszerelo uzletbe es ott a foldon volt faradtolaj. En kicsi voltam, nem tudtam mi az, azt hittem olyan szep sima a padlo, igy vegig akartam simitani. A kezem pedig olajos lett.

Akkor is leszidott, de nem csak ugy, hogy jaj nem szabad ezt csinalni meg ejnye bejnye.

Nekem mindig elmondta, hogy en milyen hulye vagyok es meg sorolhatnam, hogy mi.

En ugy gondolom, hogy reszben ezert is lehet onbizalomhianyom, hisz visszagondolva egesz eletemben azt hallgattam, hogy semmirekello vagyok.

Emlekszem ezek utan mindig sirtam.

Kesobb egy megfelelesi kenyszerem alakult ki apam fele. Amivel o szepen vissza is elt.

Mostmar azon a ponton vagyok, hogy gyulolom ot. Mindig azt akartam, hogy neki legyen jo es a sajat velemenyeimet hatterbe szoritottam. Most viszont mar direkt nem akarom azt amit o, nem akarom, hogy buszke legyen ram. azt akarom, hogy ne legyen hozza kozom, hogy csalodjon es lassa, hogy milyen lanya lett, mit ert a nevelese.

Ugy gondolom, ez mind azert tortent, mert engem ilyen negativan akart nevelni. Szerintetek is ezert van ez? Lehet ezert? Vagy csak tipikus serdulo hulyeseg ez?


2019. jún. 14. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor 17 éves voltam, nekem is hasonló volt a viszonyom apámmal. Azóta már csak hétvégente járok haza, sokkal jobban megbecsül és normálisan viselkedik velem.

A legfontosabb az, hogy ne dobj el magadtól mindent, csak azért, hogy őt kiborítsd. Engem az tartott életben, hogy érettségi után elmegyek otthonról - keress magadnak te is egy célt, és annak érdekében végezd a dolgaidat. Ha tudod, hogy nem kell sokáig elviselned, akkor könnyebben megy.

2019. jún. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem serdülő hülyeség,hanem tény.Apád nem alkalmas szülőnek. Te viszont jobban jársz,ha nem arra teszed fel az életed,hogy bosszút állj rajta.

Nem mondom,hogy ne gyűlöld.Csak gondold végig:eddig érte voltál.Mostantól ellene leszel.Vagyis az életed továbbra is róla fog szólni.Ezt akarod?

Költözz el,mihelyst lehet.Ki kell kerülnöd a mérgező környezetből.Aztán feledkezz meg róla.Neked lesz könnyebb.Nem érdemli meg,hogy bármilyen formában foglalkozz vele.

2019. jún. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

Nem olvastam el a sok szöveget.

Nekem van egy "kevéske" fogalmam az mentális dolgokról és nehezen tudok olyat mondani, ami olyan erős lenne az önbizalomhiány és egyéb hasonló kialakulásában, mint az általad negatív "nevelés"nek említett fertő.

2019. jún. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ui: ismerek egy infp lányt, aki hasonlóan "nevelt" egy önigazoló, semmittudó, nárcisztikus fiú, és pár hónapja ismerem, de azt mondja, megváltozott az élete, tudja mire kell figyelni, mi számít, tudja, hogyan kerüljön fölénybe az apával szembe, e téren stabilizálódott az önbizalma, szóval lb függetlenedett ettől, és saját nézetein keresztűl ítél, így magát is tisztábban látja.
2019. jún. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tipikus mérgező szülő, nem érdemli meg, hogy több időt fecsérelj rá. Tökéletesen alkalmatlan a szerepére, a leírtak alapján nem úgy fogalmaznék, hogy negatívan nevelt, hanem úgy, hogy egyáltalán nem törődött veled. Jobb, ha elfogadod, hogy soha nem fogsz tudni megfelelni neki, inkább építsd innentől a saját életedet, aminek ő lehetőleg ne legyen része. Megváltoztatni sajnos nem tudod.
2019. jún. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!