Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy felesleges szednem az antidepresszánsokat?

Figyelt kérdés
A baj az, hogy mióta elkezdtem szedni, (2 évvel ezelőtt) azóta folyamatosan hízok, és van pár kellemetlen mellékhatása is, amit most nem szívesen írnék le. Voltam 75 kg, erre 100 kilóra felhíztam, holott nem eszek többet, sőt, többet is mozgok, szóval nem egészséges, hogy ennyire felhíztam 165 centis lány létemre. Gusztustalan vagyok, de senki nem foglalkozik azzal, hogy milyen rossz ez nekem. Azt mondják a szüleim is, hogy egyek kevesebbet, de ha ennél kevesebbet ennék, éheznék. Nem is nassolok, semmi ilyesmiről nincs szó. Nem fogyni szeretnék, hanem elhagyni a gyógyszert, aztán lemennek a kilók. Szorongásra szedem egyébként, de semmit nem hat. Nem tudom nem bevenni a gyógyszert, mert ott állnak mellettem... Mit tegyek? Segítsetek... :(
2019. jún. 18. 21:42
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
8%
Sportolj!
2019. jún. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
73%
Húha! Gyereknek adnak antidepresszánst? De hány éves vagy? Mondtad az orvosnak, hogy nem használ és hízol, de méghozzá iszonyatosan? Mostmár a túlsúlyod miatt vagy depressziós! De szorongásra mért antidepresszánst adnak? Az nem ugyanaz a betegség! Egyébként ilyen szülők mellett nem csodálom, ha szorongsz!
2019. jún. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
37%

Nem szívesen írnád le a post-ssri sexual dysfunctiont.


Én szedtem Cipralexet, Tritticot, Aurorixet, Valdoxant, Brintellixet. Egyik sem ért sz*art sem. Ezek nem gyógyszerek, hanem patkánymérgek. Merénylet a péciensek ellen...

2019. jún. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Én legalább négyfélét szedtem, egyedül a Remerontól híztam, de lement, amikor abbahagytam. Ha nem használ és mellékhatásai vannak, beszélj az orvossal. Nekem is volt, ami nem vált be (paroxetin), de pl. a Cipralex tökéletesen.
2019. jún. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
47%

2-es: hogy mered megítélni a szülőket, amikor csak annyit tudsz róluk, ami ide le van írva, hogy a lányukkal bevetetik azt a gyógyszert, amit az orvos felírt?


SZégyelld magad, de mélységesen.


Kérdező: fel kell keresned az orvost, nem tudom, hány éves vagy, ha kell, a szüleiddel, és bezsámolni a komoly mellékhatásról, és arról, hogy egéybként meg nem hat a gyógyszer. Ha ez az orvost nem győzi meg,másikat kell keresni. A szüleidet hogyan győzd meg? Nem szabad megállni annál, hogy nem akard bevenni a gyógyszert, hanem le kell ülni velük, és megbezséslni, hogy miért nem akarod. A kizárólagos ellenkezés azt sugallhatja, hogy magát a gyógyszeres vagy akármilyne segítséget nem akarod elfogadni, ami jogosna ijesztheti meg a szüleidet, hiszen ha féltenek, esetleg attól, hoyg kárt teszel magadban, akkor az ő nézőpontjukból ehhez képest a túlsúly nem fontos, bármennyire is fájó ez neked.


De ha megértik, hogy hajlandó vag ymásik gygyszerhez és melletet nyilván pszichoterapeutához fordulni azért, hogy jobban legyél, akkor valószínűleg nekik ez a fontos, és hajlandóak bezsélni arról, hogy felkeessétek az orvost és új gyógyszert kérjetek, vagy ha ő nincs a helyzet magaslatán, akkor új orvost keressetek.

2019. jún. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
39%
A nénikéjét oktassa, 22.43-as!!! Csak nem gondolja, hogy 58 éves középiskolai tanárként eltűröm magától ezt a nyikhaj stílust! Amit írtam, felelősséggel írtam! A kérdezőnek problémája van, és a szülei ezt nem hajlandók elfogadni, sőt az erőszakosságukkal még súlyosbítják is a helyzetet! Milyen megbeszéléssel jön maga itt? Maga szerint nem próbálta a kérdező? Próbálta, és nem hallgatták meg, meg sem kísérelték a probléma megoldását, hanem helyette betarthatatlan haszontalan, szakszerűtlen tanáccsal látták el! Eleve 18 év alatt nem javallott az antidepresszáns! Afölött pedig nincs joguk a kérdező életébe beleavatkozni. És milyen önkárosításról beszél, hol ír erről a kérdező! Egy tinédzser nem bábu és nem beszámíthatatlan: joga van a gyógykezelésébe beleszólni, és joga van ahhoz, hogy a véleményét komolyan vegyék!
2019. jún. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Elnézést, valóban kihagytam az életkoromat. 17 éves vagyok. Egyébként ez már a 3. féle gyógyszer, amivel tömnek, hol az állkapcsom kattog, hol a tejem folyik... De ez senkit nem érdekel, új pszichiátert pedig nem kapok, ugyanis a szüleim nem hajlandóak velem együttérezni.
2019. jún. 18. 23:03
 8/30 anonim ***** válasza:
68%
#6 Azért azt szögezzük le, hogy a kor nem érdem, hanem egy állapot. És a korral nem jár ám automatikusan a bölcsesség is.
2019. jún. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
72%
58 éves kozepiskolai tanár, és hogy felháborodott a "nyikhaj stíluson"! 🤣🤣🤣 Írd százszor, hogy 'a kor nem érdem, csak állapot'!
2019. jún. 19. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Lehet velem van a baj, de mégis hogy a fenébe folyik a tejed egy antidepresszánstól? Szerintem itt valami szervi vagy hormonális probléma van, kizárt dolog hogy ezt a gyógyszer okozza.
2019. jún. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!