Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vannak még egyáltalán normális...

Vannak még egyáltalán normális szülők?

Figyelt kérdés

Ahogy olvasom a gyiket, fel kell tennem a kérdést: léteznek még egyáltalán normális szülők, akik szeretik a gyereküket, és normálisan, szeretettel bánnak velük?

Oké, értem, hogy ide azok írnak főleg, akiknek problémájuk van, mert akinek nincs, az minek írjon. De a környezetemben dettó ugyanezt látom, és teljesen mindegy, hogy szegény csóró tanulatlan, vagy gazdag elit diplomás emberekről/családról van szó. Minden szülő teljesen idióta, ki így, ki úgy. Van aki veri a gyereket, van aki otthagyja és le sem szarja, más folyamatosan vegzálja, érzelmileg zsarolja, vagy esetleg csak simán alkesz és a gyerek amiatt szenved, a kínálat gyakorlatilag kimeríthetetlen. Létezik még egyáltalán normális szülő a világon?



2019. júl. 11. 15:51
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
89%

Én normális szülőnek erzem magam !

Ez nem jelenti azt, hogy tökéletes lennék, de támogatom amiben csak tudom a gyerekemet !

És szerintem vagyunk jópáran még akik normalisak !

Szóval Jelen 👋

2019. júl. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
71%
Akár úgy is feltehetted volna ezt a kérdést, hogy vannak-e még egyáltalán normális tinik, akik nem kínszenvedésként élik meg ha a szüleik próbálnak embert nevelni belőlük
2019. júl. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
57%
Biztos.... biztos létezik.
2019. júl. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
78%

Vannak.

De általában nem azok írnak itt kérdéseket, akiknek nincs semmi problémájuk magukkal, a szüleikkel vagy a párjukkal. Ezért tűnik úgy, hogy csak a baj van.

2019. júl. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
58%
Jogos a kerdes, en is ezt tapasztalom a környezetemben, pedig nem vagyok mar tini. A baj ott kezdödik, hogy az emberek nem gondoljak at rendesen a gyermekvallalas dolgot. A legtöbb szülönek egy vasgolyot Sem adnek szivem szerint. Tisztelet a kivetelnek.
2019. júl. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem vannak, de ahhoz viszonylag kis korkülönbségnek kell lennie a gyerek és a szülő közt. Ezt úgy értem, hogy a 20-as évei elején/közepén érdemes szülnie az illetőnek.


Nálunk is rengeteg konfliktus van sajnos, mert a szüleim kis híján a nagyszüleim is lehetnének. Olyan igazi baráti kapcsolat ilyenkor eleve nem tud kialakulni (szerintem).

2019. júl. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 Mihago ***** válasza:
42%
Vannak bizony! Én például soha nem csináltam gyereket, hogy ne kelljen ebben a fos világban vergődnie. Különben is, milyen lesz itt ötven év múlva? Ölik majd egymást az emberek egy csepp vízért.
2019. júl. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim “normális szülők”, mindenben támogatnak, jó a kapcsolatunk. Szóval léteznek.
2019. júl. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
60%
Az ugye mindenkinek világos, hogy a kérdések 90 százalékát az unalom szülte? Mindig vannak slágertémák, most épp a gonosz anyukák, nyilván ez a nyári szünet miatt. Szeptembertől majd jön napi 10 “elveszett/ellopták a méregdrága telefonomat, hogy mondjam meg itthon” meg a “terhes vagyok, hogy mondjam meg itthon” és aztán a karácsonyos vergődések... egy kiírja, és a többi tromfolni akar, aztán megy itt a vetélkedés.
2019. júl. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
73%

"Szerintem vannak, de ahhoz viszonylag kis korkülönbségnek kell lennie a gyerek és a szülő közt."


Én pont, fordítva vettem észre. A 30 éven felül lévő szülők nevelik rendesen a gyereküket. Megvan már hozzá az anyagi,háttér (lakás, kocsi, karrier), ugyanakkor a legtöbb ember ekkorra már kitombolja magát, és komolyabb, felelősségteljesebb lesz. Ettől még ugyanúgy bulizhatnak, játszhatnak, szórakozhatnak együtt.

2019. júl. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!