Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Magyarországon nincs semmi...

Sofiafer kérdése:

Magyarországon nincs semmi közöm az angliai születésű fiamhoz, akinek az anyjával már a születése előtt elváltam. Aki esetleg jártas ebben; mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A fiam Angliában született egy éve. Akkor még az anyjával jó viszonyban voltunk, habár nem éltünk együtt. Aláírtam az apai-elismervényt Angliában, viszont időközben hazajöttünk és a papír kint maradt. Terveim szerint itthon csináltunk volna egy másikat, de az anyuka újra házasodott és nálam hagyta a kisfiút papirok, anyakönyvi nélkül. Ez így ment 4 hónapon keresztul, a csaladsegitovel végig kapcsolatban álltam, de nem mertem más lépést tenni mert féltem, hogy intézetbe viszik, amiért nekem nincs közöm a kisfiuhoz. Ezért visszaadtam az anyjanak, hogy intézze el a papirjait. Azóta se láttam a fiamat és lassan egy éves lesz. Ismerosokon keresztül tartom a kapcsolatot az anyával, de nem akarja engedni, hogy találkozzak a fiammal. Az angliai nagykövetségét hiába hívom nem veszik fel a telefont, hogy az ott aláírt apai elismervényt valahogy hazakuldethessem. Valaki valami ötlet? Sokat segítene!

2019. júl. 10. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem utazol oda személyesen, és intézkedsz? Ha fontos a fiad, akkor ennyit miért nem teszel meg érte, nem értem.
2019. júl. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
97%

Apai elismervény.... Teljes hatályú apasági nyilatkozat a neve és ha egyszer elkészült, többet nincs ra szükséged, a gyerek apja te vagy.

Az anya magyar vagy angol?

2019. júl. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha tettél apasági nyilatkozatot, akkor a gyerek születési anyakönyvi kivonatában te vagy az apja, míg világ a világ.

A születési anyakönyvi kivonatot - még Angliában is - az az elöljáróság (magyarul polgármesteri hivatal) állítja ki, amelyik településen a gyerek született és postai úton is megkérheted.

2019. júl. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!