Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek a helyzetem ellen?

Mit tehetek a helyzetem ellen?

Figyelt kérdés

Apukámmal vannak gondjaim, 70 éves és olyan makacs, néha butának is érzem.

Szóval anyukám 10 éves koromban meghalt, apum nevelt engem, 13 voltam mikor összejött egy roma asszonnyal és annak a gyermekei is hozzánk költöztek, apum pénzét felélték, a házunkat leélték, volt hogy nem volt mit ennem és kukoricát loptam, mert a nőci apum pénzét a fizetése napján elköltötte. Utána a nő elment a pereputtyával majd visszafogadta őket, ezt eljátszotta 3x is. Nagyon nem szerettem ezért apumat. Okozott nekem sok fejfájást, de nem úgy tekint rám mintha a fia lennék, ritkán ölelt meg és mondta hogy szeret.

Most már idős de semmit se változott, barátnőm hozzánk költözött őt is nehezen szokta meg. Májusban kiderült apum szívébe vérrög, a lábába érszűkület alakult ki. 11 féle gyógyszert szed, és trómbozis elleni injekciót adok neki. Mivel megmakacsolta magát és nem szedte a gyógyszereit az egyik lábujja elüszkösödött és amputálni kellett. Mindennap kötöm neki, betegszállítót intéztem neki hogy mikor dolgozok be tudjon menni kezelésre. Sajnos májusban elszakadt a bokaszalagom, barátnőm nyakába szakadt mindent és apám senkinek se hálás. Elvárja hogy vele igenis törödve legyen. Arra lusta hogy kinyissa a hűtőt és üdítőt töltsön magának, barátnőmnek beszólt ma is hogy amit vett joghurtot nagyon keserű volt és a macskáknak adta inkább.

Nem akar főttételt enni csak sült kolbászt. Volt hogy kórházba volt és hazajött mert unta ott bent magát. Egyszerűen nem fogja fel hogy a szíve miatt van oda a lába. Azt hiszi csak a lába a fontos, gyógyszereit negint nem akarja szedni, cigizni akar. Mit tegyek vele? Azt hiszi az orvosok vele csesznek ki, én is rosszat akarok neki. Rettegek hogy meg fog így halni. Hiába mondom az életével játszik, kakil rá.

23/F


2019. júl. 16. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Mi a kérdés? Felnőtt ember..
2019. júl. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom, de nem szeretném elveszteni...
2019. júl. 16. 18:59
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

"Rettegek hogy meg fog így halni. Hiába mondom az életével játszik, kakil rá."


Amit tudsz tegyél meg érte, de készülj fel, hogy ezzel a mentalitással nem sokáig lesz már veletek, meg fog halni. Ez egy természetes dolog, mindenki a föld alá kerül egyszer.

Ha van rá pénz lehet mellé fogadni egy ápolót aki legalább néha besegít, kitakarít körülötte.

2019. júl. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Add neki a vérhígító injekciót - az fontos(!)- és egyen kolbászt ha azt akar enni. Makacs öregember, ha szereted magyarázd el neki a gyógyszerek nélkül fél lábú lesz, vagy mindkét lábát levágják és élhet tolókocsiban. Kicsit meg kell ijeszteni, hogy komolyan vegye az életét. Tudom, ugyanezt játszottam el Édesapámmal, de ő szerencsére felfogta mi az érdeke, és élni akar.
2019. júl. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Kedves Kérdező!


70 évesen már bárki meghalhat. Tegyél meg, amit tudsz, de ha Ő nem akarja, hogy az orvos segítsen Neki, nem tudsz mit tenni.

2019. júl. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, és az önsajnálatról és a kiszolgálásról gyorsan le kell beszélni. Még van két lába, eltudja látni magát, nincs végstádiumban, ti segítetek ahogy tudtok neki, de nem a csicskái vagytok. Mi lesz ha olyan helyzetbe kerül, ha magatehetetlen lesz? Akkor ki segít neki, ha már most így önállóan így viselkedik? Ezt beszéljétek meg!
2019. júl. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70 évesen érszűkülettel kellő kezeléssel még húsz évig is elélhet! Ne temessünk már valakit csak a kora alapján!!!
2019. júl. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Úgy látszik te jobban szereted őt, mint ő téged, és önzetlenebb is vagy. Ő végig a saját érdekeit nézte, te pedig odaadóan törődsz vele és aggódsz érte. Sajnos az öregséggel együtt járó leépülés jelei is megfigyelhetők nála. A legjobbat azzal tehetnéd magadnak és a kapcsolatodnak, ha gyámság alá helyeztetnéd (létezik részleges gyámság is), és otthonba küldenéd, ahol persze látogathatod, de a mindennapos ápolás terhétől megszabadulnál.
2019. júl. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én papám se szedte a gyógyszereit bármit mondtunk sajnos 1 év múlva meghalt, nem szeretett volna már élni. Amit előzők írták az jó, ijeszd meg valamivel.
2019. júl. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


Nagyon kevés hiányzott ahhoz, hogy privátban megírjam a Mi Történetünket Neked! (Végül mégis kitöröltem a hosszú sorokon át kígyózó gondolataimat, érzéseimet.)


Tulajdonképpen azért hátráltam meg, mert HATALMAS A KORKÜLÖNBSÉG közöttünk (én 45 éves nő vagyok. Szinte szóról- szóra ugyanilyen betegápolási problémákkal küzdök - csak már majdnem egy esztendeje!)


Nem gondoltál még arra, hogy - legalább egy - idősek otthonával felvedd a kapcsolatot? (Nekem említették orvosok hosszasabb kórházi tartózkodás alkalmával, Édesanyám esetében...)


Esetleg felvethetnéd az ötletet Édesapádnak, hogy mit szólna hozzá...? Persze, nem fontos mindenáron megtenni ezt a lépést, ha nagyon nem működik! Mindössze egy opció lehet a sok közül.


De ne adjuk fel a reményt, hátha szolgálnak hivatásos idősgondozók valamilyen ügyesen kivitelezhető mentálhigiénés jó tanáccsal...


Ui: otthonápolási szakszolgálatot (háziorvosi közvetítéssel) nem próbáltál még igénybe venni? Esetleg ezt az ötletet is szóba hozhatnád Édesapádnak. Valamilyen segítséget talán elfogad mégis...

2019. júl. 18. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!