Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyedülálló szülők gyermekei,...

Egyedülálló szülők gyermekei, ti hogyan költöztetek el otthonról?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, anyukám 3 éve meghalt, apukámmal élek. Apa 60 éves, nem az a csajozós tipus, nem hiszem hogy egyhamar lesz bárkije is, elzárkózik a gondolattól.

Foglalkoztat a költözés gondolata, Pestre megyek egyetemre ha minden jól megy és egyre inkább érzem, hogy szeretnék önállósodni. Azonban erről apukámmal nem lehet beszélni, totál tabutéma. Tudom, hogy bármit megtenne értem és nem szeretnék hálátlannak tűnni, sajnálnám is itthagyni, de nem élhetek örökké vele. Egyébként egyre több köztünk a súrlódás, főleg ha iszik. Mi ilyenkor a megoldás? Hagyjam egyelőre, és majd kialakul? Vagy erőltessem, hogy márpedig én el szeretnék költözni?



2019. jún. 19. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem élhetsz örökké vele. Pont ennyi. Ha meg még iszik is, akkor meg aztán végképp. Ő a föld alá fogja inni magát, de ebben neked nincs felelősséged. Nem "márpedig te el szeretnél költözni", hanem elköltözöl. Saját szabad akaratodból. Persze meg is kell keresned a létfenntartási költségeidet.
2019. jún. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Ne erőltesd, de igenis vedd elő a témát újra és újra, legalább érintőlegesen, egy-egy kis esemény kapcsán.
2019. jún. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként fiú vagy vagy lány? És milyen messze laktok Pesttől?
2019. jún. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Lány vagyok és egy óra kb Pestre bejutni autóval innen, ahol lakunk.

2019. jún. 19. 20:21
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Én is azt javasolnam, amit a #2-es írt. Néha-néha érintsd a témát, szoktasd hozzá a gondolathoz. Egy társ elvesztése az egyik legnehezebb dolog a világon, természetes, hogy nincs túl rajta. Viszont tényleg ne erőltesd. Valószínű azért nem akarja, mert nem akar téged is “elveszíteni” (nyilván nem az lenne, hogy onnantól tudomást sem veszel róla, de ilyen helyzetben nem mindig látja az ember reálisan a dolgokat). Valahogy az alkohol problémával is foglalkozni kellene, mert ha te elmész, még jobban bele fog csúszni.
2019. jún. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%
Az alkoholproblémával nem lehet foglalkozni, mert az alkoholista nem ismeri el a saját függőségét és nem kér orvosi segítséget. Reménytelen, nincs megoldás.
2019. jún. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
utolsó: Ez sajnos így van. Egy alkoholistán egyetlen ember tud csak segíteni: saját maga. rengeteg rokon, barát megpróbálja, de 99 százalékuk belebukik. A legtöbb, amit tehetsz, hogyha le akar szokni, akkor ott vagy neki, támogatod. De ha nem akar, akkor ennyi. Nincs eszközöd.
2019. jún. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kössetek kompromisszumot, mondd, hogy kezdetekben hazajársz majd hetente, kéthetente (valszeg így is lesz...) utána meg majd mehet havonta 1-2x a dolog. De ha egyedülálló és senkije sincs, én nem szakadnék el tőle így teljesen, látogatások nélkül.
2019. jún. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy az ő gyereke és nem fordítva,járj haza gyakran, látogasd, de éld a saját életed. Ezt neki is el kell fogadnia. Ha te el szeretnél költözni,ne az tartson vissza, hogy sajnálod őt.
2019. jún. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!