Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy a 30 éves...

Mit csináljak, hogy a 30 éves fiam visszatérjen a jó útra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon ki vagyok borulva. Fiam 30 éves, 5 év után otthagyta a barátnőjét, akivel most költöztek volna össze. Egyszerűen mert neki fontosabb, hogy minél többet járhasson kocsmába a barátaival, itthon folyamatosan nyomja a videójátékokat és 18 éves kislányokkal cseveg. Ez a nő egy csodás teremtés volt, 27 éves, jó családból való, iskolázott és sikeres, valamint nagyon szép. Olyan boldog voltam, hogy a fiamat úgy imádja! Most teljesen össze vagyok törve. Mi lesz így a fiammal? A volt barátnőjénél szerintem még lenne esélye. Írtam neki és sír egész nap, szereti a fiamat. De hogy segítsek neki visszatérni a jó útra?


Kérlek, segítsetek! Aggódom és egyben szégyenkezem!


2019. júl. 11. 21:34
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
Végre nők nélkül? A fiam egyedül önmaga tőlem képtelen lesz elköltözni. Albérletbe nem akar menni, mert azt mondta, hogy 2 évig elég volt, hogy másnak fizetett más lakásáért. Ide meg belead a rezsibe. A volt barátnője kapott házat a szüleitől, jobban mondva építkeznek számára, az lesz kész nemsokára és oda költöztek volna.
2019. júl. 12. 00:16
 22/39 A kérdező kommentje:
Persze miattam 40 éves korában is élhet itt a szülői házban. Elfér, nem erről van szó. Csak minőségibb életet szerettem volna neki.
2019. júl. 12. 00:18
 23/39 anonim ***** válasza:
30%

Most azért vegyen el egy nőt,hogy majd együtt felvegyék a CSOK-ot?:D


Hát,micsoda minőségi élet,kényszerházasság a vagyonért.

Képmutató élet.

Azért házasodjon,hogy legyen hol laknia.

Meg legyen egy "tökéletes feleség",aki majd irányítja egész életében.


Nem mindenki ugyanarra vágyik.

Ha az a nő tényleg annyira okos és sikeres lenne,nem sírna egy olyan pasi után,aki kocsmázni szeret,hanem keresne egy magához hasonlót...

2019. júl. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
28%

A volt barátnője kapott házat a szüleitől:D

Innen fúj a szél.....


Ha együtt élnének egész életében hallgathatná,hogy azt a házat ő kapta a szüleitől,és ő csak egy megtűrt személy.

Nem csoda,ha jobb az otthoni lakásban,ott legalább nem lesz sosem másodhegedűs.

2019. júl. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

Senki nem említett CSOK-ot, de még csak házasságot sem.


Igen, együtt élni egy jó nővel minőségi életet jelenthet, főleg hogy azért a nőért masszívan 5 éve oda meg vissza van.


40-50 évesen a szülői házban élni, egyedülállóként... hát nem tudom, én nem tudnám magamnak elképzelni.


Viszont már felraktam a kezemet. Csinál, amit akar. Nem vezet sehova, az biztos.

2019. júl. 12. 10:48
 26/39 anonim ***** válasza:
54%

Lehet,hogy neked nem ilyen a tökéletes élet,de lehet neki igen.


Több ilyen pasit ismerek,elmúltak 40 évesek,nincs senkijük.Van valami hobbi,ami kitölti az életüket.

Nem mindenki vágyik családra,meg arra,hogy állandó egy nő legyen körülötte,akinek meg kell felelnie.


Van,akinek nem éri meg az a fajta minőség,amiről te beszélsz,mert nem érzi közben szabadnak magát,akkor milyen élet az?

Egy állandó börtön.


Van,aki beéri kevesebbel,de szabadon...


Látszik a lepontozásból is,hogy az emberek képtelenek elfogadni,hogy nem vagyunk egyformák.


De még amúgy is csak 30 éves,ez még változhat.

Amíg a kocsmából nem minden nap részegen jön haza,addig nincs gond.


40 évesen is lehet ilyen marad,lehet változni fog.

De jelenleg nem vágyik arra,ami a te elképzelésed.

2019. júl. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
Rendben. Már mondtam neki is. Én sok sikert kívánok ehhez a fajta élethez. Valamint reménykedem, hogy később sem bánja meg a döntését.
2019. júl. 12. 12:33
 28/39 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ez a legtöbb,amit tehetsz,hogy támogatod.


Ha meg is bánja,akkor is legalább egyedül lesz ezzel a dologgal.

Az sokkal rosszabb lenne,ha összejönne ezzel a nővel,esetleg idővel jönne 1-2 gyerek,aztán megbánná.


Sokan megbánják ezt,csak kevesen ismerik be.


A megbánás a legfeleslegesebb életérzés szerintem.

Sosem azt kell néznünk mit tennénk ma,hanem,hogy az akkori énünk mit miért tett.

A jövőt nem látja előre senki.

És ezért tartom feleslegesnek az ilyen "mi lett volna ha" önmarcangolást,bármiről is legyen szó.

2019. júl. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
73%

"

A fiadnak van igaza. Végre élhetné a saját életét úgy ahogy neki jó, a nők irányítása nélkül, erre te még abba is beleszólnál, hogy kivel és mikor alapítson családot.


Ma már nem éri meg a családalapítás, ha a nő bekattan viszi a házat és a gyereket, a fiad meg mehet a híd alá."


Azt azért vágod, hogy az ilyen " férfiak" az anyjukon élősködnek? Tőlük kapják a pénzt, ételt, fejük felé fedelet. Akkor miről is beszélünk? Milyen házat vinne az asszony? :DD A képzelt házadat? Így könnyű ekézni meg elmélkedni a gonosz nőkről, hogy ki van nyalva a segged. Nem az a gond, hogy ott hagyta a csaját, hanem hogy az anyja, körülötte élők életét is tönkre vágja, mivel életképtelen alkoholista. Nálunk is van két ilyen jómadár a családban, ők is teli szájjal szidják a nőket, de közben a markukat nyújtják az anyjuk nyugdíjáért.

2019. júl. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
36%

"Szerintem ez a legtöbb,amit tehetsz,hogy támogatod." Jaaaj itt már nem gond a "támogatás", a pénz. Ha az anyja a bank.

Gusztustalan kettős mérce. Bár valószínű te is így élsz.

2019. júl. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!