Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni ha a szülők...

Mit lehet tenni ha a szülők mindenre azt mondják "Nem, mert nem vagy még 18"?

Figyelt kérdés

A barátommal nem engednek el sehova, nem is aludhat nálunk pedig 3 éve együtt vagyunk és folyamatosan titkolózni kell...barátnőimmel is csak titokban tudok találkozni

Egyedül a nagyszüleimhez sem utazhatok el

Osztálykirándulásokra sem mehetek el

Bárhova szeretnék elmenni mindig azzal jönnek hogy nem, mert nem vagyok még 18. Lehet egyáltalán ez ellen tenni valamit? Kezd nagyon sok lenni már ez nekem...évek óta szenvedek, és kezdem feladni...

17L


2019. júl. 13. 22:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem mehetsz osztálykirándulásokra...? Na az azért már durva. 18 évesen már milyen sulis programra akarnak elengedni?!
2019. júl. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Mar csak kevesebb mint 1 ev!!! Kibirod! Nem kell mar sok nyugi.

Amugy tenyleg durva, hogy ilyeneket tiltanak.

A helyedben en folytatnam a titkolozast, es ha 18 leszel akkor mar aT csinalsz amit akarsz. Viszont lehet, hogy utana az lesz a kifogasuk hogy “amig az en hazamban laksz”... :/

2019. júl. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Szigorú szülők remek hazugokat nevelnek. És ez nem a gyerej hibája.
2019. júl. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
Hat legfeljebb annyit tehetsz,hogy nrm adod fel es azt a pici idot,az utolso lepeseket meg megteszed/kibirod.Mar nincs sok hatra,de akkor allj a sarkadra es mondd meg hogy anyu apu elegem van,mostmar 18 vagyok es egy szavatok nem lehet! Kitartast!
2019. júl. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

És mivan azzal ha folytatját a 18. életéved után is ezt a sz*rt?

"még nem vagy 19, még nem vagy 20, még nem vagy 21..."

2019. júl. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Ugyanez volt a helyzet, mint nálad. Csak mióta 18 vagyok, azóta azt mondják, hogy "amíg az én kenyeremet eszed, addig..." :D :D Szóval lényegében semmi se változott...:D

Max annyi hogy végre nem kell senkit beküldeni cigiért :)

2019. júl. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%

Kedves Kérdező!


Én saját tapasztalatból írom, lehet megvan az oka, ha nem engednek osztálykirándulásra. Ha egynapos, azzal semmi baj, de a többnaposak sokszor arról szólnak, hogy még a gyerekekre felügyelő tanárok is hülyére isszák magukat.


Egyébként ha már a 18 évet írod, nem tudom, miben hoz az változást, azonkívül, hogy hivatalosan akkor válsz nagykorúvá. Valószínű úgy van, ahogy az egyik válaszadó írja, hogy ha betöltöd, akkor meg majd azért tesznek szemrehányást, mert Náluk laksz. Ha betöltöd a 18-at, és leérettségizel keress munkát, ha tanulsz is, s így tudod függetleníteni Magadat a Szüleidtől, és el tudj költözni. Akkor nem tudnak majd beleszólni a dolgaidba.

2019. júl. 14. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

Utána meg jön majd az "amíg én házamban laksz, addig azt teszed amit én mondok"

Majd akkor lesz nyugtod, saját életed ha elköltözöl. Az ilyen szülők nem változnak, 18 felett is gyerekként fognak kezelni

2019. júl. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
nekem is ez volt, állandóan hazudtam, szerencsére tudok is, na meg tényleg kialakult egy profizmus is bennem.
2019. júl. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű! Megvárod, míg 18 leszel. VAGY feltalálsz egy időgépet, és előre repülsz. Deee... az első változat valahogy ésszerűbbnek tűnik. Nekem legalábbis. De, ha feltalálsz egy időgépet, szólj már légyszi!
2019. júl. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!