Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van egy alkoholista apám...

Van egy alkoholista apám akivel megszakítottam a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Egyszer csak csengetnek, a kocsmából a részeg haverjai hogy rosszul van. Odamentem, hívtam orvost. Ki derült hogy csak full részeg. Az orvos azt mondta hogy bajom lesz belőle, ha nem gondoskodok róla. Ez most komoly? 30 évet szenvedtem miatta, nem dolgozik, nem használ se a szép szó, se a csúnya. A mocsokban él, azt se tudja mi van. Én ebből már évekkel ezelőtt kiszálltam, és nekem kell gondoskodni róla? De hogy mivel nem együttműködő, ezért semmit nem lehet vele kezdeni. Most akkor? Mit kéne tennem?
2019. júl. 13. 15:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell gondoskodni róla. Ugyan szulotartasra beperelhet, de az egyrészt csak valami minimális összeg, másrészt kb esélytelen, higy nyerjen
2019. júl. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Teljesen ki vagyok idegileg. Nekem van saját kis családom, akikkel boldog vagyok. De időről időre fél bukkan , és tönkreteszi. Terápiára kell járnom, hogy megbirkozzak mindazzal amit a szüleim tettek velem és ezek után még gondoskodnom kéne róla? Vicc...
2019. júl. 13. 15:54
 3/15 anonim ***** válasza:
98%
Dehogy kell. Mindenkinek joga van alkoholistának lenni, szülőtartásra érdemtelen, nem kell vele csinálni semmit, ha nem akarsz, senki nem kérhet számon.
2019. júl. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Megegyszer : nem kell gondoskodnod rola. Max szulotartasra kötelezhetnek, de nem.fognak, ha van kiskorú gyereked plusz amúgy is érdemtelen, ha alkesz.
2019. júl. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a baj, hogy a nagypapámat is ő gondozza. De hétfőn intézkedem, hogy otthonba kerüljön, mert rá kellett döbbentem hogy nem tudja rendesen ellátni(eddig ellátta rendesen) nem gondoltam volna, hogy ennyi macera van. Direkt azért szakítottam meg a kapcsolatot, hogy végre nyugodtan élhessek. De egyszerűen nem hagyja...
2019. júl. 13. 16:34
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Khm, hacsak nem vagy a nagyapád gondnoka, márpedig nem vagy, ha apád gondozza nem tudod otthonba rakni.....
2019. júl. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Koszi a választ. Azért beszélek a háziorvossal hogy mit lehet tenni. Nem akarok emiatt is szívni...
2019. júl. 13. 17:44
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Na megegyszer: ha nem te vagy a gondnoka, márpedig -énk te vagy, nem tudsz semmit se csinálni.m
2019. júl. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
47%
:)
2019. júl. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem tudod nagyapádat otthonba rakni, ha nincs olyan állapotban, hogy önszántából menjen és intézze az ezzel kapcsolatos papírmunkákat.

Eleve a nyugdíjának akkor az otthonba kellene mennie, ingyen nem rakhatod be. Ha ő nem döntésképes, akkor viszont gyámság alá kell vetetni és úgy tudsz intézkedni helyette. De az hosszadalmas bírósági procedúra amiben neked azt is bizonyítanod kell, hogy apád miért alkalmatlan a "pozíció" betöltésére. Mert ugye ő lenne az elsőszámú gyám ilyenkor.



Ami apádat illeti: nem kell foglalkoznod vele, évek óta megszakítottad vele a kapcsolatot, van családod aki ezt alá tudja támasztani, nem tartozol érte felelősséggel. Nem kell gondoskodnod róla, ha szülőtartást is követelne, akkor is tudod bizonyítani, hogy nem érdemes rá és nem tartottad vele 1000 éve a kapcsolatot.

2019. júl. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!