Nem bízik bennem a fiam?

Figyelt kérdés
A fiam 26 éves. Két hete monda el nekem hogy meleg. Ami nekem azért furcsa mert egyáltalán nem vagyunk (én és a férjem) homofóbok. Azt mondta hogy 15 éves kora óta tudja magáról. Ennyire nem bízik bennünk? Vagy máshol ennyire homofóbok? Ezt én nem tapasztalom.

2019. júl. 11. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem bizalomról van szó, csak nem akar csalódást okozni
2019. júl. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Es de, nagyon sokan kitagadják ilyenkor a gyereküket es nem beszelnek vele tobbet.
2019. júl. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg tőle.
2019. júl. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyszerűen szégyellte, és még ha nem is a konkrét haragotoktól félt, de attól igen, hogy csalódottak lesztek miatta.

A lényeg, hogy elmondta. A ti dolgotok innentől annyi, hogy ugyanúgy szeressétek, mint eddig. Ne kezdjetek el máshogy bánni vele, ne éreztessétek, hogy ő más, minden maradjon a régiben és ha egyszer szeretné bemutatni a párját, akkor aztán végképp érezhetitek a bizalmat, tiszteletet :)

2019. júl. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Ismerősöm 28 éves, a napokban vallott az anyukájának, nem fogadta valami jól. Nekem is két éve mondta csak el, pedig tini korában már voltak kapcsolatai. Sajnos nem mindenki megértő és elfogadó, nem akarnak csalódást okozni, de tőle kell megkérdezni, miért most mondta csak el.
2019. júl. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen vallomás megtételéhez bátorságot kell gyűjteni. Úgy tűnik, ez a fiadnak több, mint 10 évbe telt.
2019. júl. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld el úgy a dolgot, hogy ilyen helyzetben az ember fejest ugrik a semmibe. Akár mennyire is bízol a szüleidben benne van, hogy elveszítesz mindenkit akit szeretsz. Sajnos benne van még azoknál a szülőknél is, akiken úgy érzi az ember, hogy szeretik és elfogadják.

Az ember nagyon el tud merülni ebben a helyzetben. Mert a látszat boldogságban csak ő maga szenved de a családja, a szerettei mellette vannak. Viszont mikor elmondja mindent és mindenkit elveszíthet ami fontos számára. Végtelenül kínzó gondolat, hogy egy olyan helyzetben ahol minden csepp szeretetre szükséged van, hogy szembe tudj nézni a világgal azt kockáztatod, hogy elveszítheted a számodra legfontosabb embereket is.

Én 34 évesen mondtam el először. És még így is életem legnehezebb vallomása volt pedig én már a saját lábamra álltam rég.

2019. júl. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A valódi okot csak ő tudhatja. Na meg hiába nem vagytok homofóbok az sem életbiztosítás. Sokan vannak úgy, hogy valamivel nincs gond csak a családban ne legyen és nem csak a szexualitás témakörben.

Hallottam olyan esetet is ahol a szülő testvére is meleg, elvileg elfogadja, amikor a gyerek vallotta be meg ment a balhé hetekig....

2019. júl. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Én anyának 18,apának 20 éves koromban mondtam el, és hiába tudtam a szívem mélyén hogy el fognak fogadni és semmi sem fog változni, azért bennem colt egy kicsike 'ha' érzés, hogy mi lesz akkor, ha mégsem. 18 évesen már keresőképes tudok lenni és ha kiraktak volna otthonról saját lábamon talpra tudtam volna állni, de szerencsére nem így történt. Én addig nem is akartam coming outolni amíg benne nem voltam egy biztos párkapcsolatban, nehogy lekicsinyítsék a problémát, hogy ez majd változni fog meg ilyenek. De saját magamnak is időbe tellett amíg rájöttem mi is ez az egész, amíg nem voltam biztos a dologban senkivel sem beszéltem erről. Szóval fel a fejjel, ti mindent jól csináltatok :)
2019. júl. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem is kellett volna elmondania, mivel a szexuális identitása az az ő (és a párja) magánügye. Senki másra nem tartozik rajtuk kívül. Vagyis hát elméletben így lenne. Csak ezt nem lehet magánügyként kezelni. A családnak furcsa lesz, hogy 26 éves létére miért nem volt még partnere, vagy ha komolyabb szerelemre és hosszú távú kapcsolatra vágyik, nem titkolhatja el örökre a párját előletek, mert úgyis lesz közös programotok.


Titkolhatja azért is, mert bár nem vagytok homofóbok, sosem beszélgettetek vele a szexualitásról, így nincs tisztában azzal, hogy hogyan fogadnátok ezt a hírt. Lehet, hogy kitagadnátok, vagy egyszerűen csak megszakadna köztetek a kapcsolat? Talán bántalmaznátok (őt és akár a párját) is érte őt fizikailag vagy lelkileg?


Én is eltitkoltam a szüleim elől a "legdurvább" (és egyben legszégyelltebb) vágyamat, hogy crossdresser vagyok - azaz férfi létemre szeretek női ruhába öltözni (igaz én nem sminkelek, nem lakkozom a körmöm stb.). Az albérletben, ahol lakom, van egy kisebb ruhatáram. Egyszer meglátogattak a szüleim, amikor megkértem őket, hogy ne turkáljanak a szekrényeimben. Anyának persze első dolga volt benyitni pont abba a szekrénybe, ahol a ruhákat tartottam. Egy héttel később hazamegyek és kapom a kérdést anyától:

- Fiam, ugye nem vagy pedofil? (Ezt hogy rakta egyáltalán össze?!) Mert én azt nagyon elítélem.

Fun fact: a ruháimat bezzeg nyúlná lefele (mindig megjegyzi, hogy nem adok-e neki valamit). Viszont ha én nézek ki valamit, ami tetszik, megy az undorodás. Közben nem is látott még nőibe öltözve. Nem is fog.


25/F

2019. júl. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!