Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért fáj anyaméknak, hogy...

Miért fáj anyaméknak, hogy nem szeretem a gyerekeket? 18/L

Figyelt kérdés

Igen, persze mindenkiben felmerül a kérdés hogy ennyi idő koromban még nem dönthetnek erről, de belátásom szerint nem vagyok jó anyának.

Nem tudok úgy bánni egy gyerekkel ahogyan elvárják tőlem, és az sem tetszik, hogy bármit kérdezek rajta kívül lehurrognak, hogy fáradtak, de ha a kisgyerek vonyít neki egyet, rohan. Egyszerűen nem vagyok gyerekimádó, nekem nem megy a folyamatos "igenezés" a gügyögés meg a "jaj de ügyes"ezés, nem lep meg ha valamit csinál a gyerek, nem vidít fel meg nem hoz lázba. Úgy érzem, hogy képtelen vagyok anyának, és emiatt néznek rám rossz szemmel. Semmi kedvem ahhoz hogy ugráljon valaki körülöttem, akit nem is értek és nem vagyok képes elviselni a vinnyogást sem, mikor hajnalban aludni akarok, és nem akarok állandóan figyelni valakire.

Nem tudom nekik eléggé elmagyarázni a dolgot, hogy nem kell, és ne számítsanak erre sem. Ebbe az identitásom is közre játszik, hogy nem akarok és nem is tudok majd, szóval nem azon múlik, hogy megtalálom e a megfelelőt.

Hogyan adjam tudatukra?



2019. júl. 12. 12:18
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Általánosítani könnyű... El kell mondanom, hogy hova tartozom, anélkül elég nehéz a kérdés értelmét is megérteni.


Attól még hogy tegnap hallottál egy ilyesmi kérdést, nem azt jelenti, hogy én vagyok az.


A gyakori kérdésekre sokan írnak ki hasonlót.


Pontosan azért írtam bele, hogy tudják...a párom sem fog megváltoztatni ebben.

2019. júl. 12. 13:13
 12/27 anonim ***** válasza:
97%
Miért kell ezt túl ragozni? Felnőtt vagy, az leszel mostmar egész életedben. A te saját döntésed, hogy lesz gyereked vagy sem. Anyukádék majd megszokjàk. Pont.
2019. júl. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
13%

Mindenki tart egy kicsit az anyaságtól. Aztán a gyávábbja nem is szokott szülni, de általában aki mégis meg meri próbálni, megváltozik és belátja, hogy anyának lenni az egyik legnagyszerűbb dolog a világon.

Most azt hiszed, hogy ez valami különleges, dolog, vagy átok, vagy mittudomén, de nem. Sok kamasz nem szereti a gyereket és a gyerekkel járó problémákat, korlátokat, felelősséget, de aztán valahogy mégis jó szülök lesznek :)

Természetes, hogy nem tetszik anyukádnak, hisz az anyaságnál csak egy dolog szebb: nagymamának lenni. Megérni, hogy felnőnek a gyerekeid, majd látni családjait növekedni, gyarapodni...valahol ez legbelül a legtermészetesebb folyamat. Tudom, Te kakukktojás vagy, nem így működsz, meg más vagy mint a többiek, a nagy átlag...de azért ne vesd el a súlykot.

Én szúrkolok anyukádnak, hogy nem kínlódott veled hiába

2019. júl. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
90%

Mondd meg nekik, hogy idegesítenek a gyerekek, ennyi.

Lehet pár év múlva nálad is beindul az ösztön és majd vágysz gyermekre, de ha nem, akkor sem gond, nem kötelező.

2019. júl. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
75%
Tudod lehet azért fáj nekik mert nincs több gyerekük rajtad kívül és szeretnének unokát vagy mi.De igazából semmi baj ezzel,rengeteg ismerősöm van aki boldogan él a férjével és nincs gyerekük.Az is lehet később meggondolod magad.Nem muszáj igenezni meg ilyenek meg folyton gügyürészni neki...Tudod lehet hogy más gyerekénél ezt érzed,de a sajátod az teljesen más,ő a te rész és úgy neveled ahogyan te akarod amúgy sem lesz mindig csecsemő és nem kell folyton pesztrálni,de a lényeg hogy kimaradnál talán egy csodálatos személyiség fejlődéséből és életéből..Na mindegy ,te tudod hogyan döntesz ,bárhogy is lesz anyádék előbb vagy utóbb elfogadják
2019. júl. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
81%

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.


Egy mondatot nem bírtál helyesírási hiba nélkül leírni, te nagyon bátor (bár szerintem férfi vagy). Hány gyereked is van? Azok is ilyen szépen írnak-fogalmaznak?

2019. júl. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
25%

Úristen, nyugi, minden 2. 18 éves ezt gondolja.

Nálunk tesóm imádta a gyerekeket, én úgy voltam mint te, most 30 felett vagyunk, neki nincs és ki tudja lesz-e, nekem 3 van.

2019. júl. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
tudod inkább megvédeni akarom magamtól a születendő gyermeket
2019. júl. 12. 14:48
 19/27 anonim ***** válasza:
95%

Ebbe a kérdésbe soha, senki ne szóljon bele. Csak te.

Senkinek semmit nem kell a tudtára adni.


Majd rájönnek.

2019. júl. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Kérdező!


Ne törődj azzal, Anyudék mit mondanak. Nem az a szívtelen, aki tudja, hogy nem szereti a gyerekeket, ezért nem lesz neki, hanem az, aki szintén tudja, ennek ellenére lesz neki, és otthagyja, állami gondozásba adja, másokra bízza, vagy érzelmileg elhanyagolja. Ha később sem változik, akkor ne vállalj gyereket valamiféle idióta társadalmi nyomás hatására. Vekerdy Tamás azt mondta: "Boldog gyereket csak boldog anyuka tud nevelni.". Márpedig ha Te boldogtalan lennél az anyaszerepben, a gyerek megérezné és az egész életére kihatna.

2019. júl. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!