Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az unoka budai lakást kap,...

Az unoka budai lakást kap, nekünk meg az önerőben nem segítenek? Ez hol igazságos?

Figyelt kérdés

A szüleimmel élünk négyen (a férjem, a két gyerek és én). Nem vagyunk milliomosok,segítség nélkül esélyt nem látok arra, hogy nekünk valaha saját ingatlanunk legyen. Tavaly apám örökölt egy nagyobb összeget, és próbáltunk beszélni velük, hogy legalább kölcsönbe adják, hogy tudjunk venni egy panelt legalább (itt nálunk egy külső területen lévő, 2 szobás lakást már lehet kapni 8-9 millióért). Először úgy indítottunk, hogy vegyenek, ez beismerem, nem volt jó ötlet. Utána hogy kölcsönbe, és visszafizetjük, de már ott tartunk, hogy annak is örülnénk, ha az önerőben segítenének. De nem, mert minek akarunk mi innen elköltözni, meg hogy tartanánk fenn egy házat, a gyerekeket sem bírnánk ellátni a segítségük nélkül. Ebből is rengeteg a vita, mert teljesen magukra kapatták a két gyereket (5 és 8 évesek), másoknak meg azt mesélik, hogy mi nem foglalkozunk velük, és ők nevelik őket szinte. Meg nekem tesznek szemrehányást, hogy milyen anya vagyok, hogy a gyerekeim inkább velük alszanak, mint velem, stb. Minden napra jut valami... Meg hogy ők sosem kértek pénzt itthon semmiért, 44 éves vagyok, ennyi idő alatt összespórolhattam volna egy lakásnak az árát, mire fel segítsenek ők.


Ezzel szemben itt vannak a tesómék, mindketten jól keresnek (télen egzotikus nyaralás, síelés, nyaranta a felesége és a lánya egyáltalán nincs itthon, mert tengerpartoznak, utaznak, mind a hármójuknak új kocsi, stb). Az unokahúgom most érettségizett, Budapestre megy továbbtanulni, és kinézett valami 55 milliós lakást (berendezés nélkül, szóval tuti lesz 60 a vége, ahogy ismerem). Anyámék azonnal mondták, hogy belefizetnek ők is, meg a ballagásra is külföldről vett ékszert kapott ajándékba az unoka, merthogy ezt kért, és persze ők azonnal ugrottak erre.

Rosszul esik, hogy inkább rá költik a pénzt, úgy, hogy nem is szorul rá... Mikor én továbbtanulni mentem, nemhogy lakást nem vettek, de albérletet sem voltak hajlandóak fizetni. Most meg azonnal, és nem jó akármilyen lakás, mert ő külső kerületbe nem költözik, panelba nem megy, legyen mélygarázs, stb. Anyámék meg azonnal ugranak, hogy hát persze, nem is szabad rossz környékre menni... Ráadásul a tesómék rá sem szorulnak a segítségre, mindenük megvan. Mi meg két szobában nyomorgunk négyen az emeleten, konkrétan arra nincs pénzünk, hogy beszereltessünk 1-1 légkondit a szobákba, vagy hogy elmenjünk legalább egy hosszúhétvégére a nyáron valahová.


2019. jún. 20. 09:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
82%
Sehol. Az élet nem igazságos - ez van. Szóvá teheted nekik, de attól még nem fog változni semmi nagy valószínűséggel.
2019. jún. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
92%
Abba nem gondolsz bele, hogy ti meg ingyen laktok náluk, és ezzel mennyit megspóroltatok az évek során? Ennyi idősen valóban lett volna időtök összeszedni az önerőt. Minek kellett két gyerek is a szüleid nyakára? Én megértem őket, hogy nem akarják még jobban támogatni a felelőtlen életviteleteket.
2019. jún. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
88%
Én csak az első pár sort olvastam. Addig nem kellett volna szülni egyet sem, nemhogy kettőt, amíg nincs lakhatásotok, saját egzisztenciátok, pénzetek. A szülőkkel élni nem az. Innentől nem jogos a felháborodásod. Mindenki azt csinál a pénzével amit akar. Ti nem érdemlitek meg a más pénzét, mert láthatóan sok eszetek nincs.
2019. jún. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
24%

És ha a tesódnak szólnál, kérnéd, hogy segítsen?

Igazságosnak nem igazságos sajnos

2019. jún. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
86%

Minek szültél anyádék nyakára? El lehet menni albérletbe,hogyha nem tetszik valami.

Az unoka nem szült anyádék nyakára gyereket.. Elég segítség az tólük, hogy megtűrnek.


Meg hogy ők sosem kértek pénzt itthon semmiért, 44 éves vagyok, ennyi idő alatt összespórolhattam volna egy lakásnak az árát, mire fel segítsenek ők.<- az szép. Igazuk van, simán lehetne már "8-9 milliós" lakásotok, főleg ha tényleg nem szálltatok bele a költségekbe.


Mehet a lepontozás.

2019. jún. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 A kérdező kommentje:

Egyszerűen nem értem, hogy lehet ilyen különbségeket tenni... Most gyereknapkor is ott a lánynak valami 50 ezres táskát vettek ("mert azt kért"), az én gyerekeim kaptak két csomag filctollat, meg 1-1 színezőt és közösen egy mesekönyvet. Mert hogy elmentek velük a Tescoba, és ezeket kérték. Igen, de nyilván ha tudják hogy nagyobb értékben választhatnak, akkor kértek volna babát, autót, stb. Nem azt mondom, hogy forintra pontosan ugyanannyit, de az 50 ezres ajándék, meg az 5 ezres között elég nagy a különbség.


Mert egy 18 évesnek lakást venni nem felelőtlenség? Sosem dolgozott még, és nem is szándékozik a közeljövőben, merthogy most ő egyetemre megy, aztán még szeretne utazgatni is, de 25 évesen már gyereket akar, 30 éves korára minimum kétgyerekes anya szeretne lenni (ezt múltkor kifejtette nekem). Szóval őt is ugyanúgy támogatni fogják.


Nekünk pedig anno felajánlották, hogy maradjunk itt, csináltassuk meg az emeleti részt külön lakrésszé, stb. Mondván, hogy egyszerűbb így, mi sem álltunk jól anyagilag, ők sem akartak egyedül maradni egy nagy házban. Azóta meg kapjuk a szemrehányást, hogy milyen apa a férjem, hogy nem bír gondoskodni a családjáról, meg hogy 'bezzeg mások már hol tartanak'.

2019. jún. 20. 09:57
 7/72 anonim ***** válasza:
86%
Sorozatba jönnek a szegény kérdező, meg a gazdag rokon kérdések. Mindent elhisztek?
2019. jún. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
93%
Ezért nem szabad a szülőkkel maradni! Inkább akkor albérlet! Ígysem-úgysem tud az ember önerő nélkül venni egy házat/lakást 40-50 éves korára sem! Akkor inkább fizetek másnak, de független életem legyen, a szülőktől táv!.
2019. jún. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
94%
mindenki annak adja a penzet akinek akarja es nyilvan annak akit jobban szeret. egyebkent 44 evesen azert a ferjeddel ketten az onerot mar osszerakhattatok volna, ahelyett hogy anyadeknal laktok es mindjart odaszultel ket gyereket a nyakukra. megmondom oszinten en se adnek ennyi idos embereknek mar se kolcsonbe se orokbe. amit irtal nyilvanvalo hogy nem titeket szeretnek jobban az elet meg nem fair ez van.
2019. jún. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
92%
Ti vagytok segítve, hogy ott élhettek és odaszülhettél 2 gyereket! Amúgy nem gondolod azért támogatják, mert ők keményen melóznak, ti meg nem? Egy 9 millás panel önerejét se tudjátok összerakni, úgy hogy ott éltek!? Ez a ti bajotok, hogy 10 év alatt nem tudtatok ennyit se félrerakni!!!!
2019. jún. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!