Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért fáj anyaméknak, hogy...

Miért fáj anyaméknak, hogy nem szeretem a gyerekeket? 18/L

Figyelt kérdés

Igen, persze mindenkiben felmerül a kérdés hogy ennyi idő koromban még nem dönthetnek erről, de belátásom szerint nem vagyok jó anyának.

Nem tudok úgy bánni egy gyerekkel ahogyan elvárják tőlem, és az sem tetszik, hogy bármit kérdezek rajta kívül lehurrognak, hogy fáradtak, de ha a kisgyerek vonyít neki egyet, rohan. Egyszerűen nem vagyok gyerekimádó, nekem nem megy a folyamatos "igenezés" a gügyögés meg a "jaj de ügyes"ezés, nem lep meg ha valamit csinál a gyerek, nem vidít fel meg nem hoz lázba. Úgy érzem, hogy képtelen vagyok anyának, és emiatt néznek rám rossz szemmel. Semmi kedvem ahhoz hogy ugráljon valaki körülöttem, akit nem is értek és nem vagyok képes elviselni a vinnyogást sem, mikor hajnalban aludni akarok, és nem akarok állandóan figyelni valakire.

Nem tudom nekik eléggé elmagyarázni a dolgot, hogy nem kell, és ne számítsanak erre sem. Ebbe az identitásom is közre játszik, hogy nem akarok és nem is tudok majd, szóval nem azon múlik, hogy megtalálom e a megfelelőt.

Hogyan adjam tudatukra?



2019. júl. 12. 12:18
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
37%
Nyári szünet.
2019. júl. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
értelmes válasz.
2019. júl. 12. 12:50
 3/27 anonim ***** válasza:
95%
sehogy, ez kizarolag a te, plusz esetleges jovobeli parod dolga.
2019. júl. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%
Enis dettó. 19 vagyok és nem viselek el a közelemben gyereket. Nem tudok velük egyhangba lenni és sokszor mégis kaptam már hogy milyen bunkó vagyok a gyerekekkel, de nekem ez egyszerűen nem megy. Nem tudok gyerek közelében maradni és ez fordítva is igaz.
2019. júl. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk szerencsére nem volt nagyon ilyen nyomás. Ha ment a tévében valami babás műsor, vagy snitt, akkor édesanyám "de aranyos" meg hasonlók, én meg ültem faarccal. De nem nagyon piszkált vele, az öcsémnél sem kérte nagyon a segítségemet, mondjuk akkor még én is kisebb voltam. Inkább a nőismerősök és az anyósom/élettársam családja aki problémás ilyen szempontból.

De ezt most nem részletezem.

Én 30 feletti vagyok, de még mindig nem változott a véleményem.

Persze rokonok gyerekeivel elvagyok, és illedelmes vagyok a terhes nőkkel, kisgyerekes anyákkal, apákkal is, ha normálisak.


Szerintem nem kell nagyon hangoztatni ezt, mert annál jobban betámadnak. Nem kell felületet adni a beszólásoknak. 18 évesen simán csak ignoráld, ha gyerekekről van szó. Nem kell ezt túlbonyolítani még ilyen korban.

2019. júl. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
98%
#4es vagyok. Annyit még elfelejtettem hogy volt párommal ezért mentem szét mert megkaptam hogy legalább a rokonságában ellehettem volna a gyerekekkel. De nekem egyszerűen nem ment.
2019. júl. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
18%

Mit adnál a tudtukra? Ha jól értettem, már tudják, hogy nem szereted a gyerekeket, különben nem zavarná őket.


Teljesen felesleges már most hangoztatni, hogy te soha nem fogsz szülni. Egyrészt rengetegen gondolták már meg magukat. Lehet, hogy te soha nem fogod, de emiatt ennyi idősen egy ilyen kijelentést nem lehet teljesen komolyan venni. Másrészt ha tudod, hogy idegesíti őket, örülj, hogy még néhány évig senki nem piszkál azzal, hogy mikor szülsz és ne követeld önként a kioktatást. Ha tényleg nem akarsz gyereket, az rengeteg embernek nem fog tetszeni. Meg kell tanulnod elfogadni és kész.

2019. júl. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
83%

Azert faj nekik, mert unokat akarnak. Ugye cuki gyerek, lehet vele jatszani de hat megsem az o felelosseguk igazan.

Igy mondjuk en is lennek szulo:DD

En meg csak 16 vagyok, de mar most mondogatom nekik, hogy nekem nem lesz gyermekem. Hagy szokjak.

2019. júl. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
59%

Egyedül a te dolgod, hogy eldöntsd, akarsz-e gyereket. 18 évesen még éppen hogy felnőtt lettél, egyáltalán nem aktuális a téma ennyi idősen (csak bizonyos népcsoportoknál).

Attól, hogy a más vinnyogó kölykét nem szereted, még lehet belőled később szuper anyuka. Az én anyám sem szeret más gyerekeket, de velem tökéletesen bánt. Szeretetteljesen nevelt, és volt hozzám türelme, 3 évesen már írtam-olvastam, és sokkal többet tudtam, mint más gyerekek, köszönhetően annak, hogy rengeteget foglalkozott velem, mesét mondott, tanított.

De ha soha nem akarsz gyereket a későbbiekben sem, akkor sincs semmi. Ettől nem vagy rossz ember. Az a rossz ember, aki gyereket csinál, aztán embertelenül bánik vele. Ez rád tartozik és a leendő párodra, nektek kell közösen döntenetek a gyerekvállalásról, nem a szüleidnek, Manyi néninek vagy akárki másnak.

2019. júl. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
68%

“Ebbe az identitásom is közre játszik, hogy nem akarok és nem is tudok majd“


Reméltem, hogy tegnap kimerítettük a meleg-témát, de akkor most ez az új slágerlistás kérdés. A 16l meg hirtelen öregedett 2 évet, csak sajnos a stílusa ugyanaz maradt.

2019. júl. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!