Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednéd a 13 éves fiadnak...

Megengednéd a 13 éves fiadnak hogy egy 15 éves lánnyal és egy 13 éves fiúval elmenjenek bulizni?

Figyelt kérdés

A fiam el szeretne menni egy buliba amit kb. 20 km.-re van tőlünk. Alkoholt nem adnak ki nekik,az fix.

Viszont a lány cigizik,és hát fiatalság bolondság,fiam a szabadságérzete miatt szerintem kipróbálná.

Szerintetek? 40/N



2019. jún. 26. 08:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
93%

"Alkoholt nem adnak ki nekik,az fix."


Azért erre ne vegyél mérget. Unokahúgom mesélte, hogy osztálytársai (14 évesek) rendszeresen buliznak itt a városban az egyik szórakozóhelyen, 14 évesen is van, aki tökrészeg. A 18 felettiek kikérik nekik a piát.

2019. jún. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
100%
Te felelsz a gyerek tetteiért és testi épségéért. A kompromisszumos ajánlatom az lenne, hogy menjenek el házibuliba olyanhoz, akit én is ismerek, és én hozom őt haza emberi időben. Ivás nincs. Ha ittas, akkor elfelejti egy időre a bulikat, mert megszegte a megállapodásunkat. Engedmények addig vannak, amíg mindketten partnerek a dologban.
2019. jún. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 13 éves, most volt hetedikes. Ők is rendszeresen "buliznak", de nem szórakozóhelyen. Elmondom miből áll az ők híres bulijuk. Nálunk a városban elég gyakran van valamilyen rendezvény. Olyankor találkoznak. Koncert és fellépő függvényében maradhatnak maximum este tízig. Ilyenkor a " bandájuk" /4 fiúból áll/ valamelyik szülője megy értük és a többi gyereket is haza fuvarozza. Ott alvós bulit is szoktak rendezni. Most pl nálunk lesz péntek este. Ez annyit jelent, hogy pár pizza, üdítő és rágcsa. Kb éjfélig elröhögnek, elfilmezgetnek, utána pedig beszélgetnek, míg el nem alszanak. Nekik ez a "buli". Szerintem ebben a korban bőven elég ez nekik.
2019. jún. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim ***** válasza:
87%
Én elengedném. Este 10ig.
2019. jún. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:
28%
15:20 felnőtt van velük? Én biztos nem engedném meg egy 13 éves gyereknek, hogy este 10-ig felügyelet nélkül kimaradjon. Akkor se, ha megbízható. A megbízható gyerek is gyerek, és egy gyereket baromira könnyű meglopni, kirabolni, megverni sötétben. Buliban meg koncerten pláne rengeteg a zsebtolvaj meg még rosszabb is. Még felnőttekkel is megesik, egy gyerek szülői felügyelet nélkül meg aztán főleg könnyű préda az olyanoknak, akik ezt csinálják. Ez nem csak arról szól, hogy mennyire érett a gyerek és fog-e inni meg cigizni, hanem arról is, hogy a mai világban nagyon sok a bűnözés. Pl. partidrogot se csak alkoholba lehet tenni. És lehet mondani, hogy ez vészmadárkodás, de inkább az legyen, mint hogy valami baja legyen a gyerekemnek. Felnőttként is nagyon kell vigyázni, hogy hova és kivel mész, és ha valami történik a gyerekeddel, azért te vagy a felelős akkor is, ha nem voltál ott.
2019. jún. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:
83%

Mi 13-14 évesen az osztállyal buliztunk szülői felügyelet nélkül.Voltak akik idősebbekkel is.Te tudod milyen hely milyen társaság.

35 N

2019. jún. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 anonim ***** válasza:
81%

"Pia ezért van,ha valaki elmult 18 tudjon inni."


De naiv vagy kérdező. Értsd meg, hogy a szórakozóhelyeknek óriási bevétele van az alkohol eladásából. Megéri kiadni nekik bárkinek, nem fogják megnézni, hogy ki múlt el 18.

Inkább benyelnek pár havonta egy büntetést, mint hogy ne szolgáljanak ki mindenkit.

Ne legyél ennyire naiv.

De egyébként szerinted, ha a fiad 15 éves barátnője cigizik, pedig azt sem vehetne 18 alatt, akkor a piát nem oldják meg okosban?

Ha tegyük fel személyit kérnek a buliban (nem fognak), akkor majd megveszi nekik valaki más. Vagy valahonnan leakasztanak egy hamis személyit. Hidd el, megoldjàk ha akarják.

Nyílván ez azt jelenti, hogy bulin kívül is cigizhet meg ihat. De én biztos nem engedném el 13 évesen, főleg ilyen messzi buliba. Hogy menne haza az éjszaka közepén? A legtöbb városban 10-11ig van busz közlekedés.

2019. jún. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 anonim ***** válasza:
84%

67# vagyok, bocsi, de nagyon nevetek.😂 A cigit sem adhatnàk ki, mégis cigizik a kislány is.


"Alkoholt nem adnak ki nekik,az fix."

2019. jún. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 A kérdező kommentje:
Vonattal jött volna haza,de nem engedem el. Majd megbékél
2019. jún. 26. 18:37
 70/75 anonim ***** válasza:
91%
Helyes döntést hoztál.
2019. jún. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!