Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim normálisak szerintetek?

A szüleim normálisak szerintetek?

Figyelt kérdés

A szüleimnek soha nem jó semmi, bármit csinálok, mindig az a vége, hogy,,egy semmirekellő, lusta hülye p*csa" vagyok.

A szituáció a következő: egyetemre járok, tanárira. Tudom hogy nem ez a legnehezebb szak, de nekem az, volt olyan félévem, hogy reggel 8-tól este 8-ig bent voltam majdnem minden nap. Én nagyon komolyan veszem a tanulást, és tanár szeretnék majd lenni. Sokat tettem azért, hogy idáig eljuthassak.

Egész életemben próbáltam segíteni a szüleimet: szinte minden nap segítettem a házi munkában, főztem mostam, takarítottam. De soha nem volt nekik elég, soha nem köszönték meg, mert szerintük ez így van rendjén, és ez még korrekt is, hiszen ők tartanak el, de szinte minden hónapban volt egy orbitális veszekedés, hogy én milyen lusta vagyok (ebbe gyakran beleérthető egy két pofon és az asztal rámborítása) ... 20 éves korom előtt is dolgoztam, viszont nem suli közben, csak nyáron. De miután felvettek az egyetemre, inkább elmentem dolgozni, iskola mellett, mert el szeretnék költözni minél előbb hisz semmi sem jó nekik, már nem bírom tovább a folyamatos bántalmazást. Úgy gondolom, 12 óra munka után (pultozom, 8 órában éjszaka, majd a pultosok takarítják ki az egész kocsmát) nekem olyan nagy nehézséget jelentene elvegezni a ház körül a teendőket. Bejárós vagyok az egyetemre, de a rezsin kívül már mindent magamnak fizetek: kaja telo számla, utazás, tankönyvek, jegyzet stb.. Egyáltalán nem támogatnak az egyetemen se, nem hogy anyagilag, lelkileg se.. Egyáltalán nem érzem magam lustának. A korombeli egyetemisták nem is dolgoznak, ahogy észrebettem. Csak nagyjából elmegy 25 k összesen egy hónapban úgy hogy semmi másra nem költök, csak amire kell. 2 éve dolgozok, de még mindig nem telik albira és ebbe már beleőrülök. Suli közben még nehezebb mert akkor kB tényleg semmi szabadidőm. Tanulok dolgozok kB ebből áll az életem.

Na már most, a munkahelyen megismerkedtem egy fiúval, akivel fel éve együtt járunk. (most 22 vagyok) Már másfél éve ismertem, amikor összejöttem vele. Apámnak nem volt szimpatikus, csak azért mert kövér :D minden más embernek körülöttem szimpatikus a barátom, azt mondják össze illunk, de apámnak emiatt nem trtszik. Ezért nem engedi hogy nálunk legyünk így a legtöbb időt a barátoméknál töltjük, valamint most nyáron többet dolgozok, és mellette különórákat is vállalok. Tehát keveset vagyok otthon. Suli időben nem tudom hogy egyáltalán látjuk e egymást.

Ezért akkora balhe lett tegnap, hogy apám kB ki akart tagadni. Azt mondta öt nem érdekli mi van velem, koltozzek akkor a baratomhoz, innen takarodjak. Oldajam meg az életem, úgy ahogy akarom... Ui : semmit nem lehet megbeszélni velük mert 1. Isznak 2. Akármit mondok megse hallják, mintha a falnak beszélnék, de amúgy is tok mindegy mert egész életemben én voltam a hülye és az én,,fejemben kellett rendet tenni"

Szerintetek jogos? Más család is ilyen?



2019. júl. 1. 21:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogos,normális család nem ilyen. Szeretnél javaslatot kapni arra,hogy mit tehetsz a jövőben?
2019. júl. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A lényeget leírtad: isznak.


Innentől tehát két szenvedélybeteg, leépült személyiségű ember viselkedését elemezzük. Ilyen emberek viselkedése NEM LEHET normális.

2019. júl. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
"mert 1. Isznak" kezdhetted volna ezzel is, egyszerűbb lett volna: MENEKÜLJ!
2019. júl. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ismerős a helyzet. Mindkét szülőm alkoholista volt és jobban érdekelte őket hogy előbb alkoholhoz jussanak mint az hogy a 6 gyereke egyen valamit. Azt is megértem hogy lenézik a barátod. Az én barátom is kicsit teltebb és folyamatosan kapom azt hogy hogy szeretnék rá főzni hisz egy ekkora ember nagyon sokat eszik... Kitartást és szorítok neked.
2019. júl. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
4%
Nem azért, de azon elgondolkoztál, hogy talán az nem tetszik a szüleidnek, hogy tanárnak mész? A tanári szakma röviden mindig is arról szólt, hogy a gyerekektől elvegyék a lehetőséget és hogy egy bukott ember legyen.. Persze lehet jönni azzal, hogy tanulni kéne, na igen de ha a gyerekre szál a tanár akkor? Na pont emiatt lenézett szakma, énis annak tartom amennyire csak lehet nem tisztelem, sajnos mindenki a kényelmet leli ebbe a szakmában és szándékosan játsza azt, hogy olyan megterhelő.. Én a helyedben kevésbé lenézett szakmák után nézelődtem volna. De ha minden álmod ezzé vállnod hajrá. De azért megkérdőjelezem milyen tanár lesz az aki nem bír mit kezdeni a saját privát problémáival, majd az interneten kér segitséget? Na és épp erről beszéltem, alkalmatlan emberekből lesznek tanárok.
2019. júl. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Hidd el, utolsó, vannak nagyon jó tanárok.
2019. júl. 2. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Költözz a barátodékhoz, hogyha ott szívesen fogadnak; és elférsz; és ugyanolyan jól megközelíthető a suli is, munkahely is, mint otthonrol.
2019. júl. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%
*Ja és ha belemennek, hogy odaköltözhess; mármint barátodéknál, akkor szálljál bele valamivel a rezsibe is, és akkor ugy gondolom, hogy jó lesz majd. Nekik is, neked is.
2019. júl. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem normális.

Sajnos rengeteg ilyen szülő van a mai világban és siralmas helyzet ez az egész. Kezdem nem megerteni ezt az egész szülő-gyerek kapcsolatot és egyre rosszabb minden.

2019. júl. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

Off: Kedves 5! Tanárként valóban nincs heti 40 óra a munkaidő, de a háttérmunkával, óravázlatok készítésével, készüléssel az órára jóval több is lehet. Én is azért tanultam mást is, mert azt láttam, hogy ha abban dolgozok, szinte semmi másra nem jut majd idő és megbecsülést sem kap az ember.


On: Kérdező! A Szüleid viselkedése nem normális, de Én a helyedben már rég otthagytam volna Őket. Biztos gyerekkorodban is előfordultak ilyen csetepaték. Ha dolgoztál, felvehettél volna diákhitelt. Az meg végképp nem normális, hogy a barátod miatt ki akarnak tagadni. Legtöbb szülő még azért sem tagadja ki a gyerekét, ha meleg vagy más nemzetiségű párt kerít.

2019. júl. 2. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!