Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz ember vagyok, ha elválla...

Rossz ember vagyok, ha elvállalom ezt az állást?

Figyelt kérdés

30 N vagyok. Az emúlt 10 évben szinte mindig heti 6-7 napot dolgoztam. Az egyetem mellett is, amint lehetett munkát vállaltam.


Saját háztartásom van, komolyabb hobbira nincsen energiám, szórakozni nem nagyon járunk, néha egy koncert vagy túra...


A szüleim elváltak. A mostani fizetésemnek nagyjából a harmadát hazaadom. Nem kérték, de tudom, hogy ez nagy segítség. A szüleim szeretnék, ha többet segítenék nekik a bevásárlásban, ügyintézésében.


Szívesen megtenném, de már nincsen energiám. Ha meglátogatom a szüleimet, akkor mennek a beszólások, ohg "de korán elalszol!" vagy "De ki vagy merülve".


Persze, kudarcnak élem meg, hogy nem tudok többet segíteni, de már nem megy. A barátom szeretne boldognak látni, de sokszor érzem, hogy annyira le vagyok szívva, hogy nincs erőm poénkodni, elalszom a filmen, amit nézünk, például. Volt, hogy rossz helyen hajtottam le az autópályáról a kocsival, mert annyira robotpilótán voltam.


Most lenne lehetőségem elvállalni egy munkát, ami csak részmunkaidős, de annyit keresnék vele, mint a régi, 8 órás állásommal. Ha vszont picit többet küzdenék, lehetne egy 8 órás munkám, majdnem duplaannyi fizetésért, mint a mostani.


Szeretnák részmunkaidőben dolgozni, és egy picit felszabadulni. Viszont ha ezt a munkát választom, nem fogok tudni többet hazaadni a szüleimnek. Azt sem tudom, megértik-e, hogy attól, hogy ez részmunkaidő, attól még munka, és ott kell lenni azért.

A párommal szemben is egy kompromisszum, amit teszek, mert sokkal kevesebbel tudok beszállni a közösbe, mintha elvállalom a másik munkát.


Ez egy nagyon jó lehetőségnek tűnik, de nem tudom, merjek-e vele élni, vagy csak még rosszabb lesz minden és soha nem tudok kitörni ebből a helyzetből.


Egszerűen nem tudom, mi lesz... Ha gyereket szeretnénk, akkor a nyolc órás pozíciót lenne értelme csinálni 2-3 évig, anyagilag is, viszont így alig látom a páromat.


Így viszont mndenkinek ki leszek szolgáltatva anyagilag.


Ti mit tennétek?


2019. júl. 14. 12:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
46%
Mit dolgozol most? Itt dolgoznál a részmunkaidősbe?
2019. júl. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
46%
*mit dolgoznál a részmunkaidősbe?
2019. júl. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem így is sokat segítettél a szüleidnek. Én el sem fogadtam volna a helyükben. Ha úgy érzed, ez egy jó lehetőség, vállald el a részmunkaidős munkát. Nem támogathatod egész életedben a szüleidet, főleg ha majd neked is lesz/lesznek gyereke(i)d.
2019. júl. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%
30 ev3sen ha nem otthon élsz mi a jó egert adsz pénzt a szüleidnek??????
2019. júl. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem laksz a szüleiddel, akkor minek adsz haza ? A normális szülő nem várja el, hogy a nem vele élő gyereke "visszafelé" támogassa, mivel minden embernek az a természet-adta kötelessége saját magával szemben, hogy megteremtse a saját önellátását. Ha 30 éves vagy, akkor feltehetően a szüleid még 70 alatt vannak, tehát lenne idejük meg energiájuk előteremteni saját biztos öregségükhöz szükségeseket.
2019. júl. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 acelsziv ***** válasza:
94%

Tehát a szüleid szemrebbenés nélkül zsebre vágják a fizud harmadát de azárt még pluszban segítsd is őket.. És még a beszólogatás megy amiért ki vagy merülve.

Én ezek után szépen elzárnám a pénzcsapot. Oldják meg maguknak. Vállald el a részmunkaidőt de csak korlátozott időre. Mondjuk fél év, amíg helyrejössz kicsit. Azátn csapj bele a teljes időbe. De haza ne adj. Nem érdemlik meg

2019. júl. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
21%
Nem teljesen értem, hogy napi 8 óra munka mellett mibe akarsz belehalni. Saját háztartása mindenkinek van (igaz is, ha már gyermekvállaláson gondolkodtok, akkor a barátod nyugodtan besegíthet abba) idősödő szüleinknek is sokan segítünk, gyereked sincs még, miért érzed úgy, hogy a végkimerülés szélén vagy? Nem lehet, hogy csak szimpla vas- és vitaminhiány, te meg már temeted magad?
2019. júl. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
45%
Most ezt én nem értem: a részmunkaidővel ugyanannyit keresnél, mint a teljessel. Akkor mi a kérdés? Ugyanannyi pénz kevesebb munkával nyilvánvalóan jó buli. Amíg fáradt vagy, aztán ha kipihented magad, dolgozhatsz többet, de én se értem, hiába húztátok le az előttem lévő válaszolót, hogy mért fáradsz bele a normális munkaidőbe. Heti 6-7 napba meg tanulás mellett persze, de ha csak ez van, az mért fárasztó?
2019. júl. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
86%
Még az ott élő gyerektől is pofátlanság elvenni a pénzt szerintem. Nemhogy attól, aki ott sincs. Szégyelljék magukat!
2019. júl. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
54%

Mit vesztesz, ha megpróbálod...? Max elmész.

Ugyanannyit keresnél, mint egy 8 órás melóval? Az a legfaszább dolog a világon!


Ki vagy merülve? Milyen a beosztásod? Ha olyan “mekis”, akkor megértem, de ha a sima 8-16, akkor nem értem... ha csak nem olyan messze laksz, hogy 2kor kell kelned és 10re érsz haza...

2019. júl. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!