Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik már nem éltek együtt,...

Akik már nem éltek együtt, milyen gyakran beszéltek a szüleitekkel? Ez normális amit velem követ el anyám?

Figyelt kérdés

Előzmény annyi, hogy apukám tini koromban meghalt. Aztán anyumnak lett valakije, már második éve úgymond ott lakik nála(innen 150km) de minden héten hazajönnek egy napra(itt van dolguk) szóval hetente találkozunk.

Én nemsokára 22 leszek, végeztem az egyetemen és dolgozom is, itthon még pár állatkám van, de a barátommal elég szépen elboldogulunk és kezdem szokni a felnőtt létet.


Ami eléggé zavar, hogy hiába nem lakunk együtt anyummal, így is olyan, mintha folyton kontrollálna. Reggel felhívjuk egymást,ami még teljesen oké. Innentől kezdve amikor ő fent van,ír nekem messen. Ilyen ellenőrizgetések:" mit csinálsz, miért mentél oda,mikor mesz haza, miert nem vagy otthon, takarítottál e "stb. Ha nem írok vissza, akkor : "jájj de elfoglalt vagy, miert nem lehet válaszolni -.- "

Aztán még 2-3x felhív az nap, ha én nem hívom pár órán át, akkor "milyen vagyok, annyira nincs idom h vele beszéljek, nagyon elvagyok a barátommal?"

Minden második nap reggeltől estig dolgozom és következő nap délután. Ilyenkor szeretek tovább aludni, persze ő hívogat. Ha kinyomom, hiv facebookon. Felveszem És mondom,hogy aludnék, akkor meg" miért alszol annyit, mi a bajod van, miert nem dolgozol valamit inkább"


És még sorolhatnám. Ugye ez már nem normális kategória? Ti hogyan kezelnétek?


2019. júl. 3. 10:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
A reggeli beszelgetes alkalmaval kozolnem vele, hogy majd akkor majd holnap beszelunk. Ha rakerdez, hogy miert szepen megmondod, hogy sok a dolgod es igyekszel mindent elintezni, es ez miatt nem tudod egesz allo nap a telodat nyomkodni.
2019. júl. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
Ez így nem normális. Nem tud rólad leszakadni. Az enyém is ilyen és azt érte el vele, hogy egyáltalán nem tartom vele a kapcsolatot.
2019. júl. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat .

Igen már nálam is kezdi azt az érzést kelteni, hogy már kedvem sincs hozzá és akaratomon kívül idegesen beszélek vele, aztán persze megharagszik. Pedig én nem szeretnék rosszba lenni vele, hisz csak ő ilyen közeli hozzátartozóm, testvérem nincs, és azért segít amiben tud. Próbáltam,hogy egyszerűen nem vettem fel a telefont, vagy tényleg úgy alakult melóban, hogy nem volt időm ...10 nem fogadott hívás, páromat is kereste,hogy mi van velem.aztan mikor visszahívtam, vádaskodás hogy " nem hiszem hogy nem volt fel perced felhívni" és fél napos durcizás, amit nem is nagyon bántam.

2019. júl. 3. 10:36
 4/22 anonim ***** válasza:
90%

Én is megerősítelek, hogy ez nem normális. Az én anyámat nagyon megviselte, amikor elköltöztem, de még úgy is csak heti 2x igényelte a beszélgetést, és nekem az is sok volt. Ma már csak kb 2 hetente beszélünk, ha nincs semmi fontos. Neki is van élete meg nekem is.

Sajnos ezt most neked kell korlátozni. Kapcsold ki a telefont, amikor alszol. Folytasd, hogy nem válaszolsz neki, vagy nem azonnal. Igen, először meg lesz sértve, de hozzá fog szokni. Ne hagyd ezt, mert az a baj, hogy gyorsan meg lehet így utálni még a legszeretőbb anyát is. Mindkettőtök érdeke, hogy "ráneveld", hogy ezt fejezze be.

2019. júl. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
61%
50 kilométerre lakunk évente 2-3 alkalommal beszélünk.
2019. júl. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező! Egyszerűen hihetetlen, hogy csak olyan válaszokat kapsz, hogy fordíts háttat anyádnak, ne beszélj vele, majd észreveszi magát. Aki meg ezért megszakította a kapcsolatot az anyjával, az pszichopata!

Nem gondoltál még a világ legegyszerűbb megoldására? Leültök és ezt megbeszélitek. Mi a franc értelme van a kerülgetésnek, az utalásoknak, az elzárkózásnak? Minden egyes alkalommal meg kell mondani: anya, nem erre kértelek, nem ezt beszéltük meg. Értsd meg, hogy ez így nekem túl sok, beszéljünk napi kétszer, reggel és este, hogy te is megnyugodj, minden rendben. Hidd el, hogy neki is rossz, hogy ennyire aggódik érted, állandóan rémeket lát, mert félt. Mert szeret! Örülj neki, hogy van édesanyád, aki érted aggódik! Igen, terhes, hogy ilyen sokat hív, meg besértődik, de hát az öregek ilyenek, lehet te is ilyen leszel. Beszéld ezt meg vele ha kell, minden alkalommal, de ne bántóan, viccesen, majd rájön, hogy tényleg nem kell aggódnia! Annyira igaz az, hogy majd megtudod te is milyen érzés ez, amikor már gyereked lesz. Én is rémeket látok, ha nem jön haza a lányom időre, vagy nem veszi fel a telefont. Mert ilyenek vagyunk szülők, akik imádjuk a gyerekeinket. Nekünk is nagyon nehéz, hidd el! Olyan sok beteg ember van, annyi baleset történik, persze, hogy aggódik, hogy távol vagy tőle, félt, rémeket lát, neki is szoknia kell ezt az új élethelyzetet. Adj neki időt és legyél türelmesebb. Más a két kezét összetenné, ha minden nap az anyukája felhívná, ha valaki aggódna érte.

2019. júl. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%
Naponta valamilyen formában, telefon vagy messenger, de nem egész nap, mert arról leszoktattam.
2019. júl. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi naponta beszélünk pár percet.

De vannak kivételek, pl. utazás, nyaralás alkalmával. Akkor nem, csak smst, hogy megérkeztünk épségben, majd hogy hazaértünk épségben.

Szerintem semmi baj azzal, hogy ha beszéltek rendszeresen. Ami zavar, hogy pl. nem tudsz aludni, azt el lehet mondani rendesen. Pl. anyu majd én hívlak, mert holnap nem dolgozom és szeretnék reggel aludni.

Az valóban túlzás, hogy ilyen részletesen kikérdezget, hogy miért nem vagy otthon, stb. Nem lehet, hogy unatkozik és azért ír állandóan minden hülyeség miatt?

2019. júl. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
79%

Pszichopata vagy te. Tudod milyen egy nárcisztikus ember? Beteg! Nem lehet vele beszélgetni. Nem érti meg a beteg ember, ha kisbabád van és szoptatod, hogy ezért nem tudtad felvenni a telefont neki. Ahhoz, hogy egy kapcsolatot megszakíts ilyen anyával, sokkal több kell ahhoz, hogy minden nap és minden percedről tudjon. 28 éves voltam, amikor a szexuálus életemről faggatott. Cinikus megjegyzései voltak, azért mert ő nem boldog, körülötte senki se legyen az. 10 év után úgy döntöttem, elég volt. Nekem van egy gyerekem, párom, inkább velük foglalkozok. Kíváncsi lennék arra, hogy esne neked, ha a saját anyád azt mondaná nem kíváncsi rád, ha nem úgy teszed a dolgokat, ahogy ő mondja. Mielőtt leszichopatázol olvass utána, milyen amikor egy anya nárcisztikus személyiségzavarban szenved és nem fogadja el a pszichés segítséget. A saját és a gyerekem lelki épsége érdekében nem tartom vele a kapcsolatot.

Nem tudom van e gyereked?

Amikor 8 éves voltam, olyanokat mondott anyám, hogy reméli 10 körömmel kaparom ki őt a földből. Ez nem normális viselkedés, ennél sokkal rosszabb dolgai is voltak neki.

2019. júl. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
57%

9: Nem a te anyukádról szól a kérdés. Írj ki te is kérdést, ha anyukádról szeretnél véleményt.

Egyébként meg honnan kéne ismerniük egy fórum hozzászólóinak a te életedet?

És valóban, amiért a te anyukád nem volt jó, nem azt jelenti, hogy másoknak sem azt.

2019. júl. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!