Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért bántja a férjem folyton...

Miért bántja a férjem folyton a lányomat? Mit tegyek, hogy befejezze?

Figyelt kérdés

Már közel 1 éve tart ez, de már olyan szinten, hogy a lányom 3-4 napnál többet haza sem jön egy hónapban, és akkoris folyton a veszekedés megy itthon. Az alapprobléma szerintem az, hogy a lányom arra az egyetemre jár, ahová anno a férjem. Neki a lánya ezt hagyta ott 2 évvel ezelőtt, az nagy törés volt neki. Ő már elképzelt neki egy életet, hogy majd továbbviszi az ő munkáját, erre derült égből közölte a volt felesége (a lány anyja), hogy otthagyja az egyetemet, és egy teljesen egyszerű szakra megy inkább. Aztán mondta a lányom, hogy ő oda felvételizik, mert őt tényleg érdekli ez, ezzel szeretne később foglalkozni. Na azóta van ez. Ijesztgeti a lányomat mindennel, hogy milyenek a vizsgák, a tanárok. Már tavaly nyáron, az egyetem kezdete előtt mondta neki, hogy mennyire szörnyű lesz, vért fog izzadni a kettesért is. Aztán elkezdődött az egyetem, és bármikor hazajött a lányom, ment a következő: "miért nem tanulsz?!, nem kell tanulnod?, hogy fogsz így levizsgázni majd?!" stb. Szorgalmas a lányom, nem link, de mikor hazajött, pár órát szeretett volna a nagyszüleivel, barátnőivel is lenne, de a férjem mindenért piszkálta. Volt, hogy abba kötött bele, miért a laptopjáról tanul, vagy miért tollal húzza alá a szöveget, miért nem szövegkiemelővel. Januárban összevesztem vele (a férjemmel nagyon), mert a lányom megbukott egy vizsgáján, ki volt bukva, erre a férjem felhívta, és még össze is veszett vele ezért... Akkor közöltem vele, hogy többet nem vagyok hajlandó a lányom továbbtanulásáról beszélni vele, meg ha még csúszna is fél-1 évet, az sem a világvége. Akkor picit nyugi volt, de csak nem áll le.


Most itthon volt hétvégén a lányom, a férjem 3x veszett vele össze... Ha meg szegénykém visszaszól, a férjem ki van akadva, hogy milyen szemtelen és vegyen vissza. Ha én is szólok neki, hogy fejezze be, azt mondja, hogy ő csak ösztönözni akarja, hogy tanuljon, és hogy nem bántásból csinálja.


2019. jún. 18. 15:01
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
95%
Ultimátumot adnék neki. Ha nem hagyja abba ott hagyod. Vagy legalább ezzel megijeszteni, h térjen észhez.
2019. jún. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
97%

16 évig éltem ilyen családban, nem kívánom senkinek sem.

Lehet hogy túlzás, de én biztosan ultimátumot adnék, egy család az összetartásról kellene hogy szóljon, felnőtt emberek leckézgetésére semmi szükség sincs benne.

Hozzáteszem ezt a szintű stresszt semmilyen életkorban és élethelyzetben nem elfogadható a másikra tenni, ugyanolyan nyomokat hagy a másikban, mint a fizikai bántalmazás.

2019. jún. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
94%
Állj már a sarkadra (és a lányod mellé!), csavargasd meg ennek a pötsnek a golyóit, és állítsd le. Kivéve, ha az a célod, hogy a lányodat minél jobban elmarjátok magatok mellől. Sajnálom szegény lányt. Csoda, hogy nem ment még el a kedve az egésztől :(
2019. jún. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:
Már mondogatja, hogy bánja az egészet, mert a másik terv az lett volna, hogy Bécsben tanul tovább. És hogy itt egy nyugodt perce sincs, ha hazajön, mert még a cipőjét sem veszi le, de a férjem azonnal ott van, hogy mikorra vette fel a vizsgákat, hol tart, mit tanul éppen. Ha meg elmondja, akkor arról kérdezgeti, vizsgáztatja. És hogy stresszel eleget ott az egyetem miatt, nem hiányzik ez neki itthon is abban a pár napban.
2019. jún. 18. 15:20
 5/50 anonim ***** válasza:
95%
Mond meg a férjednek, hogy a saját lányával foglalkozzon, a tieddel majd te foglalkozol. A lányodnak meg, hogy ne mondja meg a férjednek hogy sikerültek a vizsgái, stb...egyáltalán ne beszéljen vele az egyetemről.
2019. jún. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
96%
Én biztos nem bírtom volna így megcsináűlni az egyetemet. Nekem folyton mondogatták, hogy nem a világvége, ha csúszok. Így is ott lebeg az ember szeme elött, hogy átrakják fizetősre, kirúgják stb. stb
2019. jún. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
98%
Azért bántja, mert te hagyod.
2019. jún. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 Duenna ***** válasza:
75%
Ha ide feltetted a kérdést, akkor látszik, hogy egy gyenge, döntésképtelen, határozatlan nő vagy, aki sem magát, de a lányát sem tudja megvédeni egy arrogáns, semmit és senkit nem tisztelő férfitól. Szerintem a lányod is olyan lett, mint te. Ketten nem bírtok el egy agresszív családapával. Itt nemcsak a férjjel van gond, hanem veletek, a nőkkel is.
2019. jún. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
97%

"Ő már elképzelt neki egy életet"

itt az alapvető probléma. megint egy fsz, aki azt hiszi, hogy a gyereknevelés annyiból áll, hogy nem húz gumit egy éjszaka, majd később elvárja, hogy ezért a fantasztikus cselekedetért kapjon egy önfeláldozó kis droidot, akinek semmi vágy nincs ebben az életben, mint tenni amit az ő "édesapja" mond neki.

a férjeddel jobb ha közlöd, hogy nem azért nevelted fel ezt a lányt, hogy bármi jöttment hímnemű parancsolgasson neki meg irányítsa.

amúgy az a baja, hogy gondolom a te lányoddal más tervei voltak, és a gyerek engedetlen, mert nem áldozza fel a teljes életét egy balfsznak. és az első lány kicsúszott a keze közül, a második is kezd, ő meg kétségbe van esve hogy megszökik az összes "tulajdona"

2019. jún. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
100%

De Te miért nem szólsz a férjednek, hogy fejezze be? De ne úgy mint egy kisegér, hanem úgy, hogy meg is értse.

A Te lányod továbbtanulása nem hogy rá nem tartozik, rád sem igazán, de az meg hogy csesztesse miatta folyamatosan,az meg végképp elfogadhatatlan. Ha annyira csesztethetnékje van, beszéljen gyakrabban a saját lányával, ahhoz több köze van.

De úgy mondd, hogy meg is hallja, amit mondasz.


Mondd meg neki, hogy innentől a Te lányod továbbtanulásának témája tabu neki.

Nem kérdezhet, nem véleményezhet, nem javasolhat, csak ha kérdezik.

Mennyi van még vissza amúgy a lánynak belőle?

2019. jún. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!