Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, miért jó ezt csinálni?

Szülők, miért jó ezt csinálni?

Figyelt kérdés

Először szeretném leszögezni, hogy AKINEK NEM INGE, NEM VESZI MAGÁRA 🙂


Szóval ma történt, hogy anya hazaért (hétvégére elutazott a barátnőivel pihenni kicsit) és ahelyett, hogy mondjuk észrevette volna, hogy az autója csillog-villog és a mosogatoban is csak annyi piszkos tányér van, amennyit ma ebedkor használtunk, szóval elmosogattunk, elpakoltunk magunk után, helyette teljesen kiakadt, hogy miért nem lehet eltenni a seprűt már péntek óta, meg különben is?!


Egyszerűen nem ertem, hogy miért csak a negatív dolgokat veszi észre, de mindig

Ha kitakaritok, az fel se tűnik, de ha 1x elmarad, máris szóvá kell tenni...

És hozzátenném, azért maradt elől a seprű, mert fel akartam porszivozni és a seprűt is ki akartam porszivozni, csak még érettségire tanultam és mégse jutott ra idő eddig.

Nem azt mondom, hogy áradozzon, hogy milyen rend van vagy valami, de azért egy köszi jól esett volna a kocsi miatt vagy akkor legalább ne mondjon semmit

Főleg úgy, hogy én bármire megkérem, abbol csak kiakadas van...


Szülők, miért jó ezt csinálni? (Már aki ilyen)

Vagy ti mit gondoltok, miért csinálhatja mindig ezt?



2019. jún. 16. 17:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Engem is érdekelne. Ugyanez van nálunk is, és mindenért én, és apám vagyunk a hibásak. De tényleg mindenért.


Szerintem azért csinálhatja, mert most egy ideig nem cseszegetett, és most próbálja bepótolni.

2019. jún. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus, front van. Mindenki meg van őrülve. Engedd el.
2019. jún. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
A magyar felnőttek ilyenek. Őt is így nevelték. Jegyezd meg jól ezt az élményt, hogy te ne legyél ilyen. És nyugodtan említsd meg neki, amiket csináltál, hátha nevelhető. A kocsit valószínűleg nem vette észre.
2019. jún. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%
Azért csinálja ezt, mert nem vele beszéled meg, hogy neked ez milyen rosszul esik, és hogy mennyi mindent csináltál, ha a seprűt nem is raktad el, hanem itt lógsz a neten.
2019. jún. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

"A magyar felnőttek ilyenek."

Meg az olaszok (lásd: Brunella Gasperini), meg az amerikaiak (lásd: Dawn Meehan), meg az összes többi szülő kerek e világon.

2019. jún. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen megértelek, és tudom, hogy rosszul esik, jogosan!


Nem vigasztal, de a másik oldalról is ugyanígy néz ki ez, ami a házimunkát illeti. Ha nincs morzsa a konyhapadlón, tiszta az előszoba, a szekrény tiszta ruhákkal van tele és a porszívó a helyére van téve, azt a család nem szokta észrevenni akkor sem, ha az anya csinálja meg..... mert tőle is ez az alap, a természetes.


Tehát nem gondolom, hogy kifejezetten oka van annak, ha valaki a házimunkából csak azt vezsi észre, ami NINCS megcsinálva: a dudorodó szennyeskosarat, a kávécseppes és morzsás konyapadlót, vagy a szappanlerakódásos mosdókagylót. A tisztaság az alap, nincs mit észrevenni rajta.

2019. jún. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk detto ugyanez van...Az én szüleimre még csak azt se lehet mondani, hogy a front miatt ilyenek, mert az év minden napján ezt csinálják.
2019. jún. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem arrol szol, hogy kitakaritottal stb. a feszültseget vezeti le, mivel a főnökkel nem kiabalhat de a főnök cseszegetheti így feszültté válik, napi ingerek stb. kaki mindig lefelé potyog így az szív aki az alján van a dolgoknak, a seprő, az edény stb csak indok amibe belekothet es levezetheti a streszt
2019. jún. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
44%

8: Mazochista, mert a főnöktől eltűri a bántást, és

szadista, mert attól nyugszik meg, ha a gyerekét bántja.

És a gyerekeiket is arra nevelik (kényszerítik), hogy tűrjenek. Mintha ez valamiféle erény volna, nem pedig égbekiáltó bűn.

2019. jún. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szia! Az èn anyám ès öreganyám is szeret sokszor kötekedni a SEMMIN ,tènyleg a semmin. Illetve ahogy írtad , sok esetben csak a negatívat látják , a jót meg nem .Tudom ,hogy rosszul esik , nekem is sokáig rosszul esett , de szerencsèmre èn már megtanultam a beszólásaikat ,hisztijeiket ignorálni :) Màr nem veszem magamra ,nem húzom fel magam. :) S probálok belőle "tanulni" ,hogy èn a gyerekeimmel majd ne legyek ilyen.
2019. jún. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!