Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat

A kérdés

Vannak még egyáltalán normális szülők?

Ahogy olvasom a gyiket, fel kell tennem a kérdést: léteznek még egyáltalán normális szülők, akik szeretik a gyereküket, és normálisan, szeretettel bánnak velük?

Oké, értem, hogy ide azok írnak főleg, akiknek problémájuk van, mert akinek nincs, az minek írjon. De a környezetemben dettó ugyanezt látom, és teljesen mindegy, hogy szegény csóró tanulatlan, vagy gazdag elit diplomás emberekről/családról van szó. Minden szülő teljesen idióta, ki így, ki úgy. Van aki veri a gyereket, van aki otthagyja és le sem szarja, más folyamatosan vegzálja, érzelmileg zsarolja, vagy esetleg csak simán alkesz és a gyerek amiatt szenved, a kínálat gyakorlatilag kimeríthetetlen. Létezik még egyáltalán normális szülő a világon?

Keress kérdéseket hasonló témákban: szülő, gyerek, család, nevelés

júl. 11. 15:51  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3 4

Én normális szülőnek erzem magam !

Ez nem jelenti azt, hogy tökéletes lennék, de támogatom amiben csak tudom a gyerekemet !

És szerintem vagyunk jópáran még akik normalisak !

Szóval Jelen 👋

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/32Időpont júl. 11. 15:57 Privát üzenet
Akár úgy is feltehetted volna ezt a kérdést, hogy vannak-e még egyáltalán normális tinik, akik nem kínszenvedésként élik meg ha a szüleik próbálnak embert nevelni belőlük

A válasz 71%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/32Időpont júl. 11. 16:02 Privát üzenet
Biztos.... biztos létezik.

A válasz 46%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/32Időpont júl. 11. 16:04 Privát üzenet

Vannak.

De általában nem azok írnak itt kérdéseket, akiknek nincs semmi problémájuk magukkal, a szüleikkel vagy a párjukkal. Ezért tűnik úgy, hogy csak a baj van.

A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/32Időpont júl. 11. 16:05 Privát üzenet
Jogos a kerdes, en is ezt tapasztalom a környezetemben, pedig nem vagyok mar tini. A baj ott kezdödik, hogy az emberek nem gondoljak at rendesen a gyermekvallalas dolgot. A legtöbb szülönek egy vasgolyot Sem adnek szivem szerint. Tisztelet a kivetelnek.

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/32Időpont júl. 11. 16:17 Privát üzenet

Szerintem vannak, de ahhoz viszonylag kis korkülönbségnek kell lennie a gyerek és a szülő közt. Ezt úgy értem, hogy a 20-as évei elején/közepén érdemes szülnie az illetőnek.

Nálunk is rengeteg konfliktus van sajnos, mert a szüleim kis híján a nagyszüleim is lehetnének. Olyan igazi baráti kapcsolat ilyenkor eleve nem tud kialakulni (szerintem).

A válasz 58%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 42%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/32Időpont júl. 11. 16:17 Privát üzenet
Mihago nevű felhasználó válasza:

Vannak bizony! Én például soha nem csináltam gyereket, hogy ne kelljen ebben a fos világban vergődnie. Különben is, milyen lesz itt ötven év múlva? Ölik majd egymást az emberek egy csepp vízért.

A válasz 42%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/32Időpont júl. 11. 16:23 Privát üzenet
Az én szüleim “normális szülők”, mindenben támogatnak, jó a kapcsolatunk. Szóval léteznek.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/32Időpont júl. 11. 16:30 Privát üzenet
Az ugye mindenkinek világos, hogy a kérdések 90 százalékát az unalom szülte? Mindig vannak slágertémák, most épp a gonosz anyukák, nyilván ez a nyári szünet miatt. Szeptembertől majd jön napi 10 “elveszett/ellopták a méregdrága telefonomat, hogy mondjam meg itthon” meg a “terhes vagyok, hogy mondjam meg itthon” és aztán a karácsonyos vergődések... egy kiírja, és a többi tromfolni akar, aztán megy itt a vetélkedés.

A válasz 57%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/32Időpont júl. 11. 16:33 Privát üzenet

"Szerintem vannak, de ahhoz viszonylag kis korkülönbségnek kell lennie a gyerek és a szülő közt."

Én pont, fordítva vettem észre. A 30 éven felül lévő szülők nevelik rendesen a gyereküket. Megvan már hozzá az anyagi,háttér (lakás, kocsi, karrier), ugyanakkor a legtöbb ember ekkorra már kitombolja magát, és komolyabb, felelősségteljesebb lesz. Ettől még ugyanúgy bulizhatnak, játszhatnak, szórakozhatnak együtt.

A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/32Időpont júl. 11. 16:35 Privát üzenet
1 2 3 4

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
13 éves gyerek, elvált szülők. Normális hogy anyának mindent részletesen elmond. Apával történő telefonálást is részletesen. Jó a kapcsolat a különélő apával, de mintha az anyja...
Az normális hogy a szülők elvárják hogy a gyerek vagy dolgozzon vagy tanuljon?
Normális, ha a szülők ilyen szörnyűségeket feltételeznek a gyerekükről?
Szülök! Hogy fogadnátok ha a 21 éves lányotok egy normális romával jönne össze?
Szülők, akiknek a gyerekei még nem függetlenek! Szerintetek normális, ha egy szülő ezt gondolja?
Mi a normális gondoskodás és mi az ami már szülők és kamaszok szerint elkényeztetés?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Szülő-gyermek kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!