Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másnak is ennyi áldozattal...

Másnak is ennyi áldozattal járt a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Szültem császárral egy kislányt , 12 éve

Akkor csodaként éltem meg , tervezett volt és az életem adtam volna érte

És oda is adtam . A testem átalakult , azóta is próbálom helyrehozni

Feladtam a szabadsagom, magánszférám

Önmagam számára másodlagos lettem

Terhesseg miatt kialakult epekö es hasnyalmirigy gyulladás. Majdnem meghaltam

Mikor elváltam es anyagi nehezsegekbe ütköztem el kellett adjam a családi aranyakat , amelyek közt volt nagyanyam halála elött nekemajándékozott aranylánc medállal. Máig sirok , ha eszembe jut

Ez jutott eszembe 12 év után

Persze a lanyom egy igazi ugyes szep gyerek , szerencsem volt vele

De NEM A MIÉRTEKET AKAROM boncolni , hogy miert igy miert úgy , hanem arra vagyok kivancsi , hogy mas is volt ilyen helyzetben ?


2019. júl. 15. 09:09
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
40%
És ha más is volt ilyen helyzetben az segít rajtad? Senkinek sem könnyű az élete, még azé sem, akiről nagyon úgy tűnik. Mindenkinek megvan a keresztje, csak mindenkinek más. Ha most ide leírják, hogy az ő életük micsoda tragédia, akkor neked nem kellett azt a láncot eladni és nem válsz el?
2019. júl. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
85%
Természetesen más is volt, van és lesz. Egy gyerek, vagy épp több gyerek rengeteg lemondással jár. Jobb esetben ezeket kompenzálják, sőt bőven meghaladják azok az örömök, amelyek azzal járnak, hogy az ember szülő. Ha viszont rosszul sülnek el a dolgok, megbánja az ember, hogy gyereket vállalt. Remélem, te nem így leszel vele.
2019. júl. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
A válás viselt meg a legkevésbé
2019. júl. 15. 09:20
 4/46 anonim ***** válasza:
65%

Én azt gondolom, ez inkább a rossz házasság nehézsége, nem a gyerekvállalásé. Ugyanez megtörtént volna gyermek nélkül is.

Ha valóban szeretett volna a férfi, nem itt tartanál.

2019. júl. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
78%
Igen. Terhesseg alatt 10 kg-ot felszedtem ami igencsak meglatszik, lemenni nem akar. Azota vernyomasproblemaim vannak es emiatt en is majdnem meghaltam, ezert kellett surgossegi csaszar mert elet-halal kozt voltunk mindketten de foleg en, es ez azota is fenn all. Ha 160-170 fole megy a vernyomasom akkor elajulok vagy ha nem is akkor remeg kezem labam, nem tudok koncentralni es irtora faj a fejem, eros gyogyszereket kell szednem, ritka de sajnos nekem ez jutott. A fogaim azota se a regiek hiaba a kalcium gyakran faj. Termeszetesen igy is megeri mert a mindenem a kisfiam es tenyleg meghaltam volna erte,akar most is. Itthol vagyok vele most de annyira haszontalannak erzem magam, becsodolt a ceg mikor 4 honapos terhes voltam, utana terhesen pocakkal nem vettek fel sehova. Van ferjem jol is keres mindenunk megvan es a kapcsolatunk is szuper, a gyermeket imadjuk neki is mindene megvan. De azert egy kicsit megzuhantam. Nem keresek penzt,es ez nagyon aggaszt. Igen tudom az elso az hogy a babaval kell foglalkozni,tanitani es hogy ez a dolgom de megis... Eddig ejjel nappal dolgoztam es mostmeg.. A ferjem mindig nyugtat hogy nekem ennyi dolgom van most hogy gyereket neveljek es vezessem a haztartast oke de ha a gyermek elalszik es mindent elvegzek itthol akkor meg nem tudok magammal mit kezdeni itt a 4 fal kozott. Kisse megvisel es a tortenteket sem tudom elfelejteni mennyi szenvedessel jart ez az egesz
2019. júl. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
87%

Persze.

És ki nem tojja le?

Csak a jovore gondolok.

Még nagyobb bajban vagyok jelenleg is.

2019. júl. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
58%
Most miert beszel mindenki a rossz hazassagarol? Szerintem a kerdezo nem erre akar valaszt kapni hanem hogy hogy mekkora aldozattal is jar egy gyermek egy anya szamara.
2019. júl. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
61%

Ha egyedülálló Anya vagy, sajnos, igen. Anyum is elvált, miután születtem, az "apám" végleg kilépett az életünkből, és sem tőle, sem a szüleitől nem kaptunk támogatást. Anyám 20 évet ledolgozott egy olyan munkahelyen, ahol egészségtelenek voltak a körülmények. Amikor észrevették, hogy beteg, elbocsájtották. Akkor 14 éves voltam. Nekünk is el kellett adnunk dolgokat, hogy tanulhassak, még úgy is, hogy a Nagyszüleim támogattak. Nekik volt 3 másik gyerekük. Az egyik nagynéném szintén egyedül nevelte a gyermekét, így neki is többet kellett segíteni, mint a másik két gyereküknek. Időközben nagyim meghalt, így szinte magunkra maradtunk. Mi is adtunk el ékszereket, de legtöbbjüket zálogházba adtunk. Mivel a lakóhelyünktől (faluban lakunk) messze van a zálogház, sajnos olyan ékszer is volt, amit elhagytunk. Most dolgozok, és visszaszerezzük az ékszereket.

Ha a lányod ügyes gyerek, egyszer biztosan megtérül, amit ráfordítottál. Fel a fejjel! Ne feledd: "A felhők fölött mindig süt a nap.".

2019. júl. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
Igy van 7 es . Nem a házasságokról akartam értekezni
2019. júl. 15. 09:26
 10/46 anonim ***** válasza:
79%
Kedves Kérdező. Igen sajnos én a szabadságomat áldoztam be. Fiatalon besikerült (huszon évesen) holott egyáltalán nem akartuk. Szeretjük imádjuk de nekem kellett volna még a szabadság, mint írták is a 4 fal között haszontalanul megbolondul egy nő. Ezt az áldozatot sok pasi nem érti mert ők eljárnak dolgozni, emberek közé és a terhességet,szülést nem nekik kell megszenvedni. Nem mondom hogy egy apának sokkal könnyebb dolga van mert nekik is rámegy a szabadságuk, a nyugalmuk, a pihenés stb de valamivel jobb a helyzetük. Sajnos a húgom is ugy járt mint te. Őt mondjuk terhesen kirúgták, a férje meglépett a felelősség alól és a főbérlője sem tűrte meg a gyereksírást igy onnan is menni kellett. Aztán ott volt pénz és a párja segítsége nélkül. Én hozzám költözött és támogattam de az nem ugyan az. Rengeteget sírt emiatt és akárhogy is szereti a gyermekét ez nagyon padlóra tette.
2019. júl. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!