Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért elvárás, hogy valaki...

Miért elvárás, hogy valaki huszonévesen futószalagon gyártsa a gyerekeket és legyen saját lakása?

Figyelt kérdés

Apa folyton azzal zaklat, hogy bezzeg az ő idejében már gyereke és saját lakása volt, amikor annyi idős volt, mint én. +Az apa korában járó emberek is rendszeresen felhozzák ezt.


Miért ekkora elvárás, hogy huszonévesen saját lakása legyen valakinek és futószalagon gyártsa a gyerekeket? Miért baj az, ha valaki nem akar gyereket és nem akar saját lakást?


Miért nem képesek felfogni, hogy anyagilag és idő tekintetében nem tudnám mindezeket bevállalni? Ráadásul idővel ki akarok menni külföldre, megjárva 1-2 országot, így főleg nem tudnám megoldani a gyermekvállalást huszonévesen... Egyáltalán miért akarnak ekkora felelőtlenségbe belehajszolni a Kádár-kor szülöttei?



2019. jún. 29. 17:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
Azért,mert ők a Kádár-kor szülöttei.Nem fogják fel,hogy megváltoztak a dolgok,ami nekik természetes volt,ma már furcsa,vagy lehetetlen.Ne törődj velük,éld a saját életedet.Mégis,mit tehetnének,ha nem vállalsz gyereket,és albérletben laksz?
2019. jún. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%
Senki nem várja el. A te döntésed.
2019. jún. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
76%
Amikor ő volt ilyen fiatal akkor minden a segg alá volt tolva. Most nem.
2019. jún. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
83%
Én nő vagyok és soha senki egyetlen ilyen jellegű mondatot nem ejtett el a környezetemben. Szóval őt kéne megkérdezni.
2019. jún. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
23%

A társadalom várja el.


Olvasd el az itteni kérdéseket és válaszokat.

Ilyeneket írnak:


NŐ: Akkor szüljön, amikor akar...HA, akar! Akár 67 évesen is, ha addig ön megvalósít, és karriert épít.


FÉRFI: 30 évesen már öreg, és mit akar, pláne tartós kapcsolatra, egy 20-25 éves nőtől, a pedofil állatja?

2019. jún. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
57%
Mit várunk a kisembertől, ha a felsővezetés is ezt diktálja?
2019. jún. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%

Sz@rd már le felnőtt ember létedre, hogy mi az elvárás! Én a húszas éveim nagy részében nem is dolgoztam. Kaptam is hideget is, meleget is. Gyerekvállalásban pedig addig kell nyújtózkodni, ameddig a takaró ér, mert a CSOK nem olyan kedvező, mint sokan képzelik.


Sokszor még örülök is neki, hogy sohasem volt apám, komolyan mondom! Legalább egyel kevesebben ugattak bele a dolgaimba.

2019. jún. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
96%

Teged miert erdekel, hogy oket mi zavarja? Az, hogy nekik problemajuk van az eleteddel, az NEM a TE PROBLEMAD!

Engedd el.

2019. jún. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Mert buta és nem képes egyéb dimenzióban gondolkozni. Én szüleim ugyanilyenek. Sőt ők rosszabbak, én kvázi meddő vagyok, és ez még csak nem is új dolog, régóta tudom. Ezt ők tudják is, mert elmondtam nekik. És minden egyes látogatásnál kérdezik, hogy mikor jön már az unoka? Ugyanez vesz körbe mindenhol. Barátok, kollégák... Egy dbig még felidegesített, hogy az emberek hogy lehetnek ilyen tapló faxok mégis, de most már csak nevetek rajta. Emberi butaság.


Amit rossz dolgot meg nem tudsz megváltoztatni, az nem ér annyit, hogy foglalkozz vele. Ha rákérdez, vonj vállat, hogy majd.

2019. jún. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
73%

Azt sulykolod itt mindenkibe (sajnos sikerrel), hogy apád szemellenzős, pedig te is az vagy.


Miért nem "engeded el" a témát? Nekem sem lesz gyerekem, apám meg unokát akar, de pont lesz.rom, nem "Kádár"-ozok, mintha ő tehetne róla... Ne legyél bunkó!


Saját lakóhelyet viszont akarj, ne maradj a szüleid nyakán...

2019. jún. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!