Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ekkora probléma, hogy...

Tényleg ekkora probléma, hogy én gyümölcsöt és zöldséget szeretnék enni?

Figyelt kérdés

A sztori az, hogy édesanyámat hiába kérem, hogy vegyen nekem gyümölcsöt vagy zöldséget, nem hajlandó rá, merthogy az nem étel. Nem is főételnek gondoltam, hanem csak nasinak, szívesen eszek néha tvzéshez kukoricát, vagy akár meggyet, ilyesmi.

A testvérem pedig halom számra zabálja a chipset,csokit, popcornt és az ilyesmiket. Neki minden hiszti nélkül megveszi, nekem is megvenne bármi mást, de gyümölcsöt és zöldséget nem akar. Kérdeztem miért, de értelmes választ nem adott.

Véleményekre vagyok kíváncsi, hogy mit gondoltok

Köszi



2019. jún. 22. 20:28
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
91%

Kérj pénzt chipsre és vegyél helyette gyümölcsöt.

Sajnos ebben az országban még mindig nem divat az egészséges táplálkozás. A menza is vagy 70 éve nem változott.

2019. jún. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
93%
Az a baj, hogy a chips meg a csoki mar olcsóbb, mint a zöldség-gyümölcs. Zsebpénzedből esetleg vehetsz magadnak a piacon, de felelőtlennek érzem anyukádat, akkor mégis mit esztek? A gabona meg a hús nem fedezi a vitaminszükségletedet.
2019. jún. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim válasza:
100%
Szerintem ez nagyon rossz, hogy az anyukád ígydondolja. A szervezetnek igenis szüksége van gyömölcsökre és zöldségekre. Szerintem a csoki, chips helyett inkább zöldséget és gyümölcsöt kéne vennie.
2019. jún. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
23%
A kukoricát egy az egyben kiszarod. Azt ugyanis nem tudod megemészteni, így hülyeség nasinak enni.
2019. jún. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim válasza:
81%

Utolsó 😂

Kérj pénzt, vagy menj el dolgozni (ha tudsz és elég idős vagy hozzá) és vedd meg magadnak.

A metrós 99Ft-os zöld-fekete chips tényleg qva olcsó, de semmi hasznos nincs benne a szervezet számára.

2019. jún. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Véleményekre vagy kíváncsi, vagy megoldást szeretnél? A véleményünk sjanos nem számít, mert anyukád tart el és etet téged.


Megoldás lehet: számoljátok ki, hogy tesód hetente miylen összeg értékben kap csokit, kekszet, chipszet. Ugyanebben az értékben kérj te is gyümölcsöt. Mennyiségre kevesebb lesz, de finom és egsézséges, és a kedvedre is tesz vele anyukád. egyetlen szava nem elhet arról, hogy a gyümölcs vagy a zöldség túl drága, ha nem kell többet költenie rád így sem, mitn a tesódra.

2019. jún. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
96%
Kérd meg a nagyon intelligens és művelt amyukád, hogy fejtse már ki pontosan (akar tudományos cikkek alapján), hogy a gyümölcs miért nem étel!
2019. jún. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Amúgy eszünk rendesen, mármint főtt ételt, csak a köret mindig rizs vagy krumpli, gyümölcs meg zöldség szinte sosincs az asztalon. A húslevesbe néha sikerül vadásznom répát, de ennyi :(

A problémája az amúgy, most akadt ki és üvöltötte rám, hogy kisgyerekkorom óta tudja, hogy én vegetáriánus akarok lenni (??) mert nem szeretem annyira a húst (ami való igaz) és ő ezért mindent megtesz, hogy ne lehessek az, ameddig vele élek, mert az egészségtelen.

Sosem gondoltam volna, hogy ilyen hülyeség az oka, de szerintem ezzel nem tudok mit kezdeni :(

Ötletek?

2019. jún. 22. 21:17
 9/34 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy és a tesód hány éves?
2019. jún. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
17 vagyok, dolgozom is, de ameddig a fizetésem nem jön meg, addig nem tudok venni dolgokat. Öcsém 13 éves
2019. jún. 22. 21:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!