Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Illik-nem illik - kéne adni...

Illik-nem illik - kéne adni ajándékot?

Figyelt kérdés
Anyám újraházasodik az új kapcsolatában (ami több mint 10 éves, 2 közös gyerekkel). Én leszek az egyik tanú (másik a nővérem), vállaltam, hogy csinálom a fogadásra én az apró sütiket, lévén, hogy annyira nem állok jól anyagilag, hogy ne vágjon földhöz egy nagyobb kiadás. De nem tudom, hogy ez "elég-e" vagy kéne még valami... De akkor meg nem tudom mi, több mint egy évtizede egy háztartásban élnek, mindent megteremtettek már maguknak. A nővérem a nászútjukat fogja fizetni, amibe én nem tudok észrevehetően beszállni.

2019. júl. 15. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan megértik, van ilyen hogy valaki nem áll jól anyagilag. Főleg hogy nekik minden megvan, nem a klasszikus értelemben vett friss házasok, akik a nulláról indulnak. Gondolom inkább te vagy olyan élethelyzetben, hogy próbálsz a saját lábadra állni. Egyébként is az a szokott forgatókönyv, hogy a szülő támogatja a házasodó gyerekét és nem fordítva. Te ennyivel tudsz hozzájárulni, biztosan szeretettel készíted a sütiket és örülni fognak neki. A pénz nem minden.
2019. júl. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy szimbolikus ajandek tokeletes, ez nem az az eset, amikor a naszajandek a megindulashoz kell. Ha te fizeted a sutiket, akkor szerintem ajandek sem kell, maximum tenyleg valami aprosag.
2019. júl. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%
Elvileg illene, de a tiéd kicsit más eset. Ha nem vagy olyan anyagi helyzetben, azt biztosan megértik és talán nem is várnak el ajándékot. Amúgy az, hogy sütsz és készülsz, már egy szép gesztus, segitség. Biztosan értékelik. De a legjobb, ha megbeszéled anyukáddal. Meg fogja érteni. Én is csak egy jelképes összeget adtam a testvéremnek az esküvőjére. De ő visszaadta, nem fogadta el, tudván, hogy én sem álltam jól anyagilag. Segitettem az étel felszolgálásában, amit értékeltek és ez elég volt. A fő, hogy együtt voltunk örömben azon a jeles napon.
2019. júl. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Bőven elég
2019. júl. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is elég a sütemény de ha szeretnél mást is akkor tudom javasolni az esküvői fotóalbumot vagy fénykép tartót
2019. júl. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!