Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy költözzek el így koliba?

Hogy költözzek el így koliba?

Figyelt kérdés

A csodálatos szüleim nem nagyon akarnak koliba engedni "mert az minek nekem? Még takarítani sem tudsz" Folyton felhozzák a takarítást, mert van kupi a szobámba és én szeretek takarítani de ha már minden nap 5x elmondja az már idegesítő.Elmegy a kedvem attól ha folyamatosan azt mondja, a tanuládnál is ezt mondja a tk könyv felett ülök es elketdi "tanujal mar te mihaszna kojok". Oké értem én h jószándék de ez már nekem pont a fodítottja. Igen lenne kedvem tanulni mert szeretek csk nem hiszi el és itt a problema. És egyre jobban elment a kedvem mindentől amire anyám próbál ráparancsolni h tegyek meg. Mindig megmondja h mit csináljak mintha életképtelen lennék. Nemrég felismertem h depresszióm van, és ez még minden nap rátesz egy lapáttal.Most is sírok h nincsen életkedvem semmihez legjobb lenne ha egyedül lennek vagy olyanokkal akiket nem ismerek csak ne vele. Anyám már tényleg elviselhetetlen tényleg nem szoktam csak úgy ilyen szavakkal dobálózni de már nagyon kivan a fszom. Mert megcsinálnám csak nem hiszik el mert én egy "életkeptelen kislányka" vagyok a számukra. Így leírva nem tűnik olyan vészesnek de ez már 4 éve ígymegy.. És még van pár dolog amit ide nem írok le. A lenyeg h anyamat mat nembirom elviselni mert ha rosszat szól mar annyira elegem van h sírok! Mindennap. Egyszerűen belefáradtam sz egészbe. Mert anyám munkanélküli és rámfogja h miattam nem megy dolgozni "mert nem birná elmosni az edenyeket".Apám meg mindenben igazat ad neki. Meg már annyira sajnáltatja magát h rámragadt. Most már egy lelki/ideg roncs vagyok. És bárhogy mondom h megcsinálom azt mondja üljek le. Még ha alszok akkor is úgykeltenek fel hajnali 5 kor h miért nincs kitakarítva ja éppen otthonvan apám. Mert szerencséjére neki nem kell itthon rothadnia a szobába mert kamionos küldföldön szóval ha már ossze is vesztek akk 3 hét után hiányozni fognak egymásnak de ha ez nemlenne már tuti válnának. A kapcsolatuk láthatóan csődbe ment. Apuval jól kijonnek de igy h anyamnak ad igazat.. És anyám mindig a szobájában kuksol és nézi a tv-t közben chipset majszol. Később csodálkozik ha elhízik. Szülinapomon kijelentette h ő depressziós és egéz nap csak ordibált. Már egy ajándék lenne ha kiraknának az utcára. Főzni nemakar és ha van akk meg előjön az ennyire szeretsz duma h ő főz, mos, takarít ránk. Ami csak részben igaz. Lennék a bátyám helyében mert vele sokkal engedékenyebbek voltak. Igaz pl h adnak penzt sminkre mert olyan szar a bőrom h az kell rá, igen tisztitom apolom varom a gyogyulasat nemcsak felkenek magamra 10kg vakolatot oszt hello. Nagyon szeretnék már koliba menni a tanulásomban segítene mert anyám fojamatos egyéb bántása márcsak kámfor a tűzre. Amikor elmennek itthonról akkot úgy érzem megnyílt előttem a menyország kapuja. Voltam már 1 hete ottalvós sport táborban és olyan jol meg sohase ereztem magamat. Ők se voltak a barataim megjegyzem de megis jolereztem magamat. Ugy gondoltam varok meg jovore mert akk koltozunk es remelem h elmegy iskolakezdesre dolgozni de ha nem akk marad a koli, mert mar pchihologus is kene csak ha mondom kirohognek h mi baja lehet egy gyereknek h pchihologus kelljen.

És van egy macskám azzal probalnak marasztalni. Szóval ja,ki mit tanácsol nekem?



2019. jún. 20. 06:00
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Most nézem h milyen hosszút írtam. Sajnálom ha olykor értelmetlenül fogalmaztam.
2019. jún. 20. 06:03
 2/29 anonim ***** válasza:
70%
Takarítsd ki végre a szobádat! Nem depressziós vagy, csak kicsit érzékenyebb, persze hogy egész nap rossz kedved van, ha napi 5-ször veszekszik veled anyád a kupi miatt.
2019. jún. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
69%
Beiratkozol és mész, úgy.
2019. jún. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
45%
Ezt a zagyvaságot.. És hogy mit tegyél? Gondolkodj el, milyen trehány, koszfészek szobában élő lányt elviselni szüleinek.. Szóval a sminkelés, pofakenegetés nagyon jól meg, meg a szülők mocskolása, de kitakarítani magadtól, az már nem.... Gondolkodj már el rajta, hogy milyen okból gondolnak életképtelennek azok a "szemét szüleid" , akik olyan őrült nagy dolgokat várnak el, mint hogy ne nézd cselédnek anyádat, takaríts ki a saját szobádban... Az meg röhej hogy "felismerted" hogy depressziód van. Ezt még akármelyik orvos sem diagnosztizálhatja, de te persze igen.... Jó kifogás mindenre mi?
2019. jún. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
55%
Nálunk is mindig az volt, hogy engem szidtak, hogy mennyire életképtelen vagyok, nem tudok megcsinálni semmit és mielőtt kolis lettem (akkor nem volt más választásom, mert nem volt helyben egyetem), akkor is azt hallgattam, hogy "mit fogsz kezdeni magaddal", "megesz a kosz", "majd megy anyád reggelit csinálni mindig?", "a seprűt nem tudod megfogni", "éhen fogsz ott halni, ki fog főzni neked?" és így tovább.... Valóban nem végeztem otthon házimunkát, de ez nem is voltam véletlen. Anyukám tipikus mártír típus volt, aki kesergett, hogy mindent neki kell csinálnia, ugyanakkor nem engedte, hogy bárki bármiben is segítsen neki és mindig mindenbe belekötött. Konkrétan, ha elmostam a tányéromat, akkor elmosta újra, mert én biztosan rosszul csináltam. Ha nekiálltam reggelit készíteni, azt is kivette a kezemből, mert én biztosan elrontom. Bárminek nekiálltam, mindig jött, hogy "rossz nézni, amit művelsz" és kivett mindent a kezemből, félrelökött, hogy majd inkább ő. Aztán egy idő után nekem elegem lett ebből, hogy bármit csinálok az sosem jó és mindig csak beszólogat, úgyhogy inkább nem is csináltam semmit...aztán ezt követően még többet jött az "életképtelen vagy" szövegelés. Mikor pedig bekerültem a koliba, akkor kb. olyan volt, mint a mennyország. Sokkal jobb volt, mert végre azt csináltam, amit akartam, úgy ahogyan akartam és akkor, amikor akartam. Szabadon beoszthattam az időmet, hogy mikor akarok takarítani, hogy mit szeretnék enni és így tovább és valamilyen csoda folytán nem egy szemétdombon ülve éheztem, hanem mindent meg tudtam csinálni magamnak és élveztem is. Szóval szerintem tuti neked is sokat segítene, ha elköltöznél egy koliba, mert akkor kicsit kiszabadulnál ebből a közegből. Talán az is segítene, ha mondjuk lenne valami plusz indokod is, pl. ha tudják, hogy nagyon érdekel egy terület/szakma és amiatt mennél távolabbi suliba, akkor lehet, hogy jobban elfogadnák.
2019. jún. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
45%

"tanujal mar te mihaszna kojok".


Gondolom joggal mondják, hogy tanuljál, mert amit itt produkáltál kérdés címén az siralmas és gyalázatos.

A tetves szobádat meg tedd rendbe, mert a koliban a szobatársaid is ki fognak utálni a mocsok és a kupleráj miatt.

Ha egyéb gondod nincs, akkor irigylésreméltó életed van!

2019. jún. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
46%

Hát nem olvasom végig, amit idehanytál. De igen, életképtelen vagy.

Azért nem takarítasz, és ülsz a koszban, kúpiban, mert anyád szól, hogy csináld meg. Ebben hol a logika? Egyszerüen egy lusta, trehány disznó vagy.

A macska pedig a tiéd? Hogy tervezted ellátni, ha nem laksz otthon? Ja, hát majd anyád oldja meg, mert akkora kötsög. Te meg nyugodtan letojhatod, nem tartozol érte felelősséggel... Szégyelld magad! Felelőtlen gazdi vagy!

2019. jún. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
A kupi az mindenkinek mást jelent. Az én szobánban tisztaság van. Nálunk azt jelenti a a takarítás h elrakod a konyveket az asztalról.. XD A macskámnak is minden életfeltételt, sőt többet is megadok kedves utolsó! Persze akinek az egyik szülője nem volt takarítás mániás az nem értheti ezt. A depresszió nem ettől volt/lett teljesen más oka van nem kell kiforgatni a leírtakat. És jó tanuló vagyok 4, 5-ös. Persze még jobb lehetnék ha nem kritizálnának. Nevezhettek trehánynak ha csak egy kis részét írom le a problémámnak. Aki meg csak az észt jött osztani és egyéb jókat az mehet is.
2019. jún. 20. 08:21
 9/29 A kérdező kommentje:

Kedves 4. Válaszoló!


Közlöm hogy nagyon sokan szóltak már a folyamatos elnyomott hangulatom miatt. Tehát csak 1 éve mindennap sz*r a kedvem igaz? Persze ez csak mű kamu! Ugye? Ha nem hiszed el akkot inkább ne írj semmit.

2019. jún. 20. 08:27
 10/29 A kérdező kommentje:

7. Válaszoló!


Akikkel voltam több táborba is. Általában közölük én tartottam legszebben a cuccaimat. Én szólhattam volna be nekik hogy még a csilláron is lóg a ruha..

2019. jún. 20. 08:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!