Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te mennyi pénzt adnál vissza...

Te mennyi pénzt adnál vissza a szüleidnek abból, amennyit rád költöttek?

Figyelt kérdés

Az utóbbi pár évben elég sok pénzt kaptam tőlük, de sok pénzem nekem sincs, így az összeset sajnos biztos nem fogom tudni megadni, de valamennyit azért mégis kéne. De mennyit?


- Tandíj, összesen kb. 900 000

- Orvos kb. 55 000

- Kisebb pénzek "csak úgy"

- Utazás (a kedvemért) kb. 8000

- Kölcsön kb. 160 000

- Használati tárgyak kb. 100 000


2019. jún. 17. 19:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%

Semmit, mivel a szüleid és nem bank!


Elég beteges, hogy számolod..


Gondolom, ha rendes szülők voltak, idős korukban épp eleget fogsz majd rájuk költeni.


Én anya vagyok, nem fogadnék el semmit a lányomtól, és nagyon megrázna, ha vissza akarná adni, mintha tartozna


Nem tartozik hálával sem semmivel, amiért nevelem, azért nevelem, mert nekem jó érzés, hogy van és gondoskodhatok róla! Ha ezt nem tudja magától, valamit rosszul csináltam..

2019. jún. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

egy szülő nem azért adja a pénzt, mert vissza is kéri. azt a kölcsön részt biztosan visszaadnám,elvégre kölcsön volt.

ha nem hiányzik nekik ez a pénz, akkor nem feltétlenül adnám vissza. cserébe/helyette elvinnem őket olyan helyekre, ahova maguktól nem biztos hogy mennének, de amúgy érdekli őket, tetszene nekik. vagy sütnék nekik finomságokat, meglepném őket ajándékokkal, amit tudok hogy szeretnének, örülnének neki pl. papucs, cipő, fotel, konyhai felszerelés, akármi.

illetve ami egy szülőnek a legnagyobb öröm, miután kirepül a gyerek, hazalátogat, velük van. ill. ha öregségükre sem felejti el őket a gyerek.

2019. jún. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja és amíg soknak tartja a gyerekem ezt az összeget, addig meg ne próbáljon bármit is visszaadni, mert még engem dühít fel, hogy nélkülözne bármit is a kedvemért!
2019. jún. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Hát, most épp nekik van szükségük pénzre, szóval azért mégis kéne visszaadni valamennyit
2019. jún. 17. 19:38
 5/24 anonim ***** válasza:
83%
tudatosan vállalták ezeket a kiadásokat, mikor megcsináltak és megtartottak téged. nem "kölcsönbe" adták neked ezt a pénzt. ergo te nem tartozol nekik semmivel. de ha gondolod, adhatsz nekik pénzt, hogy kisegítsd őket.
2019. jún. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Semennyit nem adnék vissza. Leginkább azért, mert a szeretetüket, a sok mese olvasást, gyógypuszit, élményt nem tudnám nekik pénzben visszafizetni. Nem is akarom.

Egy szülő azért vállal gyereket, mert szeretne. Igen, tudja, hogy ez milyen költségekkel jár és bele is megy. Nem azért szült meg, hogy banknak nézd őket.

Az, hogy segíteni akarsz nekik aranyos, de ne így. Félre érthető. Inkább mondd meg nekik, hogy "Anya, Apa, tudom hogy kell a pénz és szeretnék segíteni. Szeretnék xy összeget adni". Hidd el, nincs annál rosszab számukra ha egy őket kell támogatni. Pont fordítva fognak gondolkodni, hogy nekik kéne téged.

2019. jún. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz segíteni rajtuk segíts,ha nem akkor nem.

De számolni és nyilvántartani elég fura.


Én soha nem számoltam azt, hogy mennyit adtak vagy én mennyit adok nekik.

2019. jún. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
A kölcsönt visszafizetném.
2019. jún. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%
Semmit max a kölcsönt ... enyi erővel el nem csinálnak gyereket és nincs kiadás ...
2019. jún. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Jaa, hogy megszorultak és nem tudod mihez mérd az összeget?


Adj annyit, amennyit nem hiányolsz!


Vannak barátaik, és vannak bankok, akiktől fel tudnak venni pénzt!


Szerintem 100 az teljesen rendben lenne, de ne így add, mert megalázó, találj ki valami szöveget hozzá!


Mondjuk:


Sikerült egy nagyobb összeghez hozzájutnom, gondoltam befizetlek titeket valahova az évfordulótokra, de nem volt ötletem meg időm sincs rá, úgyhogy inkább majd döntsétek el ti(boríték átad)!


Gagyi szöveg, de nincs benne az, hogy segítségre szorulnak, így maradhat valamennyi büszkeségük.

2019. jún. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!