Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mire is hatalmaz fel az...

Mire is hatalmaz fel az apasági nyilatkozat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Párommal született egy gyermekünk. Én nagykorú a párom pedig kiskorú. Ilyenkor van az apasági nyilatkozat.

Miközben a gyámügyön hallgattam a hölgyet egy mondat ütötte meg a fülemet: a párom anyja aláírta, hogy lemond a gyermekem gyámságáról és ha velem valami történik akkor míg a párom be nem tölti a 18at addig ő az ideiglenes gyám.

Most ebből kiindulva, míg a párom nem 18 addig kizárólag én hozhatom meg a döntéseit?


Azért kérdezem mert szeretnénk elköltözni, de az anyja egy álnok furia és azt mondja, hogy a lánya sehova sem mehet nagykorúságáig. De ha én gondolok egyet akkor elvihetem a fiamat magammal, az anyja nélkül?

Természetesen nem tennék ilyet csak valami fogást keresek, mert nem lehet anyóssal tárgyalni. És egyértelmű hogy ha én elviszem a picit a gyámügy se tud mit kezdeni azzal, hogy a gyermeknek szüksége van az anyjára.

Tudom kicsit bonyolult, de csak így tudtam leirni mire is vagyok kíváncsi.

Válaszokat köszönöm.

(u.i. Törvényekre vagyok kíváncsi, a jól megmondod a magamét emberek görgessenek tovább)



2019. jún. 28. 05:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
33%
Gyereked oda viszed ahová akarod, a gyereked nagyanyja meg 18 éves koráig ragaszkodhat hozzá, hogy a lány otthon lakjon
2019. jún. 28. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Most ebből kiindulva, míg a párom nem 18 addig kizárólag én hozhatom meg a döntéseit?


A babával kapcsolatban tudsz te dönteni, nem a pároddal kapcsolatban. Neki az anyja a szülője, gondviselője, vele kapcsolatban ő dönt.

A babát meg nem viheted sehova, gondolom az anyja lakóhelyére van bejelentve. Nem kizárólagos szülői felügyeleti jogot kaptál, hogy azt csinálj, amit akarsz.

2019. jún. 28. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Ahogy a második írja.

Hany éves a párod? A házasság nem opció?

2019. jún. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Családjogi törvény

A nagykorúság és a cselekvőképesség

11. szakasz

(1) A nagykorúság a 18. év elérésével beálló állapot.

(2) A teljes jogi cselekvőképesség nagykorúvá válással és bírósági engedély alapján

nagykorúvá válás előtti házasságkötéssel következik be.

(3) A bíróság engedélyezheti a jogilag teljes cselekvőképessé válást olyan 16 évesnél idősebb

kiskorú szülő esetében, aki testileg és értelmileg elég érett ahhoz, hogy önállóan gondoskodjon

saját személyiségéről, jogairól és érdekeiről.

(4) A bíróság a 2. és 3. bekezdésben említett engedélyről nemperes eljárásban dönt.

2019. jún. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%

Ha feleségül veszed a lányt az lehet nektek opció. De ahhoz is kell az anyja hozzájárulása, amit ebben a helyzetben kétlem, hogy megad. Vagy kibírjátok valahogy amíg 18 nem lesz. Aztán oda memtek gyerekestől ahova akartok.

Hány éves a lány?

2019. jún. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
2%

"míg a párom nem 18 addig kizárólag én hozhatom meg a döntéseit?"

Nem. A párod mint anya nagykorúvá vált.

2019. jún. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

5!


Nem, pont higy nem kell. Csak és kizárólag gyámhivatali engedély kell, az viszont kötelező, csak azzal köthetnek házasságot.

2019. jún. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
2019. jún. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
97%
Igen utolsó jogos. Ezt kihagytam mert nekem egyértelmű volt. Tehát igen a gyámhivatal előtt kell kijelenteni azt, hogy a kérdező és a kiskorú anya házasodni szeretnének, ekkor a kiskorú anya törvényes kepviselőjének is nyilatkozni kell, hogy elfogadja, hozzájárul. Ilyenkor szoktunk kérni egy orvosi igazolást, hogy a kiskorú fizikálisan-mentálisan alkalmas a házasságra. Aztán a gyámhivatal kiadja az engedélyt, hogy házasodhatnak.
2019. jún. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%
Igen, a babával elköltözhetsz bármikor!! Mennyi idős az anya? Házasság lehet megoldás még. Párodnak az apja is adhat engedélyt a házassághoz, ha az anyja nem ad.
2019. jún. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!