Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vannak még egyáltalán normális...

Vannak még egyáltalán normális szülők?

Figyelt kérdés

Ahogy olvasom a gyiket, fel kell tennem a kérdést: léteznek még egyáltalán normális szülők, akik szeretik a gyereküket, és normálisan, szeretettel bánnak velük?

Oké, értem, hogy ide azok írnak főleg, akiknek problémájuk van, mert akinek nincs, az minek írjon. De a környezetemben dettó ugyanezt látom, és teljesen mindegy, hogy szegény csóró tanulatlan, vagy gazdag elit diplomás emberekről/családról van szó. Minden szülő teljesen idióta, ki így, ki úgy. Van aki veri a gyereket, van aki otthagyja és le sem szarja, más folyamatosan vegzálja, érzelmileg zsarolja, vagy esetleg csak simán alkesz és a gyerek amiatt szenved, a kínálat gyakorlatilag kimeríthetetlen. Létezik még egyáltalán normális szülő a világon?



2019. júl. 11. 15:51
1 2 3 4
 21/32 Mihago ***** válasza:
28%

Annak is gratulálok, aki szerint a kétségbeesett hozzászólásokat "csak az unalom szüli". Hogyne, ezerszámra unatkoznak a tinik, és mivel ki van nyalva a seggük, más dolguk sincs, mint rémtörténeteket költeni a szüleikről.


Az ilyen hozzászólókról biztosan lehet tudni, hogy brutálisan ütik-verik a gyereküket, beleszarnak minden örömükbe, és háztartási robottá igyekeznek őket degradálni. Tudniillik az én apám is ilyen volt. Ha ma történne mindaz, amit velem megcsinált, már régesrég börtönben lenne. De neki ez normális volt, és hőzöngve mondogatta mindenkinek, hogy amikor mi, gyerekek "azt hisszük, hogy senki sem hallja" (implikálva, hogy ő aztán mindent tud, közben a cipőjét alig tudta egyedül megkötni), akkor "azon versenyzünk, hogy ki tud nagyobb rosszat mondani a szüleiről". Ilyen elképesztő fantáziavilágban élt, ahol ő, a Szülő mindig jóságos, bölcs, és tökéletes, a gyerek pedig aljas, hazug és sunyi, ezért jobb, ha bezárjuk és rendszeresen végigvágunk rajta.

2019. júl. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Mihago, az, hogy te nem láttad az ezredik kérdést az ájfonért hisztiző kislánytól, a 13 évestől, akinek a gonosz fater nem engedi, hogy együtt “aludjon” a pasijával, a 15 évesről, akit mumus anya nem enged suliidőben folyton bulizni stb stb még nem azt jelenti, hogy ezek nem is hangoztak el.

A személyeskedésed meg végtelenül szánalmas.

2019. júl. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
A szüleim vertek, elhúztam a francba, már mindketten meghaltak (alkeszek voltak), nem érdekelt, azt se tudtam mikor volt a temetés. Megfogadtam, hogy sose emelek kezet a gyerekemre és ez így is van. Mindent megbeszélünk, én normális szülőnek tartom magam a férjemmel együtt. Ismerősök közül kb. 10-ből 2 van.
2019. júl. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

"Kedves Mihago, az, hogy te nem láttad az ezredik kérdést az ájfonért hisztiző kislánytól, a 13 évestől, akinek a gonosz fater nem engedi, hogy együtt “aludjon” a pasijával, a 15 évesről, akit mumus anya nem enged suliidőben folyton bulizni stb stb még nem azt jelenti, hogy ezek nem is hangoztak el.


A személyeskedésed meg végtelenül szánalmas."


A kérdésben nem erről volt szó!

2019. júl. 11. 23:00
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
A gyk olyan, mintha egy kulcslyukon át néznél egy szobába és azt hinnéd, hogy csak az van bent, amit a kis 1 centis résen át látsz. Felnőttként úgy gondolom, hogy a szüleim teljesen normálisak, jól neveltek engem. Viszont mondjuk 16 évesen kiírhattam volna én is ide egy kérdést, hogy a szemét szüleim nem engednek ide vagy oda egyedül éjjel és mindenki sajnált volna, mocskolta volna a szüleimet, hogy "majd mamahoteles lesz a gyerek" vagy "mikor éljen, ha nem most?", tanácsolták volna, hogy költözzek el és szakítsam meg velük a kapcsolatot. Természetesen akkor én is így éltem meg a dolgot, gyűlöltem őket, azt gondoltam, hogy elcseszik az életem, amiért nem mehettem akkor és oda, amikor én gondoltam. Mai szemmel visszanézve már nem is értem, hogy hogy gondolhattam, hogy jó ötlet lenne olyasmit csinálni, amitől a szüleim (jogosan) tiltottak. Nem stockholm szindrómáról van szó, nem értek egyet azzal, hogy egy egészséges lelkű embernek előnyére vált volna a verés, lelki terror vagy hasonlók és még akár hálás lenne érte, bár nálunk nem is történt ilyesmi. Látom, hogy sok dolgot rosszul tettek a szüleim, van, amit én máshogy csinálnék, ha gyerekem lenne, de attól nem lesz valaki rossz szülő, hogy néha hibázik, emberek vagyunk.
2019. júl. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

De igen, pont ezekről van szó legtöbbször a “folyamatos vegzálás” alatt. A kis tinik meg egymást túllicitálva szidják a szüleiket, hogy így meg úgy szemetek.

De egyébként minek kérdezel, ha nem bírod elfogadni a válaszokat? Elnézést, hogy nem fogom én is fröcsögve szidni azt a szülőt, aki adott egy pofont a 12 éves kicsi fiának, amiért sokadszorra is cseszett hazajönni pl a megbeszélt időben és nem árulja el, hova jár. Olyat aligha láttam az itt tölfött 7 évem alatt egyébként, ahol a kérdés valósnak tűnt (nem hisztinek) és a kommentelők ne segítettek volna a megfelelő infókkal.

Ennyi erővel meg amúgy én azt kérdezhetném itt vergődve, hogy itt, a gyíkon minden tini szemét és nincsenek normálisak?

“Minden szülő teljesen idióta”

Gusztustalan dolog ezt így kijelenteni, pláne hogy egy ilyen kamugyáros oldallal akarod alátámasztani. Az én szüleim nevében kikérem magamnak ezt az általánosítást.

2019. júl. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

"A 30 éven felül lévő szülők nevelik rendesen a gyereküket."


Nehogy azt gondold, hogy mindenki révbe ér anyagilag és agyilag is 30-on felül, szóval rögtön mintaszülő lesz...

Van, akinek 35 évesen sem való gyerek, mert egyszerűen olyan. Nem feltétlen rossz ember, csak magának való, éretlen. Ráadásul nem is házasodik a gyerek érdekében sem.


(Én írtam a 20-on éves szülőket, hogy jobbak sztem)

2019. júl. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Az én szüleim is rendesek, segítenek mindenben. Járok is haza hozzájuk minimum kéthetente hétvégére.
2019. júl. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Pont annyi nem normalis szulo van, mint ahany nem normalis ember. A magyar tarsadalom nagy resze frusztralt, idegbeteg, szar a munkahelye, es a sajat szuleiktol is elnyomast kaptak. Namost rengeteg ilyen, erzelmileg labilis ember szul, ezek a tulajdonsagok a gyerek mellett pedig csak felerosodnek, mert alapbol stresszes felnevelni egyet.
2019. júl. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nincsenek már normális szülők. Pedig itt az összes gyermek kitűnő tanuló, mellette diákmunkázik, és még a háztartást is teljesen ők vezetik, de még hímezni és a kertet gondozni is önként ajánlkoznak. Mindezt úgy, hogy napi 5-6 órát alszanak csak, a párjuk nemiszervét pedig még gondolatban sem érintik meg, kizárólag alvás miatt töltik együtt az éjszakát.


És mégis mindenért kikapnak, veszekednek velük, mindent tiltanak nekik, ruhákat évekig nem csak nem vesznek a szüleik, de még azt is megszabják, hogy saját fizetésüket sem költhetik rá! Bezzeg a testvéreik, akik lusta és gonosz teremtések, na ők a legdrágább telefontól kezdve, a luxus utazáson és autón keresztül, a saját lakásig mindent megkapnak. Legalábbis a Gyakoris “kamaszpanasz” szekció leggyakoribb sirámai mind erről szólnak. Mi pedig elhisszük, az utolsó szóig, mindent. Gonosz, gonosz szülők szent gyermekei, az ég óvja minden lépéseteket! 😱

2019. júl. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!