Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tênyleg vannak olyan magyar...

Tênyleg vannak olyan magyar szülők, akik gender-semlegesen nevelik a gyermeküket?

Figyelt kérdés
Tudjátok, amikor ráhagyjak a gyerekre, fiú vagy lány ruhát hord, a haja milyen stb.. Ez valós vagy csak kitaláció?

2019. júl. 20. 10:05
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
67%

Én is ilyen szülő vagyok. Én is szerettem kislányként pl tàvirànyítós autókkal játszani és rövidebb hajat vágatni. Mégis hetero vagyok és teljesen nőies nő felnőttként.

Mi kategorizáljuk be, hogy a lányoknak legyen hosszú haja meg rózsaszínben legyen meg barbizzon.

A fiú meg rúgja a focit meg autókkal játszon. Szigorúan rövid hajjak és sötét ruhában.

A gyerekeknek is van egyéniségük, én rá bízom a sajátomra a döntést ilyen kérdésekben. Nem ettől lesz felnőttként meleg vagy transznemű.

2019. júl. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
51%
A gender semlegesség a legnagyobb hülyeség. Nem döntheti el valaki hogy fiu lesz vagy lány mert megszületik p.nával vagy f@ rokkal igy ez már eldőlt a fogantatás pillanatában. Mindig voltak/ lesznek lányos fiuk , fiús lányok, ez oké, de egy fiu akárhogy nevelik akkor se dönthet úgy hogy ő nőnek született. Ha meg átoperáltatja magát, az egy másik történet...
2019. júl. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
83%
A gender semlegesség nem az jelenti hogy a fiúk lány ruhában járnak, hanem hogy nem kényszerítik őket a "nem szerinti" szerepbe. Például: nem szekálják a kisfiúkat ha babázni akarnak, vagy nem veszik el a kislányoktól a kisautót mert az "fiús" játék. A lányokat nem hajtja el apuka ha szerel valamit, és a fiúk is mosogatnak, főznek, nem arra vannak idomítva hogy az "női munka". Magyarán: nem nevelik csicskának a lányokat, és nem idomítják arra a fiúkat hogy bizonyos munkákat "szégyen" elvégezniük, mert az a nők dolga.
2019. júl. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
87%
Csak hogy értsd : a gender nem biológiai, hanem társadalmi nem. Akik így nevelik a gyereküket, az nem szeretné ha a neme miatt korlátozva lenne a gyerek a kreativitásban, önmaga kibontakoztatásában. Vegyük például a keresztfiamat: Annyira bedumálta neki az apja hogy a főzés "női munka" vagyis alja, lealacsonyító dolog egy férfinak csinálni, hogy a kissrác lemondott az álmáról, és nem szakácsnak tanul. Pedig szeret főzni- csak ugye az olyan "férfiatlan", meg "b*zis" dolog a hülye sógorom szerint... Így a gyerek az apja elvárásainak megfelelően kőműves lesz. Hiába utálja. A gender semleges nevelés az ilyen sz*rságokat kerüli el.
2019. júl. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
25%

A gender semlegesség pont, hogy nem azt jelenti, hogy a kisfiú babázhat a kislány autózhat - az csak annyit jelent, hogy a szülő nem kényszeriti a sztereotípiákba. A gender semlegesség azt jelenti, hogy a gyerek nem kisfiú vagy kislány, nem magyarázzák el neki, mit jelent a nemi jelleg, mint olyan, hogy a "fiúknak fütyijük van, a lányuknak meg nunijuk", vagyis az adott gyerek nem fogja tudni magát besorolni egyik nembe se, függetlenül attól, hogy babázik vagy autózik.

Nem hinném, hogy itthon ennek akkora divatja lenne. Külföldön is csak néhány bulvárba kívánkozó példát olvastam.

2019. júl. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
32%

Biztos nem te vagy a gyökér, csak rossz példákat hiztál fel.

Ez nem gendersemleges, hanem normális. Ruha meg haj szabadság egy nagyon alap és általános normális nevelés része.


Am ha rendes példát hoztáo volna, arra is biztos lenne példa magyarországon.

2019. júl. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
77%

Ha a gendersemlegesség azt jelenti, amit 3# ír, remélhetőleg minél többen így nevelik gyermekeiket.

És így én is ide tarzozom, és minden ismerősöm is.


#nelegyélszellemifogyatékos

2019. júl. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
87%
Kiskoromban rövid hajam volt, és kaptam ajándékba kisautókat, építőkockákat, és volt egy dömperem - lányként. 30 éve volt. Nem választottam a ffi nemet.
2019. júl. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
78%

Én még nem találkoztam olyan apával, aki nem játszik autósat a lányával vagy babaetetést a fiával. Ennek ebben a korban még semmi köze a nemekhez, szimplán utánozzuk azokat a dolgokat, amiket a felnőttek is csinálnak. A gyerekeket az utánzás fejleszti a legjobban.

Nem azért játszunk babákkal, mert a szülésre gyakorolunk.

Nem azért játszunk építőkockákkal, hogy mérnök legyen a gyerek.

Nem azért tologatjuk együtt a tütűt, hogy jobb sofőr legyen később.

Nem azért nézzük a könyveket, hogy gyorsan megtanuljon olvasni.

Ez csak játék és utánzás, aminek a szórakozás és a kötelék kialakítása a célja. Aki ebbe többet lát, az tévúton van (vagy sose volt gyereke).

2019. júl. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
34%

#5 írta le, mit jelent.

Amit te írtál, az teljesen más.

Amúgy fogalmam sincs hogy lehet gender semlegessé nevelni egy gyereket. A 4 éves lányom már simán levágja, hogy apa és a férfiak erősebbek, mint a nők. Tehát ha valami ilyen akadályba ütközik nem hozzám jön segítséget kérni. Egy gyerek nem hülye, tudja mi a különbség a férfi és nők között.

2019. júl. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!