Nagy hibát követtem el?

Figyelt kérdés
Ma az volt, hogy anyukámmal ültünk a kocsiban és mivel ma volt évzáró megkérdezte, hogy a többieknek hogy siekrült. Ezzel idáig még nincs is baj, nálam ott kezd baj lenni, amikor elkezd kritizálni, hogy xy jobb nálad stb. De ezt már nagyon sokadszorra. Aztán a fejéhez vágtam, hogy más anyukája pedig jobb nála mert pl ők megengedik, hogy átmenjenek hozzájuk a gyermekük barátai. ( ha ilyenről van szó, akkor anyukám mindig feszült és általában ritkán enged át hozzánk akárkit is ) Én még beszéltem 1-2 mondatot majd elkezdett nevetni. Én erre már nem mondtam semmit és hazaértünk. Majd 10 percel ez után odajön hozzám hogy neki ez nem esett jól meg, hogy másnak ez nem adatik meg ami nekünk van. Tényleg elcsesztem vagy igazam van?

2019. jún. 15. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Amikor anyud mondta, hogy ez neked rosszul esett, megmondtad, hogy neked is, hogy állandóan másokhoz mér? Mert az nagyon nem egészséges dolog.


Én azt mondom, hogy kamaszosan visszavágtál és megmutattad neki, hogy ő mit is csinál veled. Nem kell rendszert csinálni belőle, de ne bánkódj.


Ha nem mondtad meg neki, hogy téged mennyire zavar és rosszul esik, akkor tedd meg még a napokban, hogy többet ne mondjon ilyet.

2019. jún. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mondtam neki, de azt mondta, hogy a két dolog nem összehasonlítható.
2019. jún. 15. 22:03
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Szerinte nem hasonlítható össze, de szerintem is - igen, összehasonlítható.
2019. jún. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Másokhoz hasonlít téged, te is másokhoz hasonlítottad. Ez ugyanaz a kategória. Egyébként nem jó másokhoz hasonlítgatni a gyerekünket, nyugodtan (nem veszekedés hevében, hanem nomális beszélgetésnél) megmondhatod neki, hogy ezzel csak árt a szülő a gyerek lelki fejlődésének. Neten tuti találsz ezekről bővebben is információkat
2019. jún. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
De igen, összehasonlítható a két dolog.
2019. jún. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Ez a másokhoz hasonlítás amúgy marha jó: Amikor az van, hogy a gyerek mondjuk kap egy rossz jegyet, és otthon azzal védi magát, hogy "de hát az egész osztálynak kettesre sikerült a doga", akkor annyira tipikus, hogy a szülő azt rikácsolja, hogy "engem nem érdekel a más gyereke". Amikor meg mondjuk a "más gyereke" jobban produkál valamiből, akkor egyből hasonlítgatja hozzá a sajátját. Akkor érdekli a más gyereke?

Annyira utáltam ezt gyerekként.

2019. jún. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Neked volt igazad. Összehasonlítható, sőt, ugyanaz a két dolog.

"másnak ez nem adatik meg, ami nekünk van" - mármint mi? Ezt nem igazán értem.

2019. jún. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!