Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi van, ha majd csak akkor...

Mi van, ha majd csak akkor akarok gyereket, ha már nem lehet?

Figyelt kérdés

Napokban egyre több a "nem akarok gyereket, baj/miért/társadalmi nyomás" stb kérdés, szóval a változatosság kedvéért, én is kérdezek egyet. :D


Rólam annyit, hogy gyerekkoromban sose babáztam, fiús voltam, nem kötött le a többi gyerek sem.

Kamasz koromban (16-18) sem tartottam cukinak a babákat.

Szakmai gyakorlatomat fél évig az újszülött, koraszülött osztályon kellett töltenem. Életem legrosszabb fél éve volt. A feladatok kiosztásakor én mindig kiosontam az tömbből.

26 éves vagyok, 8 éve párkapcsolatban, de még mindig nem akarok gyereket. Nem cukik, nem olvadok, sőt, újszülötten kifejezetten csúnyácskának tartom őket.

Nem szeretem a gyerekhangot, nem szeretem, hogy folyton kérdezősködnek, nem szeretem ahogy maguk elé bámulnak. Nem cukik és kész. A 10-15 éves korosztályt sem szeretem, tehát 0-16-ig nem viselek el senkit.


Szüleimnek is mondtam, hogy nem lesz unoka, nagyszülők sem lesznek dédik, de még mindig kérdezgetik, hogy "tervezitek már? Alakul valami? Nem lenne jobb, ha hárman lennétek?"

NEM


Viszont sógornőm ugyanilyen volt. 37 éves koráig váltig állította, hogy előbb lesz k..-rva, mint anyuka.

Láss csodát, 38 évesen, bejelentette, hogy a férjével gyereket akartak, és pár hónapon belül teherbe is esett.


Szóval ebből kiindulva, mi van, ha nekem az anyai ösztöneim csak 40 éves korom után lángolnak fel?

Akkor viszont már nem szeretnék vállalni. Annyit nem ér meg, hogy nagyobb eséllyel alakuljon ki a magzatnak egészségügyi problémája.

Később meg már nem is lehet, 50 körül menopauza, és integet az ember a hajónak.


Mit gondoltok? Várjak még 10 évet, ha nem változik a helyzet? És 36 évesen, amíg nem csúszok le a lehetőségről, csináljunk gyereket, és imádkozzak minden erőmmel, hogy az alatt a 9 hónap alatt előjön belőlem az anyai ösztön?

Vagy nagyobb az esély a pofára esésre, hogy 40 évesen jól megbánom a gyereknemzést és szörnyű anya leszek, mert nem tudok egy gyerekkel szépen beszélni sem?


Volt valaki ilyesmi szituációban, akinek kitolódott a gyerekezés-ötlet? Mi lett belőle? A trimeszter alatt megszerettétek (vagy inkább csak megbarátkoztatok a gondolattal?), esetleg nevelés közben éreztetek rá a dologra? Vagy van olyan, aki inkább a férjére bízza rá a gyerekkel foglalkozást?


2019. júl. 12. 15:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

Gondolkodtam már ezen. 37 vagyok es nem akarok gyereket bár én nem mondom hogy soha.De most nem az biztos.

Hogy mi lesz?nem erdekel

2019. júl. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Ha 40-50 körül szeretnél gyereket és természetes úton már nem lehet, akkor örökbefogadsz. Vagy előtte lefagyasztatsz és esetleg béranya. Az sem kizart, hogy annyit fejlődik a technika, hogy mesterséges méhek is lesznek, tudtommal állatnál már tesztelték..

Szerintem a 3d-s nyomtatók korában nem olyan elrugaszkodott dolog az, hogy 20 év múlva itt is tarthatunk.

Annyi biztos, hogy ha nem szeretnél, nem állsz rá készen, ne vállalj. Egyébként szerintem az örökbefogadàs is csodás dolog. A barátnőm is örökbefogadott, nagyon jó kapcsolata van a szüleivel, sok vér szerinti anya és apa is megirigyelné.

2019. júl. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%

Gondolkodtam már ezen. 37 vagyok es nem akarok gyereket bár én nem mondom hogy soha.De most nem az biztos.

Hogy mi lesz?nem erdekel most most van. ÉS MOST ezt érzem

Ennyi

2019. júl. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%
Ja és nincs bajom a gyerekekkel,sőt. Csak nem akarok sajátot.
2019. júl. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%
Fiatal vagy.Nem akarsz gyereket Ezzel nincs semmi baj.Ha kesobb szeretnel gyereket es mar nem lehet ott van az orokbefogadas lehetosege is,de ahogy olvastam te tenyleg nem akarsz gyereket igy nem hiszem hogy lesz barmikor is.A te eleted a te dontesed :) ne aggodj meg 40 eves korig lehet egyszer beledcsap hogy gyereket akarsz.Meg sokaig lehet...
2019. júl. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Társadalmi nyomásra ne vállalj gyereket! Ha nem leszel jó anya, a gyerek is sérülni fog. Ha jól értem, valami egészségügyi foglalkozást tanultál, hogy újszülött osztályon kellett szakmai gyakorlatot töltened. Nem tudom, mit tanultatok ott, de bizonyára hallottál a hospitalizációról. Ha a gyerek a kora gyermekkorban nem kapja meg a szeretetet, az visszafordíthatatlan károkat okoz.

Egy gyermek vállalásához anyagi, szellemi, érzelmi és szociális érettség kell. Még egy kutyát azért kell gyereket vállalni, mert a szomszédnak/barátnak/osztálytársnak/testvérnek is van, hanem azért, mert Te szeretnél. A gyereknek a lelkét is kell ápolni, nem csupán enni adni Neki és felöltöztetni. Régen sem volt mindenkinek való gyerek, csak akkor még nagyobb volt a társadalmi nyomás. Inkább ne legyen valakinek gyereke, mint elhagyja, másra bízza, Ő maga pedig rendszeresen olyan rendezvényekre járjon, ahova gyereket nem engednek.

Én 35 éves nő vagyok és nincs gyerekem, pedig tanár vagyok. Volt olyan időszakom, amikor egyszerűen családi okok miatt nem akartam, meg rendes munkám sem volt. Nosza kaptam is beszólásokat a Te korodban. De tudom, hogy ha akkor lett volna gyerekem, érzelmileg sérült lett volna.

Szerintem bátor dolog, ha valaki nő létére meri vállalni, hogy nem akar gyereket. Pedig sokkal több boldog gyerek lenne, ha mindenki megfelelő körülmények közé érkezne a világra. Nem Te vagy a gonosz, Kérdező, amiért nem akarsz gyereket, hanem az, aki megszüli és otthagyja, vagy érzelmileg elhanyagolja, úgyhogy ne törődj azzal, hogy mások mit mondanak!

Ha pedig úgy lenne, mint a nyitókérdésben is írod, hogy csak akkor akarsz gyereket, ha már nem lehet, olyan fejlett már az orvostudomány, hogy ha elég pénzed van, megvan rá a mód.

2019. júl. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%

Jézusom mán!

Még csak 26 éves vagy, ráérsz megváltoztatni a véleményedet.

De könyörgöm, ami most idegesít, az később nem fog??? Én minél öregebb vagyok, annál jobban idegesít minden.

2019. júl. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Mindaddig, amíg így gondolkozol, addig ne vállalj gyereket. Ne foglalkozz azzal, hogy hányan szólnak meg érte. Egy gyereknek nemcsak anyagi háttér, hanem stabil érzelmi háttér is kell az egészséges fejlődéshez. Márpedig ezen utóbbit te jelenleg nem tudnád megadni a gyerekednek. És lehet, hogy még 10 év múlva sem. Ha pedig kicsúsztál már netán az időből, mert mondjuk 45 fölött leszel, mikor előjönnek belőled az anyai érzések, akkor se bánd. A gyereked sínylette volna meg.
2019. júl. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Igen
2019. júl. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%
Még fiatal vagy, később érezhetsz másképpen a gyerek vállalás kérdésében. De egy valamit gondolj át, hogy van valami oka, hogy így érzel. Egy gyerek még annak aki akar gyereket sem mindig öröm és kacagás.Ha így érzel nyilván nem kell gyermeket szülnöd. Lehet h 37-38 körül fogod azt érezni, hogy jól lenne anyának lenni. Igen megvan a kockázata, hogy ha ilyen sokáig vársz, hogy nem lesz gyereked. Egyénként én így jártam, 50 leszek, kb. 37-38 voltam amikor még csak apró halvány gondolat felmerült bennem, hogy lehet hogy jó lenne ha a anya lennék. Aztán mire férjhez mentem még majdnem 40 voltam. Aztán alakultak a dolgok, jól élek, de gyerekem már nem lehetett itt nem részletezett okokból. Ettől függetlenül nem érzem magam rosszul, nem lettem depressziós meg dilis. Elfogadtam, hogy ez van, nálam mire fejben megértem arra, hogy lekössem magam, már a biológia közbeszólt. Biztos van oka, hogy az égiek így rendezték el.
2019. júl. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!