Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek rosszul esne ha szüleit...

Nektek rosszul esne ha szüleitek egyszer sem látogatnának meg az egyetem alatt?

Figyelt kérdés

Két éve vagyok egyetemen, az otthonomtol kb 300 km-re, kintlakasban vagyok két lánnyal. Náluk sokszor voltak a szülők, hoztak ennivalót, jöttek látogatóba, programokat szerveztek. Hozzám még egyszer sem jöttek (kivéve mikor felköltöztem, mert akkor elhoztak). Mindig azt mondjak nem jönnek mert : messze van, nincs idő stb. Nemrég édesapám a közelben járt és örültem volna ha bejön hozzam, de azt mondta sok idő mig átmegy a városon, ha nem haragszok nem szívesen jönne. Én szoktam haza járni, de jol esne ha néha ők is jönnének, amit nagyon nem akarnak. Hozzátok jártak a szülők? Rosszul esett volna ha nem? Nem azt várom hogy minden heten jöjjenek, csak legalabb egy évben 2x-3x.

21/N


2019. jún. 23. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
3+ év alatt szerintem egyszer volt nálam anyám, pedig én csak 50 km-re mentem egyetemre. Max kétszer. :D
2019. jún. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Engem a kórházban sem látogatott anyám.
2019. jún. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Sőt, nem is igazán örülnék neki, hiszen nem egyedül lakom.
2019. jún. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem egyetemre járok, már dolgozom, férjénél vagyok és saját házunk van. A jelenlegibe 3 éve költöztünk, de pl anyukám még sosem volt nálunk, pedig háztól-házig viszi a busz (25 km). Sosem esett rosszul. Ettől függetlenül jó a kapcsolatunk és gyakran találkozunk. Ezen pont semmi nem múlik.
2019. jún. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálam utoljára akkor voltak, mikor beköltöztem. Azóta jártak a városban és csináltunk is közös programot, de konkrétan nem jöttek fel a lakásba. Nem, nem esik rosszul.
2019. jún. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Metionin ***** válasza:
Nem, szerintem felesleges a szülőknek bejárni, főleg ha a gyerek jár haza. Én nem jártam haza, mégsem jöttek csak a legelső évben amikor beköltöztem meg aztán a diplomaosztókra. A többiekhez sem jöttek a koliban, valahogy ez ott nem volt szokás.
2019. jún. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is 21 éves másodéves vagyok, 300kmre otthonról, 2 lány lakótárssal. Hozzájuk mentek már le a szüleik, de 50km-re laknak onnan. Anya még egyszer sem volt nálam, de nem is várom el tőle. Én diákjeggyel féláron tudok hazavonatozni, míg neki kocsival (egészségügyi probléma miatt tömegközlekedés nem játszik) többszörösébe kerülne. Ismerőseimhez ha le szoktak menni a szülők, akkor azért, mert hónapokig nem tud hazamenni a zh-k vagy vizsgák miatt. Én hál'istennek pár hetente hazamegyek, így nem is szükséges hogy ők utazzanak.
2019. jún. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hozzánk néha jöttek, de általában mi jártunk haza, testvéremmel laktam egy albérletben. Nekünk olcsóbb volt hazamenni mint nekik jönni. Nem volt ebből gond, mikor ki ment haza, tesóm vagy én, mindig pakoltak annyi főtt kaját, gyümölcsöt, fagyasztott húst, stb hogy mindketten bőven ehettünk belőle. Igazából néha még jó is volt hogy nem jöttek mert nem mindig ragyogott a lakás :D
2019. jún. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem esne rosszul, mert nem olyan velük a kapcsolatom, de megértem, hogy neked rossz volt, mikor ott jártak a közelben és nem mentek fel hozzád. 300 km tényleg sok, főleg ha már nem fiatalok, úgyhogy csak úgy szerintem se várd el, hogy meglátogassanak, de ha már arra járnak, akkor beköszönhetnének.
2019. jún. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!