Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mik azok a mondatok, megjegyzé...

Mik azok a mondatok, megjegyzések, amiket már gyerekkorodban eldöntöttél, hogy Te a gyerekednek majd soha nem fogod mondani?

Figyelt kérdés
És be is tartottad? Kérlek, írjatok erről!

2019. jún. 16. 06:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Ha a barátod a kútba ugrik, ugrasz te is? És nem tartottam be. Mindig azzal jön a gyerek hogy persze a Pisti, a Józsi, a szomszéd harmadunokatestvérének szomszédja bulizott tizenhárom évesen, piált tizennégy évesen, akkor ő miért nem? Utána nem tudtam hogy sírjak vagy nevessek. Rájöttem anyámék miért jöttek mindig ezzel...
2019. jún. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%

"Nincs lehetetlen, csak tehetetlen!"


Még ma is föláll a szőr a hátamon, ha hallom!


Én azt mondom: Semmi sem lehetetlen annak, aki másokat ugráltat!

2019. jún. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nálam a legutáltabb megjegyzések egyike a szüleim részéről az volt, hogy "én megmondtam". Elhatároztam ,hogy SOHA nem fogja tőlem ezt a gyerekem hallani.

Be is tartottam, tényleg SOHA nem mondtam a lányomnak. (Pedig hányszor volt olyan, hogy tényleg "előre megmondtam", mi lesz a végkifejlete az adott dolognak. De én akkor, előtte elbeszélgettem vele, viszont amikor ő meghozta a döntést, és szarba tenyerelt, én már utólag nem ekéztem, hogy én bezzeg milyen k...va okos vagyok, mert "én megmondtam".

2019. jún. 16. 07:26
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

Tiszta apád vagy.

Persze ezt akkor, amikor nem tetszett amit csináltam.


A lányom ráadásul "tiszta apja 😀" külsőleg és belsőleg is nagyon hasonlítanak egymásra. De így sértésként sose mondtam egyiknek sem.

2019. jún. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%

Amíg az én házamban laksz, azt csinálód amit én mondok.

Gyűlöltem. Még a szobámat se rendezhettem be úgy, ahogy akartam. A, én soha nem mondok ilyet a gyerekemnek, ha lesz.

Dehogynem. Amikor a szobája úgy néz ki, mint egy katasztrófa sújtotta terület és közli, az én szobámban azt csinálok, amit akarok, akkor bizony hogy kicsúszik ez a mondat.

2019. jún. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
27%
Pont nem az én gyerekemnek, de azt fogadtam meg, hogy sose mondom senkinek, hogy "apád lehetnék". Tartom is.
2019. jún. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

A "mert csak" és "mert én azt mondtam" típusú mondatok. Én baromi szigorúan voltam fogva gyerekként, a szociális életem kábé nulla volt, de anyám nem igazán tudta soha megindokolni, hogy mi az oka az állandó tiltásnak. Én elég elcs*szett lettem ezáltal, ő meg meg van róla győződve sok év távlatából is, hogy tökéletes anya volt, mert soha semmilyen rosszba nem keveredtem. Naná, otthon ülve nehéz 🤷‍♀️

Na szóval, én az indoklás nélküli tiltást igyekszem elkerülni. Van, amikor a szülő okosabb a gyereknél, de a miérteket mindig meg lehet magyarázni szerintem.

2019. jún. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem konkret mondatok voltak, hanem h anyam mindig meg akarta mondani h mit vegyek fel: mind1 hogy 5 eves voltam, vagy 15... ha nem tetszett, amit vasarlaskor meg akart venni nekem, akkor nem vettunk semmit. Utaltam es utalok is vasarolni jarni, mert mimdig ez jut rola eszembe, hogy morog, bsztat hazaig h milyen hulye vagyok, miert nem birok en normalis cuccot hordani.( amugy semmilyen szubkulturat nem kovettem, farmer polos voltam, de o szoknyat, balerina cipot, egyberuhat nezett nekem mindig...€
2019. jún. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%
Jah, az en kislanyom meg baba , de 100 h ezt sosem fogom csinalni.
2019. jún. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

Nekem még nincs gyermekem, de :

-"Amíg az én házamban..."

-"Nem a haverod vagyok"

-"Itt hagylak ha..."

-"Engem nem érdekel xy" két nap múlva pedig "bezzeg xy"

- "Nem is szeretsz", "Neked az is mindegy lenne ha meghalnék" (Ez meg az előző számomra a legrosszabb)

- "Edd meg mert itt-ott éheznek", "Ha nem eszed meg mindet nem csinálhatod ezt-azt"


Én sem kaptam meg ezek közül az összeset szerencsére, de van amit igen és csak rontott a helyzeten mindig, tehát nem szeretném ha a gyerekemnek ezeket kéne hallgatnia. Ráadásul csak időpocsékolás ilyesmit hajtogatni, e helyett normális módszerekkel,normális magyarázatot adva lehet nevelni/tanítani egy gyereket szerintem, ha pedig komolyabb megoldást igényel a helyzet akkor sem ezek a bejárott indulatból feltörő mondatok fognak hatni.

2019. jún. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!