Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megszakítanátok a kapcsolatot...

Megszakítanátok a kapcsolatot az apátokkal, ha minden beszélgetés vitává, veszekedéssé fajulna köztetek, és már a gondolata is nyomasztana, h beszéljetek vele telefonon v találkozzatok?

Figyelt kérdés
Édesapám elég nárcisztikus személyiség, csak neki lehet igaza, ha nem egyezik a véleményetek akkor ordít, sérteget. Mindent jobban tud mindenkinél, de felelősséget sosem vállal semmiért. Ha nem arról szól a kapcsolatunk, h bólogatok neki és helyeselek, akkor már üvölt, mint a sakál. Ma eljutottam arra a szintre, h egyszerűen elegem van, megszakítom vele a kapcsolatot, mert csak bosszankodom rajta. Hetente, kéthetente beszélünk, de mindig sikerül haraggal 'elköszönni' egymástól. Egyébként nem hiányzik egyáltalán, csak azért hívom, mert megfogadtam h segítek neki, ha esetleg szükséges, és tudjak róla, ha történik vele valami. Amúgy a testvérem vele lakik, szóval nem maradna segítség nélkül - csak épp a nővérem dettó apu. (apám 73 éves, én 40) Ti megszakítanátok velük a kapcsolatot minden lelkiismeret furdalás nélkül?
2019. júl. 17. 16:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Hát hívd kevesebbet. Ha tesód gondját viseli, akkor szerintem ez belefér, ne a te idegeid egye.

Nekem apám volt hasonló-már nem él szegény, rengeteg trauma érte gyerekként, és ezt rajtunk élte ki később.

Alig emlékszem normális beszélgetésre, mindig arról szólt, hogy alázgatott, dominálni akart, olyan volt mintha egy úthengerrel kéne beszélgetnem.

2019. júl. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Az a baj, h olyan mértékben fel tud idegesíteni, ahogy senki más (egyébként végtelenül nyugodt ember vagyok, de ilyenkor nem ismerek magamra) De ma is pl. a rég halott édesanyámat szidalmazta, és ezen borult el az agyam, h szívem szerint nem hívnám többet)
2019. júl. 17. 16:39
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincsen baja mentálisan? Nálunk másik rokon szidalmazta az anyánkat telefonba, ő mentálisan beteg volt.

Amúgy ezek után tuti nem keresném jó ideig!

2019. júl. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Én megpróbálnék a mélyére ásni, akár pszichológusi segítséggel, hogy honnan ered ez a probléma stb. A lelkiismereted megnyugtatása miatt is. Ha nem foglalkoztatna a dolog, nem írtad volna ki a kérdést.
2019. júl. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem csodálkoznék, ha lenne vmi baja, de nincs diagnosztizálva, és az életben nem ismerné el, ha mentálisan beteg lenne. El tudom képzelni, h esetleg nárcisztikus személyiségzavara van....
2019. júl. 17. 17:08
 6/14 A kérdező kommentje:
Foglalkoztat a dolog, persze, mert bűntudatom lenne, h csak úgy nem keresem többet. De ennek így nincs értelme, h az agyvérzés kerülget minden beszélgetésünk után..
2019. júl. 17. 17:10
 7/14 anonim válasza:
100%
Én ezt tettem. Sosem fogta fel, miért történt. Szerinte egyszerűen goromba és kiállhatatlan vagyok. De hát ő sosem hibázott, sosem tévedett, tökéletesnek alkotta őt a Jóisten. Negyvenévesen még mindig egy taknyos kölyöknek tartott, akit őt folyamatosan igazgatnia kell a páratlan élettapasztalatával. Amúgy síkhülye volt az élethez, a videókazettát beadta volna előhívatni.
2019. júl. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megszüntetni a kapcsolatot. Óriási kő fog lezuhanni a válladról, meg fogsz nyugodni. Sok gyakoris válaszoló van, aki ezt tette, és nagyon nem bánták meg!
2019. júl. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
26%

57 éves férfi vagyok.Még úgy érzem,hogy az erőm teljében.De már azokat akik idősek,és nem tudják ezt elfogadnikezdem megérteni.

Nem azt mondom,hogy minden reakcióját töröld,de amit egóból mond

azt igen.Rá kell hagyni sok mindent,és nem erőből válaszolni neki.Mindkettőtöknek jót fog tenni az a béke,amiapukád hátralevő életét bearanyozza.Mondd neki persze de attól még máshogyan dönthetsz.

2019. júl. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Szívesen leveleznék Veled - akár privátban is - mert eléggé "hasonló cipőben járunk" rokoni kapcsolataink tekintetében.


Ismeretségi köröm java részének kénytelen voltam búcsút mondani a folyamatosan ismétlődő kommunikációs nehézségek miatt. Sok mindent eltűrtem békével - de már nem megy!


(Hosszú éveken át bíztam különféle lehetséges megoldásokban. Most éppen megtorpantam egy kicsit a végeláthatatlannak tűnő nyári szabadságolások miatt.)


Lenne kedved kicsit "kiengedni a fáradt gőzt"...?


Üdv: 45/N

2019. júl. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!