Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy a 30 éves...

Mit csináljak, hogy a 30 éves fiam visszatérjen a jó útra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon ki vagyok borulva. Fiam 30 éves, 5 év után otthagyta a barátnőjét, akivel most költöztek volna össze. Egyszerűen mert neki fontosabb, hogy minél többet járhasson kocsmába a barátaival, itthon folyamatosan nyomja a videójátékokat és 18 éves kislányokkal cseveg. Ez a nő egy csodás teremtés volt, 27 éves, jó családból való, iskolázott és sikeres, valamint nagyon szép. Olyan boldog voltam, hogy a fiamat úgy imádja! Most teljesen össze vagyok törve. Mi lesz így a fiammal? A volt barátnőjénél szerintem még lenne esélye. Írtam neki és sír egész nap, szereti a fiamat. De hogy segítsek neki visszatérni a jó útra?


Kérlek, segítsetek! Aggódom és egyben szégyenkezem!


2019. júl. 11. 21:34
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
86%

Mutasd be nekem a lányt. :)


AMúgy ilyenkor már nem nagyon tudsz mit csinálni. Max mondod neki, hogy viszlát, mehet albiba. Már ha dolgozik...

2019. júl. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudsz mit csinálni, ez az ő dolguk.
2019. júl. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
88%
Inkább örülj, hogy a lány megszabadult az önző fiadtól. Remélem rájön a fiad, mit veszített, a lánynak pedig sok boldogságot kívánok az életéhez!
2019. júl. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
57%

Ha fiad is szeretne változtatni, akkor lehet rajta segíteni. Két dologra gondolok:

1. Megijedt a felelősségvállalástól, az elköteleződéstől, az önálló élet lehetőségétől.

2. Van valami gond a párkapcsolatukban, amiről nem tudsz, fiad a szakítást látta jobbnak és elmenekült, nem tudta megoldani a helyzetet, esetleg olyan helyzet volt, amiről úgy gondolta: "így már nem éri meg"...

Lehet harmadik-negyedik verzió is mert az élet nem fekete-fekér hanem nagyon nagyon bonyolult.

2019. júl. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Dolgozik a fiam és maga is arra hivatkozik, hogy költözés előtt megijedt attól, hogy most már nagyobb lesz a felelősség a hátán.
2019. júl. 11. 21:49
 6/39 A kérdező kommentje:
Azt is mondja, hogy neki nem hiányzik az, hogy valaki elszámoltassa, megkérdezze, hogy merre van és hasonlók.
2019. júl. 11. 21:50
 7/39 anonim ***** válasza:
55%

A fiad igazi életképtelen mama kedvence. Ezt te cseszted el anyuci. 30 évesen nem tud felelősséget vállalni a tetteiért? Mi az, hogy "elszámoltassa"? :D

Talán alapelvárás hogy ne videójátékokkal és a kocsmai barátokkal töltse az ideje nagy részét ha már ilyen "csodálatos" párja van.

Hagyd békén a csajt, ne írogass neki. Had legyen jobb élete egy normális FÉRFI mellett.

A te fiad még csak egy nyomorult életképtelen mama kedvence.

2019. júl. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
74%

Értem. Abból, hogy a virtuális valóságba menekül, nemlétező, látszat-kapcsolatokat épít ki olyanokkal, akikkel élőben össze se jöhetne - illetve kicsi lenne az esély rá - (18 éves kislányok stb) úgy tűnik: nem nőtt fel.

Javasolhatod neki pszichoterapeuta felkeresését, többet szerintem nem tudsz tenni.

2019. júl. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
50%
Nem szereti mar, meg mindig nem erett kapcsolatra. Te gyereked, nem most kellene nevelni, 15 evesen kellett volna. Mar mindegy. Ne szolj a dolgába.
2019. júl. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
83%
Szimplán jobb felelősség és gond (elszámolás) nélkül élnie a mami hotelben, minthogy a párjáért/párjával felelősséget vállaljon.
2019. júl. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!