Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyerekem nagyon apás, de...

A gyerekem nagyon apás, de fog-e ez változni valaha vagy törődjek bele, hogy nem szeret és kész?

Figyelt kérdés

1 éves kislány és úgy érzem, hogy nem is anyaként tekint rám, hanem csak csupán cselédként, aki 0-24-ben szolgálja, eteti, pelenkázza, gondozza, mindent megvesz neki, vele van stb, de mégsem mutat ragaszkodást vagy szeretetet felém.


Talán egyszer, ha önként odabújt hozzám, de mindig csak az apja veheti fel, mert nálam ordít és ez borzasztóan fáj!


Ez most már mindig így marad? Van vagy volt valaki anyuka, szülő hasonló helyzetben? Mit lehet tenni és változott-e a helyzet, mikor?


Nagyon el vagyok keseredve! :(


Tudom, hogy senki szeretetét nem lehet kierőszakolni, de hogy a saját lányom csak akkor jön hozzám, ha kell neki valami és nem mutat szeretetet, ez azért nagyon gáz!


Úgy érzem, hiába szeretem, viszonzatlan és nem értem az okát. Mintha nem is a saját gyerekem lenne - csak egy idegen gyerek, akit gondozok és aki a kaját elfogadja tőlem, de az ölelést, puszit eltolja és ez szívszaggató!


Mit tehetnék?



2019. júl. 10. 21:13
 1/7 wartburg353s ***** válasza:
93%

Így ismeretlenül nehéz megítélni, mi van a háttérben.

Egy barátnőm is ilyesmire panaszkodott évekkel ezelőtt. Náluk akkor változott a helyzet, mikor az anyuka egy műtét miatt pár napra kórházba került. Mikor végre hazajött, a kislánya folyton vele akart lenni, és sokkal bújósabb lett. Ott az volt a dolog nyitja, hogy egészen addig természetes, fix pontnak tartotta, hogy az anyja állandóan jelen van és vele törődik, az apa hazaérkezése a munkából viszont örömteli, várt eseménynek számított.

De szerintem jobb lenne, ha egy közeli barát vagy rokon véleményét kérdeznéd, olyat, aki ismer titeket, az életviteleteket, körülményeket, pl milyen volt az első pár hét a babával, milyen vagy anyaként, stb.

2019. júl. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Egy éves picike, könyörgöm!

Szeret és szeretni fog mindig.

Az meg hogy apás?

Nyilván kevesebbet van a munka miatt az apjával és ezért örül neki amikor látja és ennek viszont neked kellene örülnöd!

2019. júl. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Szoktál vele játszani?!?
2019. júl. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
nálunk is apás volt a gyerek,de mi rájöttünk,hogy azért bújt hozzám jobban a gyerek,mert meló után minden nap vittem neki valamit,és minden jó élményt velem élt át ameddig az anyja végezte a privát dolgait,én elvittem kirándulni,mindig kitaláltam valami programot neki,meg persze én több mindent megengedtem neki,mint az anyja.Az anyjából csak annyit látott,hogy eteti,itatja,pelenkázza,stb...Mióta elkezdtük a páromat is belevonni közös programokba azóta jobban bújik hozzá is a gyerek.Egy gyerek nem fogja értékelni,hogy te gondoskodsz róla,mert ez számára teljesen természetes,egy gyerek azt fogja igazán szeretni aki megveszi neki amit kiejt a száján,aki megenged neki bármit,vagy aki elviszi bizonyos helyekre ahol tudnak közös élményeket szerezni
2019. júl. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Mikor fogja már fel mindenki, hogy ami mindennapos, normális, az nem akkora buli, mint ami ritka???? Te vagy vel 7/24ben, nyilvanvalo hogy mindenki más jobb szórakozás neki. Te unalmas vagy, apa érdekes. Ez nem azt jelenti, higy nem szeret. Ha apuka lenne vele otthon, akkor te lennel neki a szupersztár
2019. júl. 11. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

A szeretet fogadassal feldolgozassal lelki szinten valszeg gondjaid vannak legalabbis bizonytalansag van benned. Sajnos nagyon sok mai no de lehet h a fefiak is ilyenek.

Ez egy durva lelki gubanc amire igazabol nagyon nehezen ismerheto fel az okai is osszetettek lehetnek, de igazabol nem is lehet tudni mitol van. Viszont testi tuneteket is produkal elobb utobb cukorbetegseg formajaban.

Ez egy lathatatlan de kegyetlen lelki zavar, ami nagyon sok csaladi konfliktus igazi es valos alapja.

Neked igazabol ugy kellene erezni hogy a lanyod szeret teged. De ennek olyan eros erzesnek kellene lenni, ami mellettt fel sem vetodik benned az hogy teged nem szeret.

Annyit tehetsz hogy megnyugszol hogy a lanyod szeret. Mert ez szamara annyira termeszetes hogy ki se mutatja kulonosebben hiszen meg csak 1 eves.

2019. júl. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

Épp azért megy oda hozzád ha kell valami, mert tudja hogy tőled megkapja. Valószínűleg apját kevesebbet látja, veled van egész nap, így az apja érdekesebb számára. Tudja hogy te ott vagy neki állandóan, ezért nem is fog a nyakadba csimpaszkodni.

A lányok amúgy is apásabbak, a fiúk anyásabbak. De ez nem azt jelenti hogy kevésbé szeretné bármelyikőtöket.

2019. júl. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!