Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednéd a 13 éves fiadnak...

Megengednéd a 13 éves fiadnak hogy egy 15 éves lánnyal és egy 13 éves fiúval elmenjenek bulizni?

Figyelt kérdés

A fiam el szeretne menni egy buliba amit kb. 20 km.-re van tőlünk. Alkoholt nem adnak ki nekik,az fix.

Viszont a lány cigizik,és hát fiatalság bolondság,fiam a szabadságérzete miatt szerintem kipróbálná.

Szerintetek? 40/N



2019. jún. 26. 08:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
91%
Szervezz neki nyárra a korosztályának való programokat, pl. vidd el nyaralni és/vagy írasd be valamilyen táborba! Akkor nem lesz ideje duzzogni.
2019. jún. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
100%

Nem engedném el egész éjjelre, elvégre 13 éves. Annyit megengednék neki, hogy éjjel 11 fele érte megyek. Ha nem tetszik neki, szájal, duzzog, szemtelenkedik, akkor lehet el se engedném. Én vagyok a szülő, én hozom a szabályokat, az ő érdekében.

30/F

2019. jún. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
21%

:D

Ugyan már. Biztosan megrontja azzal hogy ad neki pár szál cigit. Én is voltam vagy 13 mikor kipróbáltam és pár hónapig "cigiztem" is mert milyen menő volt.


13 évesen nem baj ha iszik, de lehetőleg ne a legtöményebbet (a, abból más a mérce mint pl sörből, b, leégeti magát miközben fuldoklik :P ) 3 pohár oké, több ne legyen. Szórakozni megy oda, ha saturészegre issza magát, nem fog emlékezni semmire.

(Alkohol lesz majd, ne légy naiv)


Amúgy meg de igen, simán beengedhetik őket. Engem is beengedtek anno :D


20F

2019. jún. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
98%

Nem találkoztam még olyan szórakozóhellyel, ahol a pultnàl személyit kértek volna. Általában a belépésnél nézik, ha korhatàros a buli.

Bent senkit nem érdekel. De ha tegyük fel nem szolgálják ki, akkor is megoldjàk az ivást, ha akarják. Megveszik előtte máshol vagy megvetetik egy idősebbel.

Biztos lehetsz benne, hogy lesz ivàszat is + a 15 éves lányka ràveszi a cigire.

Nem vagyok a tiltàsok híve, de annak sem, hogy mindent megengedjünk.

Az éjszakai élet kemény, nem 13 éveseknek való.

Annyi más programot lehetne csinálni ennyi idősen.

2019. jún. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 anonim ***** válasza:
27%
Miért ne? Jobb mint hogyha a gimnáziumban elmegy egy háromnapos kirándulásra, ahol az osztályfőnök is hülyére issza magát, aztán a gyerekek azt csinálnak,amit akarnak.
2019. jún. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
100%

Csak átpörgettem a válaszokat, szóval bocs, ha valaki már megkérdezte.

Kérdező, szerinted ha egy 15 éves cigihez tud jutni, akkor alkoholhoz nem? :D

2019. jún. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 $$$$$ ***** válasza:
84%
45 ös csak itt éppen azon van a hangsúly hogy nem gimnáziumba jár hanem álltalanos iskoláb....És nem 15-6 éves mint egy 9.es gimis. Hanem 13. Tehat nincs helye az éjszakában. És egyébkent meg igen jobb egy kirandulas mert ott legalább egy zát területen isznak és nem beszabadulnak az éjszakaba. Ahol bármi bajuk eshet...
2019. jún. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
93%
"13 évesen nem baj ha iszik" A kölykök szerint biztos nem. egyébként de, baj. Az meg téveszme hogy csak lányokat drogoznak be és erőszakolnak meg...
2019. jún. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező jó lenne ha fél percet szánnál ránk és leírnád hogy konkrétan ez MILYEN buli mert akkor többet tudnánk segíteni. Véleményem szerint egy 13 évesnek még mással kéne foglalkozni mint a bulizással, de ha kifejezetten gyerek szórakozóhelyre mennek, akkor elengedheted. De beszéld meg vele hogy legkésőbb mikor érjen haza, és mond meg neki hogy ha lehet ne igyon, és ne szívjon el semmit bárki is kínálja. Ha pedig felnőtt szórakozóhely akkor szerintem oda nem engednék be, de ha esetleg fél vállról veszik az ilyesmit, és mégis bejutna akkor én semmiképp nem engedném el! Ahogy írták, ha már bennt van, a pultnál nem kérnek személyit szóval bármilyen alkoholhoz hozzájuthat. Cigivel is megkínálhatják, és te úgy gondolod hogy elfogadná. Ne adj’ Isten bele is keverhetnek valamit az italába! Szóval az éjszakai élet veszélyes dolog. Bárki, még egy felnőtt számára is nemhogy egy 13 évesnek!
2019. jún. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
17%
Ember. Túl reagáljátok. Nem olvastam végig a kommenteket,de hol volt említve,hogy milyen tipusú buli lesz? Mármimt na. Sokan jöttek,hogy be sem engedik. Dehogynem! Én is jártam 13-14 évesen bulizni és nem lett tőle semmi bajom, alkoholt nem adták ki, nem cigiztem,semmi. És? Még életben vagyok.
2019. jún. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!