Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Barátom szülei felkapják a...

Barátom szülei felkapják a vizet mindenen, szerintetek mit tegyen?

Figyelt kérdés

Ez most nem az a tipikus "barátom nevében teszem fel a kérdést mert magamról beszélni kínos lenne" hanem tényleg a barátomról van szó.

És nem csak arról van szó hogy ő erről mesélt és emiatt úgy állítja be hogy neki van igaza.

Voltam náluk és a szülei tényleg állandóan túlzásokba esnek.

Takarítás, teregetés, szobában rendrakás bármiről is van szó ha egy héten egyszer kihagyja a takarítást akkor már is balhézni kezdenek miatta.

Rendes srác, rendszeresen segít a szüleinek, takarít, rendet rak a szobájában (Sokkal gyakrabban mint én), ezt a szüleitől tudom.

Amikor voltam náluk és beléptünk a szobájába egyből megszólták hogy egy nadrágját a székén felejtette. És nem az rendes szülő módjára. Légyszíves ne hagyd a széken a nadrágodat, hanem az a kötekedő fajta. ("Miért hagyod a nadrágodat is a széken? nem tudsz rendet rakni magad körül?"). Amikor mentem el tőlük és telefonáltunk halottam még hogy a házi miatt ordítozik a szüleivel. Megszokta srác csinálni, nem hinném hogy ez ekkora baj lenne. Nyilván megcsinálná még aznap csak saját maga akarta eldönteni hogy mikor szán rá időt. Az érződik a szülein hogy bármit csinál valami miatt mindig kötekedniük kell. Még ha egy olyan napról is van szó amikor sokkal több mindent csinált meg mint általában. Olyanok mint egy rossz rendőr aki úgy állít le hogy már előre eldöntötte hogy valamit biztos fog találni. Nem szokták megbüntetni a szülei, de állandóan ez a kötekedés megy minden apróság miatt.

Amikor kontaktusba kerül a szüleivel, haza jön, vagy benyitnak a szobájába valamit mindig keresnek ami miatt megszólják. Akár legyen az a legkisebb apróság is.

Amikor a szobájában beszélgettünk és bejött az anya akkor mielőtt kiment látszott hogy gondolkozott, majd körbenézett és érződött hogy keresett valamit amit megszólhat. És mindig találnak valamit. Ha nem akkor kitalálnak valami nevetséges dolgot. Csak az alatt amíg ott voltam rengeteg ilyen pillanat volt.

17/f vagyunk mind a ketten.


Ti mit tanácsolnátok neki?

Szerintem a legjobb megoldás erre az hogy ha nem hallgat annyira a szüleire. Lényegében bármit is csinál valami miatt úgy is balhé lesz, úgy is kötekedni fognak vele, és úgy is rossz szájíze lesz miattuk. Büntetni úgy se fogják (egy bizonyos pontig persze).

Ha ő választja meg hogy mi miatt kötekedjenek vele akkor úgy is jobb helyzetben lesz és talán több nyugta lesz ha inkább leszarja az egészet.


2019. júl. 11. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Tartsd a távolságot
2019. júl. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%

Az is lehet, hogy csak próbára akarják tenni.

Nektek sem kell mindenen kiakadni, elvégre igaz, hogy rendet kell tartani. Biztos nem szeretnék, hogy egy rendetlen, link alak legyen a srácból. Ezt el kell viselnie, később hálás lesz érte.

Írod, hogy a házi miatt még ő ordítozik a szüleivel. Ez elég gáz. Vegye észre magát. Mert így mások is negatívan fogják megítélni a környezetében.

A szülők csak aggódnak. Ennyi. Nem velük van jelen esetben a gond.

2019. júl. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#sztem meg de debil az ilyen szulo aki nem hagyja a 17eves fiát...
2019. júl. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mihago ***** válasza:
Segíts neki elköltözni ebből a mérgező környezetből. Amint 18 lesz, megteheti. Más megoldás nincs!
2019. júl. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gondolom az a bajuk, hogy együtt vagytok.nem minden szülő liberális
2019. júl. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem sem világos a dolog... most ti egy pár vagytok, vagy csak barátok vagytok? A kérdést olvasva először lánynak gondoltalak, míg meg nem láttam hogy 17 éves fiúk vagytok!
2019. júl. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ratyiparádé!!!!!!
2019. júl. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!