Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Iskolaválasztásnál mind a 2...

Iskolaválasztásnál mind a 2 szülő beleegyezése szükséges?

Figyelt kérdés

Kisfiam 7.osztályos /most volt évzáró/ha jól tudom ki kellett tölteni,hogy hol szeretne tovább tanulni./előzetes választás-több iskolát is meglehet jelölni/Sajnos mivel a Kisfiam nem velem él egy háztartásban/én a szomszédban lakom/ Édesanyához van bejelentve,viszont minden második nap velem lehet,csak nem alhat apánál.A másik Édesanya megvonatta a szülői felügyeletemet ,tehát nincs közös szülői felügyelet 2 éve/addig volt/indok nem kellett elég ha az egyik fél nem fogadja el!NEM VAGYOK TILTVA!!!!!! "magyarul a bíróság "cselédet " csinált belőlem-mikor Édesanya nem "ér" rá akkor velem van a Kisfiam.A gyerekkel kapcsolatban mindent fizetek/különóra,művészeti órák,iskolai táborok nyaralás stb.Minden másnap velem van tanulok vele stb.

A kérdésem lényege az lenne ,hogy a továbbtanulásra választott iskolába nekem is lenne beleszólásom és Édesanyának nélkülem nem tölthetné ki azt a nyomtatványt amit az iskola adott. Mert semmit nem közölt velem a lapot nem is láttam.Úgy tudom ehhez nekem is egyenlő arányban beleszólásom van.

ROSSZUL TUDOM?



2019. jún. 20. 10:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%

Igazából az anyának sincs semmi beleszólása. A gyereke kitalálja, hogy hol akar továbbtanulni, megjelöli azokat az iskolákat, és majd kapni fog egy papírt, ami alá kell írni mindkét szülőnek.

Viszont anno az én osztályfőnököm azt mondta, hogy ha elváltak a szüleink, akkor nem kell az apának aláírnia.

Szóval lényegében a gyerek dönt, hogy hova akar menni, az anyának pedig csak alá kell írni. Az anya viszont megcsinálhatja azt, hogy nem írja alá, ha nem tetszik a gyerek döntése. Az apának semmi beleszólása nincs, ha elváltak.

2019. jún. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,de ezt kizártnak tartom,hogy így lenne----szép napot
2019. jún. 20. 11:23
 3/16 A kérdező kommentje:
Avval még kiegészíteném,hogy mi nem voltunk soha férj feleség
2019. jún. 20. 11:25
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Ellenzed az iskolaválasztást? Esetleg neked mint szülőnek nem megfelelő? Amúgy iskolája és ovodája válogatja hogy kell- e.
2019. jún. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

Ha meg van vonva a közös felügyelet, nincs beleszólásod (a váltott elhelyezés más dolog) tehát ez esetben elég az anyának aláírni a papírokat. Majd nyolcadik februárban amikor kérik és amikor be kell adni. Ez az írásbeli felvételik negirását KÖVETŐEN! van. Nem hogy te nem láttad a hivatalosan kitöltendö lapot tehát, hanem a gyerek anyja sem láthatta. Máris itt hisztizel a jogaidért és vádaskodsz, teljesen alaptalanul. Azért itt bennem felmerül miért is vonták meg a felügyeleti jogod.

Az hogy pl az osztályfönök érdeklődik ki hova menne, az nem jognyilatkozat. Ha volt ilyen egyáltalán.

2019. jún. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem ellenzem,hiszen nem is tudom mi lett jelölve,mert nem is láttam!És Édesanya semmit nem közölt,de én úgy tudom hogy mind2 szülőnek egyaránt,"beleszólása" van./alá is kell írni---én legalábbis így tudom.
2019. jún. 20. 11:51
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként, még a jelentkezési lapoknál (MAJD 2020 FEBRUÁRBAN!!!) nyilatkozni kell arról ki gyakorolja a felügyeleti jogot, és annak megfelelően aláírni, ha közösen, anya és apa is, ha csak egyik akkor ő, illetve később a beiratkozásnál is kérnek egy hasonló tartalmú nyilatkozatot. Tehát az első válaszadó egy régebbi gyakorlatról számol be. Valaha tényleg így ment, de idén biztos hogy nem.
2019. jún. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%
Nem igazánán értem, hogy ezen mit problémázol.... Szerintem nem azzal van a bajod, hogy hova megy iskolába meg milyen iskolába hanem azzel, hogy te nem tudsz beleszólni ebbe. Nem érzed magad fontosnak. Felügyeleti jogod miért nincsen?
2019. jún. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Kedves 5/6 nem hisztizek---kérdezek---köszönöm a segítségedet /nem ismered az ügyünket! én nem vádaskodtam----de nézz utána ,hogy nem kell indok ,hogy elvegyék!!!!!! elég ha az egyik fél nem egyezik bele!!!!

Mivel Édesanyánál van bejelentve,neki adta a bíróság!!!!---szép napot

2019. jún. 20. 11:55
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónál a pont. 7.-ben még semmiféle iskolaválasztásról nincs szó, max. érdeklődnek, hogy mik a tervek. 8. év elején kell nyilatkozni arról, hogy melyik iskolában akarja megírni a központi felvételit. Ennek megírása UTÁN, általában február közepe tájáig kell leadni a jelentkezési lapokat, amit a szülőknek alá kell írni. Mindkettőnek. Viszont úgy gondolom, hogy ha megvonták a szülői felügyeleti jogot, akkor akkor annak a szülőnek nincs beleszólása.
2019. jún. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!