Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnék tenni a 19 éves...

Mit tudnék tenni a 19 éves fiammal?

Figyelt kérdés
Van egy fiunk,hárman élünk egy családi házban,a gyermek az anyja és én.Amíg le nem érettségizett semmi baj nem volt a gyerekkel,viszont azóta csak otthon ül és semmit nem csinál.Ez szerintem még nem is lenne gond,a nagy gond az,hogy teljesen bezárkózott,nem beszél senkivel,nem akar semmit,és nem akar semmit csinálni.A kapcsolatot teljesen megszakította a külvilággal,a telefonját,tabletjét,számítógépét,playstation-ját,illetve tv-jét ideadta és azt mondta neki többet nem kell,a következő az volt,hogy minden bútort kipakolt a szobájából és azt mondta,neki nem kell és nem is vihetjük vissza,mostmár enni se eszik csak bent a szobájában,és nem is eszik csak kenyeret,vizet,meg néha tejet.Ha megemlítünk neki bár mit akkor kirakja az asztalra a lakáskulcsot és elmegy.Az első esetben hét napra elment,de akkor se akart hazajönni csak a rendőrökkel elkezdtük kerestetni és nekik sikerült valahogy meggyőzni,őszintén szólva egy kicsit ciki,mert a multkor meg a boltos hozta haza,mert a bolt ajtajában aludt,a papírjait is elégette.Nem iszik nem cigizik nem vandálkodik csak ül és senkivel nem beszél.Már próbáltuk orvoshoz vinni,de felnőtt és semmit nem tudnak vele tenni,mi meg nem tudjuk elvinni,mert akkor kirakja a kulcsot és csövesnek áll.Én nem vagyok egy lelketlen ember,már azt is felajánlottam,hogy,ha elkezd beszélgetni,megcsinál dolgokat felveszem háztartásbelinek,fizetek neki egy minimálbért,bármit megveszek,kocsit telefont ami kell,de mem kell neki,már azt is felajánlottam,hogy veszek neki egy házat valahol,felújítom berendbeteszem,és nem is kell semmit csinálnia,mert az anyját felviszem,hogy takarítson ki,de ennek is csak az lett a vége,hogy kirakta a kulcsot az asztalra és három napig kóborolt.Már mindent próbáltam meg is vertem,de az se volt jó semmire,egyszerűen semmi,mintha hajléktalan akarna lenni,feladta az életet vagy a franc se tudja,nincsenek céljai.Nagyon rossz így látni nekem szülőként a gyerekemet megmondom őszintén,utcára nem akarom tenni,mert azt én nem bírnám,de ez meg így nem jó.Valakinek van valami tippje mit lehetne vele kezdeni?Esetleg másnak volt ilyen?Megmondom őszintén végső elkeseredésembe fordultam ide.A válaszokat köszönöm.

2019. júl. 11. 13:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Beszélj a háziorvosával és kezdeményezzétek a gondnokság alá helyezést!
2019. júl. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Vizsgáltasd ki, pszichiáterhez elviszik, mivel nem beszámítható önmagára veszélyes, ha nem eszik/iszik rendesen...
2019. júl. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
93%
Nagyon szomorú ezt olvasni egy apától. Valószínűleg valami nagyon komoly depresszióról van szó, esetleg valami amit nem mond el nektek és nyomasztja.
2019. júl. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Pszichiátert be kell vonni.
2019. júl. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
17%
Pszichiáter. Még egy kölyök aki jó dolgában kárt tesz magában.. Kell valaki aki rendet tesz a fejében.
2019. júl. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
56%

Szerencsétlen valószínűleg okosabb (nem feltétlen az osztályzatokra értem) az átlagnál, és átlátja milyen egy mocsok világban élünk. Nem szeretne a kapitalista fogaskerék egy semmitérő darabja lenni.


Amúgy pszichiáter, egyértelmű.


Meg kell találnia önmagát, amiben kiteljesedhet, támogassátok ebben.


A leírtakból következtetve nem az a típus, aki durcizik egyet, simán kinézem belőle, hogy inkább hajléktalan lenne, mintsem egy gyárban robotoljon aprópénzért.

2019. júl. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
Valószínűleg valami nagy trauma érhette. Ha van olyan ember,vagy egy barát,akiben megbízik,talán neki elmondanám,miért vált ilyenné. Nem minden fiatal tud a szülei előtt megnyílni. Az pedig,hogy próbálsz neki segíteni,a visszájára is fordulhat,mert amiket felajánlást neki,ház,autó,semmit tevés,mêg inkább azt érezteted vele,hogy ô nem képes ezeket a dolgokat egyedül megszerezni,plusz ki is használhatja a helyzetet,mert minek tenne bármit is,ha elég egy kis duzzogás,és így bármit megkaphat. Ha az engedékenységi nem vált be,akkor próbáld meg egy kicsit keményebben fogni. Ha legközelebb el akar menni,engedd el,de mikor visszajönnek,ne engedd be. Keress egy rokont,aki pár napra befogadja,hogy mégse legyen felügyelet nélkül. Lehet így észhez tér,és két majd segítséget.
2019. júl. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
35%
Kamu
2019. júl. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
58%
vagy az is lehet hogy simán csak megtért és buddhista életmódot akar folytatni. Erre nem gondoltál?
2019. júl. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%

Max pszichologussal beszeljetek.

De nekem olyan mintha o egy 21. Szazadi Budha lenne.

Buddha is ilyen uton vilagosodott meg. Ez egy lelki utkereses.

2019. júl. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!