Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak nekem furcsa, mikor 40...

Csak nekem furcsa, mikor 40 év körüli emberek naponta járnak szüleikhez?

Figyelt kérdés

Sok ilyen ismerősöm van a 35-45 közötti korosztályból. Felnőtt, elvileg önálló ember létükre naponta, de minimum heti 3-4-szer járnak az anyjukhoz ebédelni, vacsorázni. A gyerekeiket szinte a nagyszülők nevelik, nekik is kötelező a nagyszülőkhöz futkozni napi jelleggel. Az öregek az említett esetekben tudnak magukról gondoskodni, mégis teljesen magukhoz láncolták a felnőtt gyerekeiket. Hol a szülő intézett mindent a gyereknek (lakás, munka...stb.), hol (és ez a meglepőbb eset) a gyerek a napi kapcsolat mellett még lakást is vesz/bérel az idős anyjának és mindent elintéz helyette. Ismerek olyat, ahol a lány együtt dolgozik az anyjával, de még este így is órákig képesek telefonálni egymással. Az is igaz, hogy ennek a lánynak 30 évesen még gyakran az anyja takarította az általa vett lakását.

Én 30 közeli vagyok, de 23 évesen elköltöztem otthonról, teljesen független vagyok, még enni is csak évi háromszor megyek haza, egyébként mindenki úgy oldja meg az életét, ahogy tudja. Csak olyan dolgokban segítünk egymásnak, amiben tényleg kell. nem viszem anyám autóját szerelőhöz, mert ő szerencsétlen: oldja meg maga, felnőtt, egészséges ember, képes rá. Nem főz rám napi szinten. Nem telefonálunk heti egynél többször, nem meséljük el életünk minden egyes momentumát és nem lógunk bele egymás párkapcsolatába. Két-háromhetente találkozunk csak, pedig egy megyén belül lakunk.

Elnézve a nálam idősebbeket még én érzem cikinek, hogy ennyire távolságtartó a kapcsolatom anyámmal. Nem hívom fel, ha odaértem nyaraláskor valahova, nem hívogatom azonnal és számolok be neki mindenről, nem lógunk esténként hosszú ideig a telefonon. Nem avatkozik bele a párkapcsolatomba, a gyereknevelésembe sem fog, mert nem engedném.

Gyakran azt látom, engem kezelnek le a fent említett emberek, amiért nekem nem ilyen csüngős a viszonyom a szüleimmel. Furcsállják, hogy pl egy nyaraláskor nem akarom naponta a családot hívogatni, nem számolok be mindenről otthon, és van, hogy két hétig nem beszélünk. Ők két óráig is alig bírnák.

Tényleg én vagyok a furcsa? De miért lóg valaki még 35-40 évesen is az anyja mellein?


2019. júl. 22. 13:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
81%
Most leírtad a két végletet. Hidd el, vannak normális családi kapcsolatok is.
2019. júl. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen normális, ha közel laknak, mondjuk a szomszéd lakásban. A bátyám minden egyes nap benéz a 74 éves anyjához, ha másért nem, akkor csak egy köszönés erejéig, megnézi, minden rendben van-e vele. Nem anyánk kéri, mégis minden nap átlép hozzá. Megkérdezi, kell-e valami a boltból, ami nehéz, mondjuk karton ásványvíz. Sógornőm ritkábban, de a tesóm szerintem még egy napot sem hagyott ki. Munka után mindig benéz hozzá. Ha olyan kaja van, eszik is belőle. Mi ezzel a gond? Ja, és nem lóg az anyja mellein.
2019. júl. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
81%
Te most irigy vagy vagy mi van? Oké, neked furcsa, és mit vársz, hogy itt mindenki téged ajnározzon? Valakinek ilyen kapcsolata van a szüleivel, ebben semmi kivetnivaló nincs, az ő dolguk meg életük, jó nekik, hogy ilyen jó kapcsolatot tudnak ápolni a szüleikkel.
2019. júl. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
64%
Nincs semmi elítélnivaló a szüleiddel való viszonyon, ne foglalkozz azzal, akik rossz szemmel néznek rád. Ez egy felnőtt-felnőtt kapcsolat.
2019. júl. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Az, aki folyton az anyja főztjét eszi ahelyett, hogy hazamenne és főzne magának, szerintem nem több, mint egy túl nagyra nőtt tini. Ismerek olyat is, akinek 30 felett még bejár az anyja, feltölti a férfi hűtőjét és kimossa az ágyneműjét. Nem csoda, hogy nincs is felesége...
2019. júl. 22. 13:46
 6/30 anonim ***** válasza:
95%
Vannak, akiknek jó a kapcsolatuk a családjukkal. Ebben nincs semmi gáz vagy furcsa. Attól, hogy valaki napi kapcsolatban van a szüleivel, még lehet önálló és független.
2019. júl. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
85%

Neked amúgy mi közöd van ehhez?

Ha nekik így jó, így szokták meg, akkor most ez neked miért fáj?

Nem vagyunk egyformák, hálistennek!

Ha a gyerekeim felnőttkorukban csak alkalomadtán keresnének ímmel-ámmal, akkor azon a véleményen lennék, hogy valamit rohadtul elcsesztem!

2019. júl. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
82%
Én jó dolgokat el szoktam újságolni anyukámnak ,viszont nem megyek át hozzá ha elmegyünk nyaralni akkor ha megérkeztünk célhoz felhívom hogy rendben megérkeztünk ,mert különben aggódnak ugyan ez haza felé is .volt hogy 2 hétig nem hívtuk egymást ,van hogy 2-3 naponta felhív ,de van hogy naponta felhív ,nem órákat beszélünk max negyedórát .
2019. júl. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
53%
A párom szülei teljesen ilyenek, de azért, mert rá is vannak szorulva a nagyszülői segítségre. Az anyuka sokszor 12-órázik, éjszakázik, az apuka pedig külföldön dolgozik.
2019. júl. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
57%

1-es, én nem érzem másik végletnek a kérdezőt.


Egyvalamit érzek túlzásnak benne:


Enni évi háromszor megy haza. Namost nálunk a köszöntések, ünnepek természetes módon együtt járnak közös ünnepi ebéddel, vagyis ez már önmagában 6 alkalom évente (anyu és apu születés- és névnapja, karácsony és húsvét). Ezen felül néha még el lehet menni, legyen mondjuk évi 10 alkalom.


Az összes többivel egyetértek: hetente telefon, ill. ha valami adódik, gyakrabban, két-három hetente személyes találkozás, nyaraláskor egy telefon, hogy épségben odaértünk (nem tudott balesetet okozni nekünk más autós :DDD).

És nagyon egyetértek azzal, hogy nem avatkozunk bele egymás párkapcsolatába, nem lógunk esténként órákig a telefonon, nem mesélem el minden kis mozzanatát a napjaimnak.


Kedves Kérdező!

Kívánok neked boldog párkapcsolatot és családi életet!

Te gondolkodsz érett felnőtt módjára!

2019. júl. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!